15 maja 2023

OBCY: Kolonialni Marines – Witaj w Korpusie

obcy_gra_fabularna_KOLONIALNI_MARINES_rozdzialy_1_1600x900
W związku z trwającą przedsprzedażą i postępującymi pracami nad podręcznikiem Kolonialni Marines: Instrukcja operacyjna do OBCEGO Gry fabularnej chcemy zaprosić Was do zapoznania się z serią wpisów przybliżających to niezwykłe rozszerzenie. Dowiecie się, co znajdziecie w poszczególnych rozdziałach i dlaczego będziecie chcieli, aby to coś stało się częścią Waszych sesji i kampanii OBCEGO!
Część 1: Witaj w Korpusie
Korpus Kolonialnych Marines Stanów Zjednoczonych to najbardziej elitarna i wszechstronna formacja wojskowa pośród gwiazd. Ci żołnierze nie tylko walczą o nowe terytoria w coraz bardziej zaludnionej galaktyce, ale też chronią przed zagrożeniami kolonistów i zasoby korporacji, reagują na wezwania pomocy i mierzą się z obcymi gatunkami na najodleglejszych planetach.
Dzięki Kolonialnym Marines: Instrukcji operacyjnej poznacie historię, organizację oraz cele operacyjne Korpusu, stworzycie na zupełnie nowych zasadach własną drużynę marines, wyposażając ją w tony sprzętu odpowiedniego do realizowanej misji i poznacie codzienne życie oraz obowiązki żołnierzy stacjonujących na fregacie kosmicznej. Znajdziecie tu również informacje o planetach, bazach i stacjach orbitalnych Korpusu, najważniejszych konfliktach zbrojnych, a także aktualnej zaogniającej się sytuacji na Pograniczu, która może doprowadzić do wojny totalnej.
Instrukcja operacyjna nauczy Was tworzyć i prowadzić wielosesyjne kampanie o tematyce wojskowej, w których Wasza drużyna odegra kluczową rolę, a także będziecie mieli okazję rozegrać aż siedem gotowych scenariuszy. Pozwolą Wam one poznać od środka niezwykle napiętą sytuację na Pograniczu, a także otrzeć się o największe tajemnice wojskowych laboratoriów, korporacyjnych sal konferencyjnych i apokaliptycznych kultów z dalekich kolonii.
Jednak Instrukcja operacyjna to nie tylko kolonialni marines. Znajdziecie tu informacje na temat najróżniejszych formacji wojskowych zarówno bloku „zachodniego”, jak też „wschodniego”, czyli Związku Narodów Postępowych i jego sprzymierzeńców, metod działania, używanego wyposażenia i pojazdów od saperki, przez czołgi, samoloty, po niszczyciele kosmiczne i wiele, wiele więcej. Wszystko to wzbogaci Waszą wiedzę o uniwersum OBCEGO i doda różnorodności oraz głębi Waszym spotkaniom z tym systemem.

OBCY Gra fabularna: Kolonialni Marines

Amunicja przeciwpancerna przechodzi przez miękkie ciało, a promienie plazmy wypalają blizny w nabrzmiałych siatkówkach. Gryzący dym dławi cię i zdajesz sobie sprawę, że trawi cię od wewnątrz. Chemikalia topią twój pancerz, gotują oczy i stapiają hełm z czaszką, zaś broń biologiczna nicuje ci wnętrzności i zmienia je w masę czarnej, dygoczącej galarety.
Witaj na wojnie toczonej na samej krawędzi znanej galaktyki, żołnierzu. To miejsce, gdzie doniesienia o użyciu atomówek nikogo już nie ruszają, amunicja impulsowa jest tania, a wartość ludzkiego życia określa najniższy kurs giełdowy. To piekło na Ziemi. Jednak nie jest tak straszliwe, jak wizje zaciskających się, metalowych szczęk, nawiedzające cię za każdym razem, gdy zamkniesz oczy. Czasem wydaje ci się, że jakiś potwór rozpłatał ci czaszkę i wdarł się w sam środek twoich snów.
Czasem zastanawiasz się, po cholerę ci to wszystko.
Jednak nikt nie płaci ci za wątpliwości tylko za wykonywanie rozkazów. Bez urazy, ale jesteś zwykłym trepem. Zatem przeładuj karabin impulsowy jak przystało na rasowego marine. Masz zadanie do wykonania. Musisz chronić i służyć kolonistom z Zewnętrznych Rubieży bez względu na wszystko.
obcy_kolonialni_marines_2D_cover_800x1000
Kolonialni Marines: Instrukcja operacyjna to kompletne rozszerzenie kampanijne, stworzone do obsypanej nagrodami gry fabularnej OBCY. Zapewnia ono wszystkie narzędzia potrzebne do poprowadzenia pełnej, osadzonej w otwartym uniwersum kampanii, której bohaterami są kultowi Kolonialni Marines. Ten potężny, 352-stronicowy podręcznik zawiera:

  • Historię i organizację – prawdziwą historię KKMSZ.
  • Tworzenie marines – rozszerzone zasady tworzenia postaci dla wszelkiej maści trepów.
  • Broń i pojazdy – obszerny rozdział zawierający nowy ekwipunek, który opatrzono wspaniałymi ilustracjami.
  • Wojnę na Pograniczu – szkielet i tło fabularne opisujące kampanię dla Kolonialnych Marines.
  • Frakcje Pogranicza – siły stojące za konfliktami i ich mroczne cele.
  • Misje Marines – sześć emocjonujących misji dla twoich marines, które można rozegrać w dowolnej kolejności.
  • Finał – spotkanie twarzą w twarz ze śmiertelnym wrogiem, który stoi za wszystkimi wydarzeniami.

UWAGA: do skorzystania z tego rozszerzenia wymagany jest podręcznik podstawowy do oficjalnego produktu licencyjnego OBCY Gra fabularna.