4 czerwca 2020

Obcy: Gra fabularna – przedsprzedaż ruszyła!

Podrecznik_z_talia_800x800

Kochani, to dla nas bardzo stresujący, ale też ekscytujący moment. Właśnie dziś o godzinie 12:00 ruszyła na naszej stronie przedsprzedaż podręcznika OBCY: Gra fabularna. Jest to ważny moment dla naszego wydawnictwa, ponieważ dopiero wchodzimy w świat RPG w Polsce. Stawiamy na jakość. Nasi tłumacze wzięli już pod uwagę wszystkie dotychczasowe erraty. Chcemy wprowadzić dla Was produkt uniwersalny – zarówno dla starych wyjadaczy, jak i osób dopiero wchodzących w świat gier fabularnych.

Co Was czeka  w świecie Obcego?

GRAFIKI_1920x1080_8

Ten prawie 400 stronicowy wspaniale ilustrowany, kolorowy podręcznik w twardej oprawie, zawiera zarówno opis świata OBCEGO w 2183 roku, jak i zestaw intuicyjnych zasad, stworzonych z myślą o zachowaniu klimatu OBCEGO. Rozgrywka może się toczyć w dwóch różnych trybach:

  • Tryb filmowy opiera się na gotowych scenariuszach, które nawiązują do pełnej zwrotów akcji fabuły filmów z serii OBCY. Opracowany z myślą o jednym intensywnym spotkaniu, ten tryb kładzie nacisk na ryzykowną, szybką i brutalną grę. Szansa, że wszyscy przeżyją, jest znikoma. Podręcznik podstawowy zawiera jeden filmowy scenariusz wprowadzający, zatytułowany Ostatni dzień Hope.
  • Tryb kampanii stworzono do dłuższych rozgrywek, w których biorą udział te same grupy postaci graczy podczas wielu kolejnych sesji. Pozwala to poznawać świat OBCEGO bez jakichkolwiek ograniczeń. Podręcznik podstawowy zawiera tabele losowe i inne rozbudowane narzędzia, które umożliwiają szybkie tworzenie systemów planetarnych, kolonii, misji, spotkań i postaci niezależnych, idealnych do twoich kampanii.

Zasady gry oparto na wysoko cenionym Silniku Roku Zerowego, wykorzystanym w wielu nagrodzonych grach, takich jak Tajemnice Pętli, Zakazane Ziemie i Mutant: Rok Zerowy. Zaadaptowano go jednak i rozwinięto, aby sprostał wymaganiom i tematyce OBCEGO: horrorowi oraz dynamicznej akcji dziejących się w zimnej i mrocznej przestrzeni kosmicznej.

grafiki-karty-poziom-bez-tla

 

Kupując w przedsprzedaży otrzymacie również coś specjalnego. Przygotowaliśmy talię 55 dedykowanych kart stworzonych dla oficjalnego produktu licencyjnego OBCY Gra fabularna. Te wspaniale ilustrowane karty uzupełniają rozgrywkę i wzbogacają doświadczenia płynące z gry.

TALIA ZAWIERA:

  • 22 karty broni
  • 20 kart postaci
  • 3 karty pojazdów
  • 10 kart inicjatywy

Ucieszy Was również fakt, że tylko w przedsprzedaży dołączamy również wersję cyfrową w formacie PDF.

Jako gratis dla pierwszych 300 nabywców podręcznika w naszym sklepiku dorzucamy również 5 dedykowanych podkładek pod kubek dla Matki Gry oraz jej graczy.

obcy_rpg_podkladka_12

Wejdźcie do świata Obcego! Podręcznik możecie już zamawiać w sklepach, a także w naszym sklepiku. I uważajcie na siebie. Przestrzeń bywa zabójczo niebezpieczna.