18 listopada 2016

Odmień swoje Przeznaczenie

Rey_spread_pl

Opowiedz się po Jasnej Stronie Mocy

Najwyższy Porządek rośnie w siłę, ale Ruch Oporu nie ustaje w walce ze swoim potężnym wrogiem. I kiedy wydaje się, że nie ma już nadziei – Moc znów wzywa swojego wybrańca. Wybierz zestaw podstawowy Rey, jeśli pragniesz skorzystać z potęgi Jasnej Strony Mocy i raz na zawsze położyć kres panowaniu Najwyższego Porządku w nowej grze Star Wars: Przeznaczenie.

Masz tę Moc

W Przebudzeniu Mocy Rey pokazuje, że potrafi o siebie zadbać. Razem z Finnem stają przed wieloma wyzwaniami i zawsze wychodzą cało z opresji. Również w zestawie startowym ta zgrana para najlepiej będzie działać razem.

W Star Wars: Przeznaczeniu Rey jest świetną postacią wsparcia. Na jej kości można znaleźć kilka wartości modyfikujących. Modyfikatory to niebieskie wyniki na kościach, które muszą być rozpatrzone razem z inną kością, która będzie wartością bazową. Jeśli więc na swojej kości Rey uzyska wynik +2 obrażenia wręcz, a na innej kości wypadnie symbol 1 obrażenia wręcz, to można wydać obie kości, aby zadać 3 obrażenia wręcz.

cmentarzysko_statkow

W zestawie startowym znajdują się dwie kości Rey, co pozwala wystawić ją do gry jako postać elitarną. Każda postać unikatowa posiada dwie wartości punktowe – niższą, która pozwala wystawić tego bohatera lub złoczyńcę do gry z jedną kością i wyższą, która umożliwia użycie obu kości.

Jednak kości to tylko jeden aspekt gry – drugim jest sama karta. Na karcie Rey widnieje interesująca umiejętność: „Po tym, jak zagrasz na tę postać ulepszenie, możesz wykonać jedną dodatkową akcję”. W grze, która opiera się na naprzemiennym wykonywaniu akcji dodatkowa możliwość działania jest olbrzymią przewagą. Nie tylko rozwijasz swoją postać w „darmowej akcji” ale także możesz od razu wykonać drugą, a Twój przeciwnik nie będzie miał szans Ci przeszkodzić.

rey_kosc SWD01_finn_good

Tak jak w Filmie, Rey działa szczególnie dobrze z Finnem. Finn oczywiście sam nie stroni od broni, a co więcej można go z łatwością wyposażyć we wszystko, bez względu na ograniczenia (pamiętacie scenę, w której Finn dzierży miecz świetlny?). Co więcej, Finn, jako były szturmowiec, jest świetnie obeznany z bronią i pojazdami Pierwsze Porządku, dzięki czemu możesz używać ich w swojej talii!

Części zamienne

Jak łatwo wywnioskować z umiejętności postaci, zarówno do Rey jak i do Finna musisz dołączać wyposażenie, aby wydobyć ich pełny potencjał. A w talii z zestawu podstawowego znajdziesz całkiem sporo potężnych usprawnień. Szaty Jedi sprawią dadzą Twojemu bohaterowi dodatkową osłonę, a Kij Rey nie tylko doda odrobinę obrażeń, ale pozwoli wytrącić przeciwnikowi broń z rąk. Możesz także osiągnąć mistrzostwo w Rzucie Mocą, aby usunąć kość i zadać tyle obrażeń, ile wskazywała jej ścianka.

szaty_jedi rzut_moca

Pierwszy krok naprzód

Teraz poznałeś już oba zestawy podstawowe do Star Wars: Przeznaczenia. Który wybierzesz? Czy pokusa Ciemnej Strony okaże się silniejsza niż niezachwiana potęga Jedi? A może poczułeś przebudzenie Mocy i odpowiesz na wezwanie, aby zmienić swoje przeznaczenie? Wybór należy do Ciebie – napisz swoją historię w świecie Gwiezdnych Wojen.