26 stycznia 2016

Podbij przestworza

weterani_imperium

Przygotujcie swoje bombowce – już wkrótce będziecie mogli zalać przeciwników kanonadą ognia z dział nowych imperialnych statków! Informujemy, że nadciąga nowe rozszerzenie do gry X-wingWeterani Imperium.

Rozszerzenie to zawiera dwie nowe figurki w alternatywnym malowaniu: szarego bombowca TIE z białym pasem (oznaczeniem Eskadry Gamma)  i jednego TIE defendera w kolorze czerwonym, którym posługują się Hrabina Ryad i Eskadra Glewii.

W zestawie znajduje się również osiem nowych kart pilotów i aż trzydzieści ulepszeń. Dodatkowo, rozszerzenie zawiera zasady dla Promienia Ściągającego, który potrafi mocno namieszać w każdej taktycznej rozgrywce.
swx52_spread

swx52_tie-bomber_plastic_left Bombowce TIE nie bez powodu były tak bardzo powszechnymi statkami podczas Galaktycznej Wojny Domowej. Doskonale radziły sobie z niszczeniem większych statków i spuszczaniem potężnych bomb z niebywałą precyzją. Choć są nieco wolniejsze niż zwykłe myśliwce, nadrabiają jednak mocniejszymi osłonami i podwójnym kadłubem. Drugi kadłub służy jako wyrzutnia głowic, a także skład zapasowej amunicji, przystosowanej do aktualnej misji statku.
swx52_tie-defender_plastic_left Podczas gdy bombowiec TIE raczej nie wyróżniał się szczególną szybkością lub swobodą manewrów, TIE defender był absolutnym królem przestworzy. Również ich piloci należeli do ścisłej elity: mogli nimi zostać tylko ci, którzy mieli na koncie co najmniej dwadzieścia zakończonych sukcesem misji bojowych. Niezwykle cenne, wyposażone zarówno w zaawansowane osłony, jak i bardzo nowoczesny napęd TIE defendery były postrachem Rebelii.

Piloci i ulepszenia

Nowe rozszerzenie wprowadza nie tylko dwie figurki statków, ale także pilotów i ulepszenia, które zmienią je w prawdziwie śmiercionośne maszyny.

Jednym ze statków wartych szczególnej uwagi są Weterani Eskadry Gamma. Wartości ich umiejętności zachowują dobry poziom, a karta umożliwia dodatkowo wybranie elitarnego pilota. Co więcej, wyposażenie ich w Skaner Dalekiego Zasięgu umożliwi całkowite zaskoczenie przeciwnika.

W takim przypadku pilot może namierzyć cel już w pierwszej turze gry – jeszcze zanim przeciwnik znajdzie się w jego zasięgu.  Gdy dojdzie już do wymiany ognia, będzie mógł wykorzystać swoje skupienie i dokonać całkowitej anihilacji wrogiego statku. Elitarni piloci, którzy mogą zasiąść za sterami pojazdu, mogą jeszcze mocniej wpłynąć na intensywność tego ataku.

Również TIE defender otrzymuje odpowiednie wzmocnienie: cztery nowe karty statków i dwa różne tytuły zupełnie zmienią sposoby wykorzystania tych statków.

tiex7 tied

Rządy terroru

Podobnie jak zestaw Asy Imperium, tak i Weterani Imperium rozszerzają wachlarz możliwości znanych statków. Zupełnie nowe taktyki, piloci i karty statków zmienią sposób postrzegania bitwy na zawsze.
Nieprawdopodobnie groźne i uzbrojone po zęby statki pojawią się na Waszych stołach już w I połowie 2016 roku.