15 kwietnia 2020

Powrót Zapomnianej Ery – Zapowiedź

ahc46-box

„Po raz pierwszy zacząłem poważnie kwestionować mądrość mej wyprawy i zastanawiać się, czy nie powinienem zawrócić na powierzchnię, nim napotkam coś, co całkiem pozbawi mnie poczytalności.”

—H.P. Lovecraft, Kopiec

Czas płynie w zawiły sposób, i choć myśleliście, że zostawiliście dżungle południowego Meksyku i Czeluście Yoth daleko za sobą, nie są one tak odległe jak wam się wydawało. Czas się zapętlił, zupełnie jak wąż pożerający własny ogon…

Galakta z dumą ogłasza premierę Powrotu Zapomnianej ery, rozszerzenia do Horroru w Arkham: Gry karcianej, które modyfikuje i rozwija kampanię Zapomniana era!

Rozszerzenie to zawiera nowe zestawy kart scenariuszy do każdego scenariusza cyklu Zapomniana era, stawiające waszych badaczy w obliczu nowych zagrożeń i wyzwań. Nowe karty graczy, stanowiące ulepszone wersje tych dostępnych w ramach cyklu Zapomniana era, oferują nowe narzędzia i możliwości podczas ulepszania swoich talii badaczy. Dodatkowo pudełko z tego rozszerzenia może służyć do przechowywania kart z całej kampanii, dzięki załączonym separatorom. Czy odważycie się jeszcze raz zapuścić w dzikie ostępy Meksykańskiej dżungli?

 ahc46_spread

Węże!

Przemierzyliście już nieznane zakątki lasów deszczowych, badaliście zapomniane starożytne świątynie i byliście więzieni w dziwacznych miastach przekraczających wasze pojmowanie czasu i przestrzeni. Ale ponownie rozpoczynając tę podróż zauważacie, że niektóre rzeczy zostały zmienione i wypaczone w dziwny sposób. Znaleźliście się w innej, nowej linii czasowej…

Powrót Zapomnianej ery modyfikuje kampanię Zapomniana era, wprowadzając nowe niespodzianki i zwroty akcji w każdym jej scenariuszu. Już na samym początku, możecie wylądować w Dole pełnym węży (Powrót Zapomnianej ery, 24), oko w oko z zabójczymi gadami. Idąc dalej, możecie natrafić na menażerię potworności przetrzymywanych w Szklarni obcych (Powrót Zapomnianej ery, 57).

 ahc46_karty

Oprócz zmian wprowadzonych bezpośrednio do każdego ze scenariuszy, rozszerzenie to zawiera również cztery nowe zestawy spotkań, zastępujące część kart występujących w podstawowej kampanii, tym samym jeszcze bardziej wpływając na jej regrywalność. Niezależnie od tego, czy to Mściwy wąż (Powrót Zapomnianej ery, 78), czy też Kultyści wzywający Z innego czasu (Powrót Zapomnianej ery, 73), badacze na pewno będą musieli uważać na zagrożenia związane z tymi nowymi kartami spotkań. Nieważne z których kart scenariuszy i zestawów spotkań skorzystacie, rozszerzenie to zawiera również specjalne separatory, dzięki którym można w łatwy i zorganizowany sposób przechowywać karty z całej kampanii, umożliwiając tym samym błyskawiczne przygotowanie kampanii Zapomniana era do rozgrywki.

Poszukiwanie zasobów

Oczywiście wszędobylskie węże i sięgająca wszystkiego furia Yiga to nie wszystko. Powrót Zapomnianej ery zawiera również kolekcję nowych kart graczy, czyli ulepszone wersje kart wprowadzonych w ramach cyklu Zapomniana era. Jeżeli Nóż myśliwski przypadł wam do gustu, na pewno ucieszycie się z jego ulepszonej wersji (Powrót Zapomnianej ery, 2). O ile poprzednio Nóż myśliwski pozwalał na wykonanie dodatkowego ataku po otrzymaniu obrażeń, teraz pozwoli wam zareagować na atak wroga nawet zanim ten was zrani! Jeżeli natomiast woleliście być Zdani na siebie zamiast korzystać z pomocy Sprzymierzeńców, wzmocniona wersja tej karty (Powrót Zapomnianej ery, 10) staje się trwała, tym samym umożliwiając zagrywanie kart wydarzeń Ocalałego z obniżonym kosztem w każdej turze!

 ahc46_a1_art

No i rzecz jasna, czym byłoby to rozszerzenie bez listy osiągnięć, zachęcających do podejmowania niemal niemożliwych wyzwań? Czy to ukończenie wszystkich talii aktów podczas jednej rozgrywki w Nici losu, czy pokonanie Yiga w Czeluściach Yoth, czy też wygrani kampanii Zapomniana era, nie będąc ani razu zatrutym, te osiągnięcia oferują nowe cele, do których można dążyć podczas każdej kolejnej rozgrywki.

Oczom ich ukazał się las…

Zew dżungli przywiódł was tutaj. Czy podejmiecie się kolejnej wyprawy w miejsce, gdzie przeszłość i przyszłość splata się w jedno? Przygoda zaczyna się na nowo, w ramach Powrotu Zapomnianej ery już w drugim kwartale 2020 roku!

O dacie premiery będziemy informować w późniejszych wpisach. Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz naszego fanpage!