18 października 2022

Potrójna zapowiedź! Ogłaszamy Oriflamme: Sojusz, Kotkrywcy i CATAN – Świt ludzkości

Dziś mamy dla Was aż trzy dobre wiadomości! Wszystkie trzy gry planowo mają trafić na sklepowe półki już w listopadzie, a co za tym idzie – jeszcze w tym tygodniu rozpoczniemy przedsprzedaż tych tytułów! Czekajcie na:

Oriflamme_sojusz_2D

Oriflamme: Sojusz

Pojawienie się nowego królestwa w sąsiedztwie zdestabilizowało sytuację, zmuszając wielkie rody do chwilowego porzucenia swoich wojenek na rzecz politycznych sojuszy. Jednak pod płaszczykiem współpracy tli się chorobliwa ambicja i wystarczy byle pretekst, by ogień przemocy zapłonął ponownie…

Z przyjemnością zapowiadamy kolejną grę z serii płonących włóczni – Oriflamme: Sojusz! To już trzecia odsłona sprytnej karcianki, w której umieszczamy swoje zakryte karty, by przygotować nieczyste zagrywki i zastawiamy pułapki by ostatecznie sięgnąć po tron!

Oriflamme: Sojusz to zarówno dodatek do pierwszej i drugiej części, jak i samodzielna gra!

Ta część wprowadza na dwóch kartach Intryg nową mechanikę – Rezerwację, dzięki której możecie usunąć daną kartę z Kolejki i umieścić ją przed sobą. Jej zdolność będzie działać do końca gry! Co więcej, ta karta będzie odporna na działanie efektów innych kart.

Liczba graczy: 3-5
Wiek sugerowany: 10+

Catan_swit_ludzkosci_2D_1000x1000CATAN – Świt ludzkości

Z przyjemnością zapowiadamy CATAN – Świt ludzkości, którego premiera odbędzie się już w listopadzie, a przedsprzedaż ruszy jeszcze w tym tygodniu! W tej grze doświadczysz początków historii ludzkości na przestrzeni tysiącleci. Czy uda ci się przenieść swoje plemiona z Afryki do Europy, Azji, Australii i Ameryki i tam się osiedlić?

Zasiedlanie nowych terenów to ciężkie zadanie. Tygrysy szablozębne i neandertalczycy tylko czekają, aby odebrać ci cenne surowce, a upragnione miejsca obozowania są trudno dostępne. W grze oprócz kości słoniowej, krzemienia, mięsa i drewna będziecie dostawać dodatkowe punkty za polowania, będziecie stawiać prymitywne namioty, a nawet całe obozy!

W pełni odświeżona wersja klasycznej The Settlers of the Stone Age zawiera elementy dobrze znane z podstawowej gry Catan, specjalny mechanizm ruchu oraz klimatyczne ilustracje.

Liczba graczy: 3-4
Wiek sugerowany: 12+

kotokrywcy_okladka_2D_688x1000Kotkrywcy

Gdy wejście do piramidy zostaje zablokowane przez ogromny posąg zostajecie uwięzieni! Gdy z krypty wychodzą kolejne mumie, które chcą ukarać intruzów zakłócających spokój ich miejsca spoczynku, klątwa faraona Tutanhaumona okazuje się nie tylko plotką – musicie uciekać! Pozostało tylko 5 pochodni. Ruszajcie Kotkrywcy!

Z radością i głośnym miauknięciem przedstawiamy kolejny tytuł z linii Galakta Kids! Przed Państwem Kotkrywcy! W tej kooperacyjnej grze dla najmłodszych wcielimy się w role poszukiwaczy przygód eksplorujących kryptę złego faraona. Do naszych zadań należeć będzie:

  • Uniemożliwienie mumiom dotknięcia Relikwii Faraona (zyskałyby wówczas ogromną moc zagrażającą całej ludzkości).
  • Uruchomienie mechanizmów, które spowodują otwarcie nowego wyjścia i pozbycie się tych denerwujących mumii. Według legendy wyniesienie Relikwii na zewnątrz piramidy na zawsze zniweczy działanie klątwy!
  • Pokonanie potężnego Władcy Mumii.

Liczba graczy: 1-4
Wiek sugerowany: 8+