15 listopada 2019

Poszukiwania Kadath – Premiera!

ahc39_premiera

15 listopada to data premiery najnowszego dodatku do Horror w Arkham: Gra karciana - Poszukiwania Kadath. Grę możecie zamówić w sklepach z grami planszowymi oraz w naszym sklepie internetowym.

Ponieważ wasi badacze musieli się rozdzielić pomiędzy świat jawy a świat snów, porozumiewanie się ze sobą i współpraca mogą okazać się trudniejsze niż kiedykolwiek. Aby wam to ułatwić, w Poszukiwaniach Kadath znajdziecie nowe karty graczy, które zwiększą wasze możliwości wspólnego działania. Przykładowo jeśli nie lękacie się czyhających na was niebezpieczeństw, możecie zawrzeć w swojej talii Zwój z proroctwami (Poszukiwania Kadath, 119). Ta Księga pomoże badaczowi znajdującemu się w twojej lokalizacji stawić czoła wszelkim niespodziewanym wyzwaniom poprzez dobranie trzech kart, a następnie odrzucenie jednej z jego ręki.

Jeśli jedno z Was wybierze rolę Strażnika, może wspomóc współbadaczy poprzez użycie Pierwszej warty (Poszukiwania Kadath, 110). To wydarzenie ze słowem kluczowym Szybka jest zagrywane, gdy badacze mieliby dobrać karty spotkań – pozwala ono podejrzeć wierzchnie karty z tej talii i rozdać karty spotkania pomiędzy badaczy według uznania, dzięki czemu nie muszą mierzyć się z losowymi koszmarami. Dodatkowo, chociaż każdy pozostały badacz może otrzymać tylko jedną kartę spotkania, właściciel Pierwszej warty otrzymuje szansę na przyjęcie dowolnej liczby tych kart. Jeśli jeden z jego sojuszników z trudem usiłuje uciec albo stoi na krawędzi szaleństwa i śmierci, może wziąć niebezpieczeństwo na siebie i ochronić innych przed wyzwaniami talii spotkań.

Zestaw Mitów Poszukiwania Kadath wprowadza nie tylko wiele kart nastawionych na współpracę pomiędzy badaczami, ale również nowych Sprzymierzeńców, takich jak Jessica Hyde (Poszukiwania Kadath, 118). Choć wchodzi ona do gry z dwoma obrażeniami, a więc na granicy śmierci, jeśli uda się ją utrzymać przy życiu przez przynajmniej dwie rundy, dzięki swej zawziętości odzyska pełnię sił w wyniku leczenia 1 obrażenia na końcu każdej tury danego badacza. Niezależnie od czyhających na nią w Krainach Snów niebezpieczeństw Jessica przetrwa – i wy również musicie. Los waszych przyjaciół w świecie jawy zależy od was.

Zestaw zawiera karty 110–154 z kampanii Pożeracze snów.

To nie jest samodzielny produkt. Do rozgrywki wymagany jest zestaw podstawowy gry karcianej Horror w Arkham LCG i rozszerzenie Pożeracze Snów.