10 października 2014

Oszustwo nie popłaca?

nieczyste_zagrania

Wiesz Bob, przez dołączenie Gildii Zepsutych Zawodników ten sezon zapowiada się wyjątkowo interesująco!

Myślę, że masz rację, Jim. Zdecydowanie zobaczymy na murawie wiele nowych taktyk.

Jeśli przez taktyki masz na myśli kompletnie nieczyste, niedozwolone a czasem kompletnie odrażające zagrania, to nie mogę się z tobą nie zgodzić!

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukażą się Nieczyste Zagrania – nowe rozszerzenie do gry Blood Bowl: Menedżer Drużyny.

W nowym rozszerzeniu menedżerowie muszą przygotować się na drastyczny wzrost liczby oszustw, fauli i podłych zagrywek. Do ligi dołączają zawodnicy z Gildii Zepsutych Zawodników (ang. Putrid Players’ Guild, w skrócie PPG) – nowej dywizji Związku Menedżerów Drużyn. Z trzema nowymi drużynami i brakiem zahamowani na drodze do zwycięstwa, PPG na pewno zapisze swoją krwawą historię na boisku.

GW08-TeamIcon-Nurgle GW08-TeamIcon-ChaosDwarves GW08-TeamIcon-Goblins

Nie jest to jednak jedyna zmiana w nowym sezonie Blood Bowl. Po raz pierwszy cotygodniowe wydarzenia rozgrywane będą na różnych stadionach! Stadiony zapewnią zwycięzcom dodatkowe nagrody, ale jednocześnie wprowadzą rygorystyczne zasady. W Nieczystych Zagraniach po raz pierwszy pojawi się również sędzia, poruszający się pomiędzy meczami. Menedżerowie nie muszą się go jednak obawiać – sędzia chętnie da się przekupić i przymknie oko na drobne (i większe) oszustwa na drodze do zwycięstwa. Nawet przekupny sędzia nie może jednak zignorować wszystkiego. Nowe karty kar będą ostudzać zapędy oszustów, ale w kto powstrzyma się od oszukiwania w trakcie chaosu jaki panuje w trakcie sezonu?

Nowe drużyny na boisku

Gildia Zepsutych Zawodników składa się z trzech całkowicie nowych drużyn aspirujących do miana mistrzów Blood Bowl, a menedżerowie powinni się z nimi zapoznać, ponieważ z pewnością będą się one często pojawiać na boiskach.

nurgle

Zgniłki Nurgla: Zawodnicy Nurgla to podła banda, których drogą do zwycięstwa jest stałe szerzenie zarazy. Mogą oni nawet przemienić przeciwników w kolejnych zawodników Nurgla! Można ich porównać jedynie do niepowstrzymanej plagi.

zikkuraty

Zikkuraty z Zharr-Naggarund: Krasnoludy Chaosu to mistrzowie zniszczenia i zemsty. Nawet powalenie nie powstrzyma ich przed faulowaniem przeciwników. Dzięki twardym czachom i stadom przerażających centaurów ta drużyna nawet w obliczu śmierci myśli tylko o zwycięstwie. Będą walczyć do ostatniego tchu, a czasem dłużej.

goblin

Podłe Szczury: Blood Bowl jest znany z licznych podejrzanych  zawodników, ale to co wyczyniają te gobliny przechodzi wszelkie pojęcie. Piły łańcuchowe, bomby i pogoskoczki w meczu futbolowym?! Podłe Szczury nigdy nie zniżyły by się do grania fair. Grają aby wygrać i nie cofną się przed niczym aby osiągnąć zwycięstwo. Jeśli się nie uda, wystarczy im całkowita rozwałka.

Czerwona kartka

Aby wprowadzić surowsze kary dla oszustów w lidze Blood Bowl, rozszerzenie Nieczyste Zagrania wprowadza karty kar. Menedżerowie mogą je otrzymać na wiele sposobów, przykładowo losując jeden z nowych znaczników oszustwa lub przegrywając turniej Plemienna Lyga Goblinów. Za każdym razem kiedy menedżer otrzymuje karę, dobiera kartę kary i rozpatruje jej efekty, które prawie zawsze są dla niego niekorzystne. Niezależnie, czy straci w ten sposób kibiców, czy też gracz z jego drużyny zostanie wyłączony z rozgrywek na cały sezon, każdy z menedżerów będzie musiał znaleźć sposób na radzenie sobie z karami.

kary

Jednym ze sposobów, który pomoże uniknąć otrzymania kar, jest korzystanie z pomocy przekupnego sędziego. Porusza się on pomiędzy rozgrywkami, pomagając zawodnikom oszukiwać i karając menedżerów, którzy nie chcą z nim współpracować. Przydzielając zawodnika do rozgrywki, w której znajduje się sędzia, należy od razu przypisać do niego odkryty znacznik oszustwa – dzięki temu od razu zna konsekwencje swojego zachowania na boisku. Po tym jak zawodnik zostanie przydzielony, sędzia porusza się o liczbę pól równą wartości sławy przypisanego zawodnika, przenosząc swoją nie do końca legalną działalność do innych rozgrywek.

stadiony

Kolejną nowością w tym sezonie są stadiony. Jakkolwiek szokujące może wydawać się to, że rozgrywki w Blood Bowl rozgrywane są czymkolwiek co chociaż przypomina stadion, menedżerowie nie powinni się dziwić zdradzieckim i niebezpiecznym miejscom wykorzystywanym jako boiska. Drużyny zmierzą się na murawach Nehekharskiego Gmachu Śmierci, Oghamskiego Kamiennego Pola czy w murach Zamku Waldenhof. Stadiony pozostają w grze przez cały sezon i zapewniają dodatkowe wynagrodzenia dla drużyn. Jednakże na stadionach obowiązują również naprawdę dziwne zasady. Na części korzystanie z niektórych umiejętności może być zabronione, na innych może obowiązywać limit przypisanych zawodników. Mogą występować nawet ograniczenia maksymalnej i minimalnej wartości sławy zawodników! Oczywiście zasady można łamać, ale każdy przekręt będzie skutkował karą, dlatego zawsze lepiej przemyśleć czy oszustwo się opłaci.

Faul! Faul!

Rozgrywki w Blood Bowl nabiorą zupełnie nowego kształtu, a sama gra nabierze tempa. Sezon na Nieczyste Zagrania rozpocznie się już w 2015 roku!