25 maja 2018

Opowieści ze zniszczonego miasta – Kanały

twom_exp_pl_P

Snajperzy czają się dosłownie wszędzie. Coraz trudniej wędrować po mieście, aby szabrować coraz rzadsze zasoby. Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko zejść pod ziemię w poszukiwaniu nowych dróg do centrum i źródeł zaopatrzenia.

W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was kolejną aktualizację na temat Opowieści ze zniszczonego miasta, pierwszego rozszerzenia naszej bestselerowej gry This War Of Mine: Gra planszowa. Chcielibyśmy skupić się na jednym z największych modułów, o jakie będziecie mogli wzbogacić rozgrywkę, czyli na Kanałach.

Pośród splątanych trzewi oblężonego miasta, na które składają się betonowe piwnice, zapomniane podziemia starówki oraz nowoczesne ciągi kanałów, biegnie ścieżka wprost do centrum. Ścieżka, która gwarantuje ochronę przed wszechobecnymi strzelcami, czy grasującymi po powierzchni oddziałami żołnierzy. Jest ona jednak na tyle niebezpieczna, że nikt nie wkracza na nią z lekkim sercem.

Podziemne przejścia

Moduł Kanały umożliwia wysłanie postaci na eksplorację kanałów, która kończy się krótką Wyprawą do 1 z 3 dostępnych Miejsc. Jeśli postać dołączy do grupy eksplorującej, będzie mogła odnaleźć kluczowe zasoby, użyteczne przedmioty, czy interesujących ludzi. Niestety każdy, kto zdecyduje się zejść pod ziemię, straci możliwość podejmowania działań w fazie Akcji Dziennych i będzie musiał poradzić sobie z zagrożeniami, których pełno w tych mrocznych, zatęchłych korytarzach.

sewers_fan

W Opowieściach ze zniszczonego miasta kanały reprezentowane są przez tekturowe kafelki mapy kanałów, wykładane zależnie od wybranej przez Was trasy. Kiedy rozpoczyna się ruch, dobieracie kartę Korytarzy lub Pomieszczeń zgodnie z aktualną pozycją grupy eksplorującej, oznaczoną specjalnym żetonem. Następnie numer lub litera z kafelka informuje, którą część karty macie rozpatrzyć. Niektóre opcje nie mają efektu, inne powodują utratę przedmiotów, pogorszenie się któregoś ze stanów postaci albo zmuszają do wykonania rzutu celem ominięcia jakiejś przeszkody. Jeszcze inne wywołują Zderzenie z Rzeczywistością, które jest powiązane tematycznie z miejscem, w jakim obecnie znajdują się eksplorujące postaci. Tym sposobem możecie odbyć niezwykłe spotkanie albo zmierzyć się z wyzwaniem opisanym za pomocą jednego z 235 skryptów z księgi Dziennik Wojenny I.

Nieznane opowieści

Skrypty Opowieści ze zniszczonego miasta zmieniają kanały w miejsce, które tętni własnym, sekretnym życiem – życiem, które także Wy macie szansę poznać za każdym razem, kiedy siadacie do gry. Dzięki zupełnie nowym wątkom fabularnym doświadczycie horroru wojny. Dezerterzy ukrywający się przed zwierzchnikami, zapomniane magazyny, schody prowadzące do zbombardowanych budynków, zalane korytarze, podziemne bazary i wiele więcej czeka na Wasze postaci. Ponadto w porównaniu do skryptów z gry podstawowej, te z modułu Kanały często są bardziej złożone i oferują niespotykaną wcześniej liczbę wyborów. Dzięki takim opowieściom w opowieściach będziecie chcieli raz po raz odwiedzać kanały choćby po to, by poznać kolejną historię.

sewers-map

Każda podróż ma jednak swój cel. Kiedy już uda Wam się przejść 3 kafelki mapy kanałów, będzie na Was czekać wyjście na zewnątrz. Udana eksploracja kanałów pozwala rozegrać Wyprawę w losowo wybranym miejscu. Chociaż jest ona krótsza niż ta rozpatrywana w fazie Wyprawy, daje możliwość powrotu do schronienia z cennymi rzeczami. Ponadto, co ważniejsze, nie uniemożliwia eksplorującym postaciom wzięcia udziału w normalnej wyprawie organizowanej pod osłoną nocy.

W stronę światła

Podsumowując , moduł Kanały może uatrakcyjnić każdy tryb rozgrywki – zarówno kampanię, jak i dowolny scenariusz. Szybko zorientujecie się, że stanowi on niezwykle uniwersalne narzędzie, które zmieni każdą rozgrywkę w wyjątkowe doświadczenie. Dzięki 8 dużym, tekturowym kafelkom mapy, 22 nowym kartom i skryptom Kanałów obejmującym ponad 150000 znaków / 80 stron tekstu  możecie być pewni, że każda gra będzie niepowtarzalnym przeżyciem.

Tyle na dziś. W kolejnej aktualizacji napiszemy więcej o 3 nowych scenariuszach, a do tego czasu – śledźcie naszą stronę i media społecznościowe! Rozszerzenie Opowieści ze zniszczonego miasta trafi do sprzedaży już w 3. kwartale 2018 roku.