7 maja 2018

Nowa era gwiezdnych bitew

przebudzenie_mocy_left

Przywiązanie prowadzi do zazdrości. Cieniem chciwości jest ono.

- Mistrz Yoda, Gwiezdne wojny: Zemsta Sithów

Galaktyczne potyczki w grze X-wing wkrótce zmienią swoje oblicze. Zaktualizowane zasady drugiej edycji gry wpłyną na całokształt gry – czy to znaczy, że modele z obecnej edycji odejdą w niepamięć? Nic podobnego – dzięki zestawom konwertującym już w dniu premiery drugiej edycji będzie mogli przenieść swoje ulubione eskadry do potyczek na nowych zasadach.

Co dokładnie oznacza nowa edycja dla graczy, którzy od lat kolekcjonują swoje eskadry i dla tych, którzy dopiero planują zasilić szeregi Imperium, Rebelii lub Szumowin i nikczemników? W tym artykule podsumowujemy wszystkie najważniejsze fakty, dotyczące wpływu II edycji gry X-wing na obecne eskadry.

swx59-63_titleimage

1. Zestawy konwertujące zapewniają przeniesienie statków z I edycji do II.

Udało Wam się zebrać już pokaźną kolekcję modeli i martwicie się, czy będzie ona grywalna na turniejach po wprowadzeniu zasad II edycji? A może dopiero zaczynacie swoją kolekcję i nie wiecie, czy ją kontynuować teraz, czy poczekać na kolejną odsłonę X-winga? Bez obaw – wszystkie statki z I edycji będą legalne w „nowym” X-wingu. Wszystko, czego potrzebujecie to odpowiedni zestaw konwertujący (i zestaw podstawowy):

a.) Zestaw konwertujący: Imperium Galaktyczne – zawiera karty pilotów, ulepszeń i żetony, potrzebne, aby zaktualizować statki Imperium do II edycji. Uwaga: ponieważ w II edycji Najwyższy Porządek zostanie przekształcony w nową frakcję, karty do powiązanych z nim statków i pilotów (takich jak Kylo Ren) znajdą się w osobnym, nieogłoszonym jeszcze, zestawie konwertującym.

b.) Zestaw konwertujący: Sojusz Rebeliantów – podobnie jak pakiet dla Imperium, ten zestaw zawiera karty statków, pilotów i żetony potrzebne do przeniesienia swoich rebelianckich eskadr do II edycji. Podobnie też, jak w powyższym przypadku, karty pilotów i ulepszeń pochodzące z zestawów Ruchu Oporu znajdą się w osobnym zestawie.

c.) Zestaw konwersujący: Szumowiny i nikczemnicy – zawiera karty ulepszeń i statków, które są potrzebne, aby przenieść tę frakcję do II edycji gry.

Jak widzicie, twórcy gry zadbali o to, aby Wasze statki mogły bez problemu brać udział w kosmicznych walkach po aktualizacji zasad. Jeśli już zaczęliście kolekcję lub dopiero planujecie swoje pierwsze kroki z tworzeniem eskadr, to mamy dla Was dobrą wiadomość – przygotowaliśmy dla Was olbrzymią promocję, dzięki której już teraz możecie uzupełnić lub rozpocząć kolekcję i przygotować się na nadejście drugiej edycji. Wszystkie statki w promocji znajdziecie w naszym sklepie internetowym oraz wszystkich dobrych sklepach z grami planszowymi i bitewnymi.

swx64-66_titleimage

2. Do czasu premiery II edycji, wszystkie turnieje odbywają się na dotychczasowych zasadach.

Oznacza to, że aż do września nic się nie zmienia, a wszystkie Wasze eskadry są aktualne i możecie rywalizować nimi na turniejach. To samo dotyczy również innych formatów gry, takich jak tryb kinowy i różne scenariusze. Jest to ważna informacja szczególnie dla tych z Was, którzy planują wybrać się na Mistrzostwa Polski (jak i na mistrzostwa innych krajów) w X-winga w tym roku – wszystkie wydarzenia podczas tego turnieju będą korzystały z zasad I edycji.

Co więcej, jest jeszcze jeden powód, żeby właśnie teraz przystąpić do turniejowych zmagań o tytuł najlepszego pilota na oficjalnych wydarzeniach organizowanych w kolejnych miesiącach. Jak zapowiedziała firma Fantasy Flight Games, wśród nagród, które będzie można zdobyć na takich turniejach znajdą się także takie, które będą kompatybilne z drugą edycją lub nawet zaprojektowane specjalnie dla niej. Teraz jest najlepszy czas, żeby zdobyć wyjątkowe nagrody, które będą unikatami wśród graczy II edycji.

swx32-36_titleimage

3. Statki z I edycji zostaną wydane ponownie w II edycji.

Większość statków z pierwszej edycji zostanie wydana ponownie w drugiej edycji ze zaktualizowanymi kartami pilotów i ulepszeń. Dla graczy, którzy zebrali swoje kolekcje statków z pierwszej edycji to bardzo dobra wiadomość – dzięki temu posiadają oni już w swojej kolekcji całkowicie grywalne statki, które dopiero będą się systematycznie ukazywać na rynku. Budując swoje eskadry ze statków z pierwszej edycji już teraz i wykorzystując zestaw konwertujący, możecie wejść w drugą edycję z potężnym wachlarzem statków, pilotów i ulepszeń.

swx57_falcon_plastic_left4. Dodatki z XIV fali będą zawierały karty z obu edycji.

Jeśli zastanawialiście się, czy warto zainteresować się ostatnią falą I edycji, to odpowiedź jest prosta – warto. W tej samej, co w poprzednich falach cenie otrzymujecie dwa statki, które zawierają karty w dwóch wersjach – z I i z II edycji, co znaczy, że kupując zestaw już teraz możecie nim grać, a we wrześniu po prostu wymienić karty na nowe wersje i włączyć statki do swojej zaktualizowanej eskadry.

5. Promocja na statki z I edycji.

Ponieważ ogłoszenie II edycji to doskonały moment, żeby uzupełnić kolekcję i w ten sposób przygotować się na zestawy konwertujące, stworzyliśmy dla Was promocję na niespotykaną dotąd skalę na wszystkie statki – ceny zostały obniżone nawet o ponad 30%. Więcej statków oznacza więcej zabawy już teraz, a także lepsze wykorzystanie nadchodzącego zestawu konwertującego. Dzięki promocyjnym cenom na statki, zakup zestawu konwertującego nie będzie dla Was obciążeniem, co pozwoli bez problemu rozpocząć grę w II edycję X-winga. Wszystkie statki w promocyjnych cenach znajdziecie w naszym sklepie internetowym i w dobrych sklepach z grami planszowymi i bitewnymi.

swx31-35-lead-image

Moc będzie z tobą, Luke… już zawsze.

- Ben Kenobi, Gwiezdne wojny: Nowa nadzieja

X-wing to doskonała gra taktyczna, co udowodniła przez ostatnie 6 lat, zajmując miejsce jednego z najpopularniejszych systemów bitewnych na świecie i ciesząc się olbrzymią popularnością w Polsce. Dziękujemy wszystkim graczom i entuzjastom gry, którzy aktywnie działali w środowisku fanów, organizowali turnieje, prowadzili grupy w mediach społecznościowych i portal informacyjny o X-wingu, a także licznie pomagali nam w pokazach przy okazji różnych wydarzeń. Moc będzie z Wami zawsze!