2 października 2018

Posiadłość Szaleństwa: Świątynia Świtu – Diadem Świtu

swiatynia_switu_box

Szaleństwo i koszmary nie są tylko domeną nocy. Tak samo jak w chłodzie i przygnębieniu, zło równie dobrze rozwija się w cieple i słońcu. W rozszerzeniu Świątynia Świtu do gry Posiadłość Szaleństwa Druga Edycja dwoje nowych badaczy dołączy do walki z potężną Lożą Srebrnego Świtu i spróbuje ujawnić jej prawdziwą naturę. W Diademie Świtu, pierwszym z dwóch nowych cyfrowych scenariuszy znajdujących się w tym rozszerzeniu, zostaniecie zaproszeni do wzięcia udziału w jednym z najstarszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń w Arkham – Festiwalu Świtu.

Loża Srebrnego Świtu przygotowuje się do organizowanych przez nich corocznych uroczystości, podczas których odbywa się między innymi wielka parada, mająca olśnić mieszkańców Arkham. Ale kiedy młoda debiutantka odkrywa przerażającą tajemnicę Loży, nie macie chwili na wahanie – trzeba powstrzymać spisek, mogący doprowadzić do upadku naszej rzeczywistości. Do końca festiwalu pozostało zaledwie parę godzin. W tym czasie musicie znaleźć wystarczającą liczbę dowodów, które pozwolą wam rozwiązać sprawę i uratować nie tylko Arkham, ale i cały świat.

mad26_a1_screenshot_2

 

Wydarzenie sezonu

Festiwal Świtu to coroczna tradycja Arkham, której gospodarzem i fundatorem jest Loża Srebrnego Świtu.  Światła festiwalu przez cały czas jego trwania oświetlają ulice miasta, a ostatniego dnia podczas uroczystego Balu Świtu jedna z pięknych debiutantek zostaje koronowana na Królową Miłości i Piękna.

mary-ann-chase-tokenW tym roku pożądany tytuł został przyznany pannie Mary Ann Chase, jednak młoda kobieta czuje, że ​​coś jest nie tak. Postanowiła zwrócić się do was o pomoc. „Wiem, że Loża Srebrnego Świtu ma jakieś niecne zamiary, a Wy jesteś jedynymi, którzy mogą mi pomóc. Festiwal Świtu to tylko pretekst”. Mówi zdecydowanie i wręcz natarczywie, jednak wyczuwacie w jej głosie nutę strachu.

Panna Chase rzeczywiście ma powody do obaw. Nikt nie wspomina o zeszłorocznej Królowej ani o jej tajemniczym zniknięciu, zupełnie jakby wpływowi członkowie Loży chcieli, by sprawa odeszła w niepamięć.

Uroczysta parada Festiwalu Świtu ma się odbyć dziś, tuż przed Balem Świtu. Czas, który pozostał wam na odkrycie straszliwej prawdy na temat ostatnich wydarzeń, przecieka wam nieubłagalnie przez palce. Umawiacie się na spotkanie z Mary Ann na trasie parady, tuż przed jej rozpoczęciem. Chcecie dokładniej przyjrzeć się Loży, podczas gdy jej członkowie będą zajęci. Macie nadzieję, że jest jeszcze czas, aby zniweczyć ich śmiercionośne plany.

mad26_ipad_tile-move

Tuż przed paradą

Podczas Festiwalu Świtu będziecie świadkami wspaniałej parady, która zachwyca zarówno mieszkańców Arkham, jak i przyjezdnych. Rozszerzenie Świątynia Świtu wprowadza nowy element mapy w postaci kafelków parady, które przemieszczają się wraz z rozwojem scenariusza i nachodzą na inne kafelki mapy. Kiedy gra nakaże umieścić taki nachodzący kafelek, wszystkie figurki, żetony i karty pozostają na swoim miejscu na mapie, a ponieważ kafelki nachodzące nie mogą przykryć całego pola na planszy, wszyscy ludzie zgromadzeni wzdłuż trasy parady muszą zrobić miejsce poruszającym się platformom paradnym.

Gdy parada przechodzi ulicami miasta, tłum widzów rośnie. Coraz trudniej rozpoznać, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Jeśli znajdziecie się w sytuacji, gdy przeciwnicy otoczą was ze wszystkich stron, Świątynia Świtu zapewni wam nowe magiczne narzędzie w postaci zaklęcia Skrępowanie. Musicie jednak używać nowej mocy z rozwagą: tak jak pozostałe zaklęcia, Skrępowanie również jest dwustronną kartą, co sprawia, że do ostatniej chwili nie możecie być pewni, jaki koszt przyjdzie wam zapłacić za jego użycie. Jednak wysoka cena jest jak najbardziej uzasadniona – w życiu nic nie ma za darmo.

Świętowanie czas zacząć!

Czy macie odwagę sprzeciwić się Loży Srebrnego Świtu, czy też pozwolicie im zrealizować ich podłe plany i pochłonąć kolejną niewinną duszę? Chrońcie Mary Ann, poznajcie sekrety Diademu Świtu i połóżcie kres działaniom Loży Srebrnego Świtu w scenariuszu Diadem Świtu z rozszerzenia Świątynia Świtu!