18 listopada 2021

Pax Pamir – ruszyła przedsprzedaż

 fb_post_800x1000_pax_pamir_przedsprzedaz

 

Miło nam ogłosić, że długo oczekiwana gra Pax Pamir jest już na prawdę blisko naszych magazynów! Oznacza to, że czas rozpocząć przedsprzedaż, która potrwa do dnia premiery, czyli do środy 1.12.2021r. W naszym galaktycznym sklepie będziecie mieli okazję zdobyć nie tylko egzemplarz gry>>> w promocyjnej cenie, ale znajdziecie również woreczek z metalowymi monetami>>>! Gra z takimi monetami jest zdecydowanie bardziej klimatyczna.

Pax Pamir

W grze Pax Pamir gracze wcielają się w role dziewiętnastowiecznych afgańskich przywódców, którzy usiłują ustanowić nowy porządek po upadku dynastii Durrani. Zachodni historycy często nazywają ten okres „Wielką grą” ze względu na rolę, jaką odegrali Europejczycy, którzy próbowali wykorzystać Azję Środkową jako teatr dla własnej rywalizacji. W tej grze europejskie imperia pokazane są z perspektywy Afgańczyków chcących manipulować farangi (obcokrajowcami) dla własnych celów.

Pax Pamir opiera się na mechanice budowania stołu (tableau builder). Przez większość tur gracze będą kupować karty ze wspólnego rynku, po czym zagrywać je przed sobą w jednym rzędzie zwanym ich dworem. Zagrywanie kart pozwala na dodawanie nowych jednostek na mapę oraz zapewnia dostęp do dodatkowych akcji, które pozwalają na pokrzyżowanie szyków innym graczom i wpłynięcie na przebieg gry. Szczególnie to ostatnie warte jest podkreślenia – choć każdy gracz buduje własny rząd kart, gra oferuje wiele sposobów na wpływanie na siebie nawzajem (bezpośrednio i pośrednio).

Aby przetrwać, gracze muszą stać się częścią jednego z sojuszy. W grze istnieją trzy sojusze, nazwane na cześć ich głównych mecenasów. Dwa z nich (Brytyjczycy i Rosjanie) są wspierane przez europejskie siły. Trzeci sojusz (Afgańczycy) jest popierany przez lokalne grupy, które chcą zakończyć europejskie zaangażowanie w tym regionie.

W czasie gry siła sojuszy będzie oceniana za każdym razem, gdy rozpatrywana będzie specjalna karta wydarzenia „Sprawdzenie dominacji”. Jeśli podczas takiego sprawdzenia któryś z sojuszy posiada znaczną przewagę, gracze lojalni danemu sojuszowi otrzymają punkty zwycięstwa w oparciu o ich wpływy w danym sojuszu. Jednak jeśli podczas sprawdzania dominacji Afganistan będzie podzielony pomiędzy różne siły, zamiast tego gracze zdobędą punkty w oparciu o ich osobiste wpływy.

Metalowe monety

Woreczek zawierający 40 sztuk wyjątkowych i dedykowanych monet czekają jako dodatek do gry!

1-PaxPamir-coins2_600_600