17 listopada 2016

Pokusa Ciemnej Strony

Kylo_Ren_spread_PL

Kylo Ren pragnie pójść w ślady swego duchowego mistrza, Dartha Vadera. Dzięki Zestawowi podstawowemu Kylo Ren do Star Wars: Przeznaczenie możecie sprawdzić jego umiejętności i zobaczyć, jak dobrze główny złoczyńca Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy opanował Ciemną Stronę Mocy.

Star Wars: Przeznaczenie to kolekcjonerska gra kościano-karciana, która pozwala graczom przejąć kontrolę nad największymi bohaterami i złoczyńcami uniwersum Gwiezdnych Wojen i sprawdzić ich w walce. Unikatowy system gry zapewnia ekscytujące i dynamiczne pojedynki, w których znaczenie będzie miała każda akcja. W dzisiejszym artykule przedstawiamy jeden z dwóch zestawów podstawowych do gry. Pokusa Ciemnej Strony jest silna – zobacz, co ma do zaoferowania.

swd01_cardfan_p4

Pokażę ci Ciemną Stronę

W zestawie podstawowym znajdziecie dziewięć unikatowych kości i dwadzieścia cztery karty – czyli wszystko, czego trzeba, by zacząć grę w Star Wars: Przeznaczenie. Zanim jednak rozpoczniecie pierwszą walkę, sprawdźcie, co Zestaw podstawowy Kylo Ren ma Wam do zaoferowania.

Bohaterowie i złoczyńcy to kluczowe postaci w grze i najczęściej będą stanowiły trzon waszej strategii. Nie inaczej jest też w przypadku omawianego zestawu startowego. Najważniejszą i najpotężniejszą postacią w zestawie jest oczywiście sam Kylo Ren – nieustępliwy rycerz, którego nieokiełznana wściekłość pozwala mu zadawać losową ilość obrażeń przeciwnikom. Na jego kostce znajdziecie oczywiście obrażenia w walce wręcz, jednak jeszcze więcej szkód Kylo Ren będzie w stanie wyrządzić swoją specjalną zdolnością. Dzięki niej możecie podejrzeć jedną kartę z ręki przeciwnika i zadać wrogiej postaci tyle obrażeń, ile wynosi koszt tej karty. Oczywiście może się zdarzyć, że koszt karty będzie wynosił zero, więc nie uda Wam się zadać obrażeń – jednak trafiając na karty takie jak Miecz świetlny możecie z łatwością wykończyć osłabionego wroga.

swd01_card-dice_kylo-ren swd01_card-dice_1st-order-stormtrooper

Kylo Ren nie jest sam. Pomocą na polu bitwy służy mu Szturmowiec Najwyższego Porządku – ta postać nie ma żadnej unikatowej zdolności, ale jej kość jest stałym źródłem obrażeń dystansowych. Co więcej, Szturmowiec Najwyższego Porządku jest też doskonałą „żywą tarczą” dla Kylo Rena w chwilach ciężkiego ostrzału.

Pochłonięty przez wściekłość

Już w Przebudzeniu Mocy Kylo Ren zamanifestował swoją wściekłość, której nie można było powstrzymać. Grając tym zestawem startowym, sami będziecie musieli opanować jej niszczycielskie i nieprzewidywalne efekty. Jeśli dobrze wykorzystacie potężne karty, zawierające w sobie element ryzyka, z łatwością zmiażdżycie przeciwników. Przykładowo karta Karabin F-11D nie tylko zapewnia użyteczną kość, zapewniającą obrażenia dystansowe i zasoby, ale dodatkowo jej specjalna zdolność sprawia, że zadacie przeciwnikowi dwa nieblokowalne obrażenia, które sam będzie musiał rozdzielić.

Równie potężną kartą jest Sondowanie umysłu, które można dołączyć do Kylo Rena. Kość tego ulepszenia może zadać przeciwnikowi obrażenia, usunąć zasoby lub karty, ale jej prawdziwa moc kryje się w zdolności specjalnej. Dzięki niej możecie zadać postaci tyle obrażeń, ile wasz przeciwnik ma kart w ręce, a więc aż do 5, jeśli nie będzie ostrożny.

