9 lutego 2015

Nowe okręty we flocie!

fala-I„Flota przybędzie tu lada chwila”
- Leia Organa

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się pierwsza fala dodatków do gry Star Wars: Armada! Pośród nich znajdą się zestawy dodatkowe:

- Niszczyciel gwiezdny typu Vicotry
- Koreliańska korweta CR90
- Fregata Nebulon-B
- Fregata szturmowa Mk. II
- Niszczyciel gwiezdny typu Gladiator
- Eskadry myśliwców Rebelii
- Eskadry myśliwców Imperium

Dodatkowe statki i myśliwce pozwolą zmodyfikować i rozbudować floty, aby dodać głębi taktycznym starciom wrogich flot. Pięć zestawów wprowadzi do gry statki, z których każdy wyposażony będzie w odpowiednie wskaźniki, karty statków, karty ulepszeń i wszystkie żetony niezbędne aby wystawić do walki. W każdym z dwóch pozostałych rozszerzeń znajdzie się po osiem eskadr myśliwców, po dwie z czterech rodzajów. Oprócz modeli myśliwców, w każdym z tych zestawów zawarte będą karty eskadr, w tym także unikatowa karty dla każdego typu eskadry.

Rozszerzenia te pozwolą graczom powiększyć floty i dostosować je do ulubionej strategii. Pozwolą one także na tworzenie zupełnie nowych taktyk i zagrań w stosunku do tego, co oferuje zestaw podstawowy.

Niszczyciel gwiezdny typu Victory

vitorye

Największe i najpotężniejsze statki w grze Star Wars: Armada – niszczyciele typu Victory stanowiły trzon imperialnej marynarki na początku galaktycznej wojny domowej. Te mierzące około dziewięćset metrów długości, i wymagające ponad pięć tysięcy członków załogi statki, zostały zaprojektowane w kształcie ostrza sztyletu, który pozwalał im na wykorzystywanie niemal całego uzbrojenia do ostrzału przednich pól rażenia.

Koreliańska korweta CR90

cr90e

Pierwszy statek, który pojawiał się oryginalnej trylogii Gwiezdnych Wojen – korweta CR90 – jest niewielkim statkiem około 150-metrowej długości, który ze względu na swoją wszechstronność odegrał znaczącą rolę dla Rebelii. Często określane mianem „łamaczy blokad”, korwety CR90 mogą zostać dostosowane w taki sposób, aby z łatwością prześlizgiwać się przez imperialne blokady, przenosić duże ładunki, służyć jako transport dla żołnierzy lub stawać do walki z imperialnymi maszynami.

Fregata Nebulon-B

nebulone

Fregata Nebilon-B została zaprojektowana przez imperialne stocznie na Kuat jako okręt służący do ochrony konwojów przed rebelianckimi myśliwcami, jednak – jak na ironię, okazała się dużo bardziej użyteczna w rebelianckiej flocie. Pojedynczy, długi na trzysta metrów okręt mógł pochwalić się dwunastoma stanowiskami turbolaserów oraz dwunastoma działami laserowymi.

Fregata szturmowa Mk. II

mkIIe

Największy i najciężej uzbrojony okręt Rebelii spośród tych znajdujących się w pierwszej fali rozszerzeń to mierząca siedemset metrów długości Fregata szturmowa mk. II. Jej załoga liczy pięć tysięcy członków, a jej uzbrojenie to piętnaście baterii turbolaserów, tyle samo dział laserowych oraz dwadzieścia poczwórnych działek laserowych. Zbudowana według tajnego projektu rebelianckich inżynierów fregata potrafiła nie raz zaskoczyć admirałów Imperium swoją prędkością.

Niszczyciel gwiezdny typu Gladiator

gladiatore

Początkowo projektowane jako eskorta większych niszczycieli, stosunkowo niewielkie, mierzące około pięciuset metrów niszczyciele typu Gladiator okazały się najbardziej skuteczne jako statki patrolowe dalekiego zasięgu. Wysyłane na misje w odległe zakątki galaktyki, niszczyciele typu Gladiator mogły zrobić użytek z potężnego arsenału turbolaserów, rakiet udarowych, dział laserowych i eskadr TIE, aby szybko zrobić porządek z miejscowymi objawami niesubordynacji wobec Imperium Galaktycznego.

Eskadry myśliwców Rebelii

Nawet w największych bitwach, pojedynczy pilot mógł czasem oznaczać różnicę pomiędzy zwycięstwem a porażką. W wielu kluczowych bitwach galaktycznej wojny domowej, o ostatecznym wyniku starcia zadecydowali nieustraszeni piloci rebelianckich myśliwców.

rebelianckiee

Eskadry odgrywają istotną rolę w taktyce walki w grze Star Wars: Armada. Chociaż wydają się małe przy ogromnych okrętach, nie należy ich ignorować – ich chmary z powodzeniem mogą zestrzelić nawet największy ze statków. Dzięki ośmiu eskadrom z tego rozszerzenia, do floty dołączą nowe maszyny (w tym nowe rodzaje myśliwców) oraz takie sławy jak Tycho Celchu czy Wedge Antilles.

Eskadry myśliwców Imperium

Imperium posługuje się w walce ogromnymi chmarami myśliwców TIE, które likwidują myśliwce wroga oraz służą jako osłona niszczycieli i ich ogromnej siły ognia. Te łatwo rozpoznawalne maszyny zostały zaprojektowane z myślą o prędkości i zwrotności, kosztem wytrzymałości, a najlepsi piloci myśliwców TIE szybko zdobyli sławę ze względu na swoje umiejętności i lojalność wobec Imperium.

imperialnee

Dzięki temu rozszerzeniu do floty będą mogły dołączyć zupełnie nowe typy myśliwców TIE, a pośród ośmiu eskadr znaleźli się najlepsi imperialni piloci, którzy poprowadzą je do boju.

Piloci do maszyn!

Zbuduj flotę, zaplanuj strategię i zniszcz swoich przeciwników! Dzięki nowym rozszerzeniom, do walki dołączą zupełnie nowe statki, zwiększają możliwości taktyczne najlepszych admirałów Imperium i Rebelii. Walka rozgorzeje na nowo już w II kwartale roku, wraz z premierą nowych rozszerzeń!