26 września 2014

Nowi sojusznicy

mlot_i_twierdza legiony_ciemnosci

Kiedy nowe armie maszerują na wojnę, Stary Świat drży w posadach…

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukażą się dwa rozszerzenia do gry Warhammer: Diskwars, zatytułowane Młot i Twierdza oraz Legiony Ciemności.

Każde z tych rozszerzeń znacząco poszerza możliwości budowania armii dzięki ponad pięćdziesięciu dyskom i nowym kartom dowodzenia. Z kolei nowe znaczniki, tereny, karty rozstawienia i scenariuszy zwiększają zróżnicowanie pól bitew Starego Świata. Co najważniejsze, każde z rozszerzeń pozwala nie tylko rozbudować istniejące armie, ale wprowadza również całkiem nowe rasy!
W rozszerzeniu Młot i Twierdza szeregi Porządku zasilają mężni sojusznicy w postaci kompletnej armii Krasnoludów, pełnej bohaterów, kart dowodzenia i uraz. Oprócz nich w rozszerzeniu znajdą się kompletne regimenty Jaszczuroludzi i Leśnych Elfów, które można dołączyć jako wsparcie do dowolnej armii Porządku.

thorgrim-grudgebearer

Rozszerzenie Legiony Ciemności wprowadza do gry Warhammer: Diskwars grobowy chłód nekromancji, za sprawą nowych wojsk Zniszczenia. Pozwoli ono poprowadzić do walki kompletną armię Wampirów, lub siać spustoszenie wśród wrogów dzięki regimentom Mrocznych Elfów i Skavenów.

Nowe armie dołączają do walki, a stare otrzymują wsparcie. Młot i Twierdza i Legiony Ciemności nadają nowy kształt krwawym i zaciekłym bitwom Starego Świata.

Młot i Twierdza

WHD02-layout

Rozszerzenie Młot i Twierdza wprowadza do gry pięćdziesiąt nowych dysków Porządku, pośród których znajdą się jednostki Leśnych Elfów, Jaszczuroludzi i Krasnoludów. Wraz z nimi w grze pojawiają się nowe zasady, związane ze słowami kluczowymi Trucizna, Mężny oraz Straż X.

  • karaz-a-karak-hammerersJednostki posiadające słowo kluczowe Trucizna przydzielają wrogom znaczniki trucizny za każdym razem kiedy zadadzą im obrażenia w walce wręcz lub za pomocą ataków dystansowych. Trucizna sprawia, że rany zaczynają się jątrzyć, uniemożliwiając usunięcie żetonów obrażeń na koniec rundy, jak również ograniczając zdolności leczącej magii.
  • Straż X to przeciwieństwo Uderzenia X – jednostka ze słowem kluczowym Straż X zadaje X obrażeń, za każdym razem kiedy zostanie na nią obrócona inna jednostka.
  • Słowo kluczowe Mężny pozwala aktywować przyszpilone jednostki aby wykonać nimi ataki dystansowe lub użyć zdolności skupienia. Naprawdę ciężko przyszpilić Mężne jednostki na dobre!

Oczywiście to Krasnoludy odgrywają tutaj najważniejszą rolę, a rozszerzenie dostarcza wystarczającą ilość bohaterów i jednostek aby wystawić trzy pełne regimenty. Starożytne urazy poprowadzą tych groźnych i odważnych wojowników do walki w obronie twierdz, w której rozniosą przeciwników ostrzami toporów, młotami, runami i machinami wojennymi. Krasnoludzcy żołnierze należą do najwytrzymalszych spośród jednostek w grze, a ich bohaterowie i karty dowodzenia pozwalają im podjąć każde wyzwanie.

Legiony Ciemności

WHD03-layout

Krasnoludy, Leśne Elfy i Jaszczuroludzie będą potrzebowali całej swojej odwagi aby stanąć do walki z niezliczonymi rzeszami nieumarłych prowadzonymi przez Wampiry w Legionach Ciemności. Rozszerzenie to wprowadza przerażający wachlarz pięćdziesięciu jeden nowych bohaterów i jednostek, jak również nowe karty dowodzenia i inne zasoby wzmacniające armie Zniszczenia. Zarówno Mroczne Elfy jak i Skaveni otrzymują wystarczającą ilość jednostek i bohaterów aby wystawić po jednym regimencie, ale główne siły w tym rozszerzeniu stanowią Wampiry, wspomagane przez nowe słowa kluczowe Straszny i Ożywienie X.

  • mannfred-von-carsteinJednostki ze słowem kluczowym Straszny sieją postrach wśród swoich wrogów, ograniczając ich możliwości kontrataku. Dopóki straszna jednostka przyszpila wroga, uznaje się że wartość kontrataku spanikowanego przeciwnika wynosi jeden.
  • Jednostka posiadająca słowo kluczowe Ożywienie X może użyć zdolności skupienia aby wybrać dysk z cechą Nieumarły ze stosu ofiar i wprowadzić go do gry jako wsparcie w całości w bliskim w zasięgu od tej jednostki. Wielkość dysku, który można ożywić zależy od wartości X. Ożywiona jednostka jest wprowadzona jako wsparcie, ale zamiast znacznika aktywacji umieszcza się na niej znacznik ożywieńca, a pod koniec rundy wraca ona na stos ofiar.

Oczywiście Legiony Ciemności oferują wystarczającą ilość strasznej nekromnacji, aby skusić wielu graczy do sięgnięcia po panowanie nad życiem i śmiercią.

Nowe armie czekają na rozkazy

Niezależnie od tego, czy będziecie zagrzewać Krasnoludy do walki o Młot i Twierdzę do ostatniego obrońcy, czy też jako Wampiry przeczeszecie pola bitew starego świata w poszukiwaniu poległych, których dołączycie do swoich Legionów Ciemności, oba te rozszerzenia zaoferują wam nowe taktyki, strategie i wojska, które rzucicie do walki o Stary Świat. Walka rozgorzeje na nowo już w 2015 roku!