11 lutego 2020

Obcy Gra Fabularna – Zapowiedź podręcznika RPG

Obcy-okladka-3d-1000x1000

Wkroczcie razem z nami do miejsca, w którym nikt nie usłyszy Waszego krzyku.

Zimną pustkę kosmosu przemierzają statki pełne osadników lecących na pozbawione zasad Pogranicze, żołnierze Piechoty Kolonialnej stawiają czoła niebezpieczeństwom nieznanych światów, a agenci bezdusznych korporacji nieustannie szukają nowych sposobów zarobku… Nawet jeśli stawką jest Wasze życie.

Witajcie w uniwersum Obcego! Poznajcie je, sięgając po podręcznik Obcy Gra fabularna, oparty o serię kultowych horrorów s-f i stworzony przez wielokrotnie nagradzane wydawnictwo Fria Ligan.

Razem z przyjaciółmi wcielcie się w twardych żołnierzy piechoty, załogantów statków kosmicznych, bezwzględnych przedstawicieli Firmy, pozbawione uczuć androidy albo mających nadzieję na nowy początek kolonistów. Stańcie oko w oko z obcym zagrożeniem – ksenomorfami zdolnymi rozwijać się w Waszych ciałach, by potem wymordować Waszych towarzyszy, starożytnymi tajemnicami kosmosu czy zabójczymi warunkami pogodowymi na terraformowanych planetach.

Wybierzcie tryb rozgrywki odpowiedni dla Waszej grupy: przepełniony akcją i dramatycznymi wyborami tryb filmowy, dzięki któremu w jeden wieczór przeżyjecie emocje, które towarzyszyły Ripley i innym bohaterom serii Obcy, albo tryb kampanii pozwalający rozgrywać długie scenariusze w bogatym uniwersum, opisanym na ponad 400 stronach pięknie ilustrowanego podręcznika.

Już wkrótce opublikujemy więcej informacji o pracach nad polską edycją systemu Obcy Gra fabularna. Jeśli chcecie być na bieżąco, zachęcamy do odwiedzenia oficjalnej strony Obcy Gra Fabularna i zapisania się do newslettera. Uruchomiliśmy też oficjalny fanpage i grupę na Facebooku, które pozwolą Wam śledzić wszystkie nowości, a także dzielić się pomysłami z innymi miłośnikami serii.

Wierzymy, że wszystkich nas czeka wspaniała przygoda, choć nie będziemy Was okłamywać co do szans na przeżycie…