Kartą, która może zupełnie odmienić losy bitwy (na lepsze lub na gorsze), jest Zakłócenie mocy. Dzięki temu wydarzeniu, kosztującemu zaledwie jeden zasób, możecie przerzucić wszystkie kości na stole. Oczywiście możecie użyć tej karty, aby przerzucić tylko kości przeciwnika, jeśli wasze kości są jeszcze na kartach, lub zmienić słabe wyniki wyłącznie na swoich kościach. Dobre użycie tej karty może zadecydować o losach potyczki.

swd01_card_disturbance-in-the-force swd01_card_power-of-the-dark-side

Zastanawiacie się zapewne, czy jest sposób, aby pokierować gniewem Kylo Rena? Odpowiedzią jest karta Moc Ciemnej Strony. Dzięki temu wsparciu okiełznacie nieposłuszne kości. Wyczerpanie karty zapewnia przerzut jednej kości, niwelując najgorszy, czyli pusty efekt i zamieniając go na zadanie dwóch obrażeń. Może wydawać się, że dwa zasoby to dużo za wsparcie bez kości – jednak możliwość przerzucenia słabych wyników i ignorowania pustych ścianek jest tego warta.

Zastrasz ich

Podczas ciągłej wymiany ognia zadawanie obrażeń własnym postaciom może wydawać się niezbyt dobrym pomysłem. Jednak niektóre karty z Zestawu startowego Kylo Ren oferują olbrzymią przewagę, jeśli jesteście gotowi poświęcić życie własnych złoczyńców.

swd01_card_best-defense

Najlepszą obroną… to przykład karty, która za jeden zasób i 3 obrażenia oferuje niezwykłą przewagę i pozwala usunąć dwie kości przeciwnika. Wystarczy zadać swojemu Szturmowcowi Najwyższego Porządku trzy obrażenia, aby usunąć kości, które mogą reprezentować jeszcze więcej obrażeń albo wyjątkowo silne zdolności specjalne.

Innym razem możesz użyć karty Wściekłość, aby zadać obrażenie Kylo Renowi i otrzymać jeden zasób. Działanie Wściekłości jest bardzo proste – wymieniacie jeden punkt zdrowia na jeden zasób. To ryzykowne zagranie może przynieść olbrzymie korzyści. Takie karty pozwalają gromadzić potężne kości ataku, nie skupiając się na postaciach zapewniających zasoby.

Ponieważ zadajesz obrażenia własnym postaciom, musisz znaleźć sposób, aby nie pozwolić przeciwnikowi osiągnąć przewagi na stole. Na szczęście Ciemna Strona Mocy wyposażyła Kylo Rena w okrutne narzędzia zniszczenia.

Wystarczy spojrzeć na kartę Zastraszenie. Koszt 0 oznacza, że zawsze będziecie mogli ją zagrać – wystarczy tylko poczekać na odpowiedni moment, kiedy przeciwnik myśli, że nic już nie jest w stanie mu zagrozić. Zastraszenie usuwa wszystkie osłony z jednej postaci. Oznacza to, że nie jest istotne, jak bardzo przeciwnik chce chronić swoich kluczowych bohaterów – Ciemna Strona zawsze znajdzie sposób, aby przebić się przez ich obronę.

Jeśli przeciwnik zgromadził osłony na wszystkich swoich bohaterach, warto użyć Myśliwca TIE Najwyższego Porządku, którego specjalna zdolność pozwala usunąć osłony ze wszystkich wrogich postaci. Bez osłon przeciwnik jest podatny na potężne obrażenia, które może zadać niekontrolowana wściekłość Kylo Rena.

swd01_diagram_intimidate

Dołącz do Najwyższego Porządku

Kylo Ren to potężny rycerz, jednak znajdzie on godnego rywala w Rey – głównej postaci drugiego zestawu startowego. Odwiedźcie naszą stronę już jutro, aby dowiedzieć się, co oferuje Jasna Strona Mocy!

Premiera Star Wars: Przeznaczenia już 1 grudnia, ale już w ten weekend możecie wziąć udział w wydarzeniach przedpremierowych w całej Polsce! Lista miejsc organizujących Wielkie Otwarcie jest dostępna tutaj.