9 lutego 2016

Pozorny spokój w Westeros

spokoj_w_westeros prawdziwa_stal

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukażą się dwa dodatki zamykające cykl Westeros do Gry o Tron: Gry karcianej. Rozszerzenia będą nosiły tytuły: Spokój w Westeros i Prawdziwa stal.

Dwa ostatnie dodatki przedstawiają wydarzenia i postaci z ostatnich rozdziałów pierwszej części sagi Lodu i ognia. Eddard Stark odkrywa coraz więcej prawdy o potomkach króla, Tyrion Lannister przybywa do Eyrie, Daenerys Tergaryen zapieczętowała swoją przyszłość na ceremonii pogrzebowej Khala Drogo. Rozpoczyna się czas nagłych, bezlitosnych zabójstw i nowego życia, które dopiero powstaje z popiołów.

Spokój w Westeros

Spokój w Westeros wprowadza do gry wiele rozpoznawalnych postaci i miejsc, takich jak Bronn, Mirri Maz Duur, czy też Eyrie. Dwie nowe karty fabuły dla Rodu Tyrellów i jedna neutralna, dają graczom wiele nowych opcji budowania talii.

wachlarz1

Jedną z najważniejszych nowych kart w dodatku będzie Mirri Maz Duur – wiedźma i uzdrowicielka, która posiada moc, pozwalającą jej na unicestwienie dowolnej postaci. Aby do tego doprowadzić, Mirri Maz Duur musi atakować sama i wygrać wyzwanie – wtedy może ona pozbyć się dowolnej postaci przeciwnika. Nawet jeśli jej umiejętność będzie trudna lub niemożliwa do wykorzystania w trakcie rozgrywki, ona sama, posiadając 5 siły i dwa symbole wyzwania, stanowi poważne zagrożenie, o którym przeciwnik cały czas musi pamiętać, jeśli nie chce stracić swoich najsilniejszych postaci.

Prawdziwa stal

Prawdziwa stal to ostatni dodatek z cyklu Westeros. Razem z nim kończy się opowieść pierwszej części sagi Lodu i ognia. Do gry wejdą jedne z najciekawszych postaci, odgrywających kluczową rolę w powieści: Jhogo, Tyene Sand, Septa Mordane, czy Ser Barristan Selmy. Dwie neutralne karty fabuły zapewnią mnogość nowych opcji budowania talii dla każdej frakcji.

wachlarz2

Jedną z kluczowych postaci, zarówno w powieści, jak i w rozszerzeniu Prawdziwa stal, jest Ser Ilyn Payne – nadworny kat. W grze sumiennie spełnia swoje zadanie – tekst tej karty pozwala mu na pozbycie się dowolnej postaci o koszcie 3 lub niższym. Oznacza to, że rzadko kiedy gracz będzie używał go w wyzwaniach, gdyż jego akcja jest zbyt cenna. Może wydawać się, że postać ta jest zbyt droga – jej koszt to 6 złota, jednak jeśli ktoś może sobie swobodnie pozwolić na taki wydatek – to właśnie Lannisterowie.

Posmakuj mojej stali!

Pierwsza część sagi powoli dobiega końca. Lannisterowie knują przeciwko Eddardowi Starkowi i Rodowi Greyjoyów, Daenerys rozpoczyna budowę swojego własnego plemienia i wychowaniem smoków jej poddanych. Po której stronie się opowiesz? Kogo poprowadzisz do zwycięstwa w walce o Żelazny Tron?

Ostatnie dwa dodatki z cyklu Westeros trafią na sklepowe półki w drugim kwartale 2016.