4 września 2015

Piloci do maszyn!

przebudzenie_mocy_left

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się nowy zestaw podstawowy Przebudzenie Mocy do gry figurkowej X-wing!

Zawierająca szczegółowe, pomalowane figurki gra X-wing, pozwala dwóm graczom rozegrać dynamiczne pojedynki kosmicznych myśliwców, osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dzięki Przebudzeniu Mocy gracze przejmą kontrolę nad X-wingami Ruchu oporu oraz myśliwcami TIE Najwyższego Porządku i staną do walki o przyszłość galaktyki.

Podczas rozgrywki gracze będą w sekrecie planować swoje manewry, osaczać przeciwników i zasypywać się nawzajem wiązkami laserowego ognia. Zasad rozgrywki można nauczyć się w klika minut, a przy tym gra oferuje niemal nieskończone możliwości tworzenia eskadr, a także możliwość łączenia jej z innymi statkami i rozszerzeniami z serii, zapewniając wiele godzin emocjonujących rozgrywek osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen.

Załogi do statków…i niech Moc będzie z Wami!

swx36-gameplay2

Zestaw podstawowy Przebudzenie Mocy

X-wing to dwuosobowa gra figurkowa o dynamicznych pojedynkach myśliwców. Od teraz, gracze po raz pierwszy będą mogli rozgrywać kosmiczne bitwy z wykorzystaniem nowych, niesamowitych myśliwców z Przebudzenia Mocy!

Zestaw podstawowy Przebudzenie Mocy stanowi serce gry X-wing i zawiera wszystkie niezbędne elementy do rozpoczęcia rozgrywki, w tym trzy pomalowane modele statków – jednego X-winga T-70 Ruchu oporu, oraz dwa myśliwce TIE/fo.

swx36-ships

Modele X-winga T-70 oraz myśliwców TIE/fo zostały szczegółowo oddane w skali 1:270.

Wiernie odwzorowane w skali 1:270, modele myśliwców z zestawu podstawowego wchodzą do gry wraz z intuicyjnymi zasadami, specjalnymi wskaźnikami i wzornikami manewrów oraz kośćmi, dzięki którym rozgrywka jest szybka, zabójcza i ekscytująca. Każdy statek posiada własny wskaźnik manewrów, a do każdego z nich przypisany jest unikatowy zestaw dostępnych manewrów. Na początku każdej rundy gracz w tajemnicy wybiera prędkość i kierunek ruchu dla swojego statku, oznaczając je za pomocą wskaźnika manewrów. Następnie, po tym jak obaj gracze przypisali manewry do wszystkich swoich statków, po kolei je ujawniają i rozpatrują, rozpoczynając od statków z najniższą wartością umiejętności pilota.

swx36-tie-bank

Myśliwiec TIE Najwyższego Porządku ujawnia i wykonuje manewr zwrotu o prędkości 3.

Niezależnie od tego, czy gracz postanowi rzucić się prosto na wroga by zasypać jego przednie osłony deszczem laserowego ognia, czy też spróbuje wymanewrować go tak, aby wygodnie namierzyć cel, przez całą rozgrywkę będzie miał pełną kontrolę nad swoimi maszynami podczas dynamicznych walk myśliwców.

A może zmodernizować statki i załogi? Poza figurkami, wskaźnikami manewrów i specjalnymi kośćmi, zestaw podstawowy Przebudzenie Mocy zawiera również ponad tuzin kart statków i rozwinięć, które gracze będą mogli wykorzystać do wysłania swoich maszyn do walki z różnymi pilotami za sterami, wyposażonych w różnorodne droidy i technologie. Każda z tych kart posiada określony koszt w punktach eskadry, a podczas tworzenia własnej floty dają one szeroki wachlarz możliwości i wymagają podjęcia pierwszych strategicznych decyzji, jeszcze przed uruchomieniem silników.

swx36-ship-costs

Nowicjusz z eskadry Niebieskich wyposażony w Komputer namierzający kosztuje łącznie 26 punktów eskadry – tyle samo co Weteran z eskadry Czerwonych. Gracz musi zdecydować, czy woli wyższą wartość umiejętności pilota, czy raczej możliwość zmiany pustej ścianki na kości za pomocą żetonu skupienia w trakcie ataku.

Rozpędź rozgrywkę do nadświetlnej

Dzięki prostym zasadom i szczegółowym modelom statków, zestaw podstawowy Przebudzenie Mocy pozwoli graczom szybko zanurzyć się w emocjonujących pojedynkach pomiędzy Ruchem oporu a Najwyższym Porządkiem. Później na graczy czeka cała galaktyka do odkrycia – zestaw podstawowy zawiera zasady zaawansowane oraz specjalne misje, które pozwolą przenieść grę na wyższy poziom.

Jak zestaw podstawowy Przebudzenie Mocy łączy się z innymi produktami z serii X-wing?

Myśliwce, piloci i rozwinięcia z Przebudzenia Mocy są w pełni kompatybilne z pozostałymi produktami z serii X-wing.
Dodatkowo, uaktualnione zostały zasady tworzenia eskadr, dzięki czemu gracze mogą łączyć statki Ruchu oporu i Najwyższego Porządku z innymi frakcjami w grze:

symbol-_-rebel symbol_resistanceStatki Ruchu oporu można łączyć z maszynami Sojuszu Rebeliantów.
- symbol-_-empire symbol_first_orderDowodząc siłami Najwyższego Porządku można wysłać je do bitwy wraz z pilotami i statkami Imperium Galaktycznego.
- scum_iconSzumowiny i Nikczemnicy to zgraja najgorszych piratów, najemników i łowców nagród w galaktyce.

Budując eskadrę, gracz wybiera jedną z trzech powyższych grup i może korzystać z dowolnych statków, pilotów i rozwinięć wchodzących w jej skład.

Gracz mogą poszerzać wachlarz możliwości rozgrywki, rozbudowując flotę statkami z uniwersum Gwiezdnych Wojen. W zestawach dodatkowych znajdują się najbardziej znane maszyny i piloci z całej galaktyki. Poza możliwością rozbudowy eskadr Ruchu oporu i Najwyższego Porządku, zestawy te pozwalają dowodzić bohaterami znanymi z klasycznych filmów Gwiezdne Wojny. Dzięki nim można wezwać do walki nieustraszonych rebeliantów, zabójczych asów Imperialnej Marynarki, a nawet łowców nagród i piratów z frakcji Szumowin i Nikczemników.

Namierzyć cel!

Kosmiczne pojedynki ponownie nabiorą tempa i staną się jeszcze bardziej niebezpieczne dzięki nowemu zestawowi podstawemu Przebudzenie Mocy. Polska wersja zestawu trafi do sprzedaży w II połowie września 2015!