27 marca 2015

Nowe siły w walce o Pierścień

panowie_srodziemia

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się pierwsze rozszerzenie do gry Wojna o Pierścień, zatytułowany Panowie Śródziemia. Dzięki niemu możliwe będzie rozbudowanie podstawowej rozgrywki o nowe elementy, dzięki czemu każda partia stanie się jeszcze bardziej wymagająca.

Rozszerzenie wprowadza do gry istotne dla Świata Śródziemia postacie, takie jak powiernicy pierścieni elfów: Elronda, Galadrielę czy nową wersję Gandalfa, czy pomniejsze sługi Saurona – Balroga i Gothmoga. W podstawowej wersji stanowiły one jedynie niewielki element rozgrywki, natomiast dzięki Panom Śródziemia stają się grywalnymi postaciami, reprezentowanymi na planszy przez szczegółowo wykonane figurki. Kiedy gracz przejmie kontrolę nad taką postacią może skorzystać z dodatkowej kości, przypisanej postaci. Możliwość wykonania dodatkowej akcji z dodatkowej kości może okazać się nieoceniona i przechylić szale zwycięstwa całej wojny.

panowie_srodziemia_elementy

Ponadto, w rozszerzeniu każdy z pierścieni elfów, z którymi rozpoczyna rozgrywkę gracz Wolnych Ludów zyskał specjalną zdolność. Ponieważ każdy pierścień zapewnia inną premię, warto wybrać odpowiedni moment by wykorzystać ich moc, tak aby najbardziej pokrzyżować plany wroga.

610x_LotM_Galadriel-SmeagolPanowie Śródziemia modyfikują również podstawowe zasady związane z Drużyną Pierścienia. Gracze mogą zdecydować, że w rozgrywce wykorzystają wariant Rady Rivendell, w którym losy Drużyny potoczą się zupełnie inaczej. W rozgrywce z wykorzystaniem tego wariantu każdy z towarzyszy korzysta z nowej, alternatywnej karty postaci, która zapewni nowe możliwości i strategie podczas każdej rozgrywki.

Nowe figurki oraz karty pozwolą gracz Cienia będzie wykorzystać niektóre swoje sługi na nowe sposoby. Gracz będzie mógł zdecydować czy w późniejszej fazie kampanii wysłać swoich dowódców do walki, czy nadal starać się znaleźć Drużynę i odzyskać Jedyny Pierścień.

Ponadto, w rozszerzeniu gracze znajdą długo wyczekiwane figurki Gandalfa Białego oraz Aragorna, które ubarwią pola bitew Śródziemia.

610x250_war-of-the-ring_cover

Gra Wojna o Pierścień pozwala odtworzyć zmagania Wolnych Ludów w walce z Cieniem, a dzięki rozszerzeniu Panowie Śródziemia możliwe będzie stworzenie alternatywnej wersji historii Śródziemia. Jak potoczyłyby się losy wojny, jeśli powiernicy pierścieni elfów wykorzystali by ich potężne moce? Co stało by się z Frodem, jeśli przekonałby Smeagola do pomocy? Dokąd zawędrowałaby Drużyna stale nękana przez upiory pierścienia z Czarnoksiężnikiem z Angmaru na czele? Na te, oraz wiele innych pytań będziecie mogli odpowiedzieć dzięki Panom Śródziemia, już w II połowie 2015 roku.