16 grudnia 2015

Jak wybrać swoją grę Star Wars?

Świt nowej ery

Wszyscy nie możemy się doczekać kolejnego filmu z serii Star Wars. Ilość emocji i wydarzeń towarzyszących tej premierze jest doprawdy niesamowita. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was poradnik, z którego dowiecie się, która z naszych gier Star Wars jest idealna dla Was.

Armada

Generale, w sektorze czwartym flota niszczycieli gwiezdnych właśnie wyszła z nadprzestrzeni.
- Imperium kontratakuje

W grze Star Wars: Armada gracze obejmują role admirałów flot, służących Imperialnej Marynarce lub Sojuszowi Rebeliantów. Podczas rozgrywki zbierają swoje floty, aby stanąć do walki z przeciwnikami. Korzystając z wyjątkowego wzornika manewru, będą przemieszczać po polu bitwy swoje statki wraz z licznymi eskadrami myśliwców, krążącymi wokół nich. Kiedy rozpocznie się wymiana ognia, do graczy należeć będzie wydawanie taktycznych rozkazów, które zaważą o losach bitwy i – być może – także o przyszłości całej galaktyki.
ArmadaGamePlayLayout
Dla kogo: Armada nie jest dla minimalistów – pod względem skali bitwy to prawdziwy kolos wśród naszych gier. Gracze przejmują kontrolę nad jednymi z największych statków w świecie Star Wars i towarzyszącymi im eskadrami myśliwców. Wzorniki manewrów, kilka stref pola rażenia każdego statku, planowanie rozkazów, różne karty celów, zarządzanie całymi grupami myśliwców – jeśli każdy kolejny element z wymienionych wywołuje w Tobie coraz większe emocje i nieobce Ci jest staranne planowanie i budowanie rozległych strategii, a na dodatek jesteś fanem Star Wars, to Armada jest grą dla Ciebie.


X-wing

Popularność X-winga nie słabnie – to dalej jedna z najlepszych gier figurkowych na świecie. Pozwala na rozgrywanie kosmicznych bitew – od małych patroli, przez gonitwy w polu asteroidów, aż po gigantyczne bitwy z udziałem takich kolosów jak Tantive IV i Imperialna korweta typu Raider. Gracze mają okazję wcielić się w dowódców flot Imperium, wynająć podłych Nikczemników i Szumowiny, a także poprowadzić zwrotne statki Rebelii. Na ich pokładzie znajdą się najwięksi bohaterowie uniwersum, w tym oczywiście Jedi (np. Luke Skywalker), którzy wykorzystają Moc, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Dziesiątki dostępnych do tej pory statków (a w przygotowaniu już jest kilka kolejnych) można wyposażyć w różne ulepszenia: od generatorów tarcz maskujących, przez działka, aż po droidy, które pomogą namierzyć cel lub podreperować statek.
X-wing
Dla kogo: X-wing to przede wszystkim świetnie dopracowana gra strategiczna, której zasady są niezwykle proste (mogą potwierdzić to osoby, którym tłumaczymy grę na różnych wydarzeniach – nie zajmuje to więcej jak 10 minut), a przy tym pozwalają graczom na wykazanie się zmysłem taktycznym. X-wing to gra także dla wyjadaczy gier bitewnych – oferuje zrównoważoną grę, opartą na systemie punktowym. Podsumowując – X-wing to gra niemal dla każdego, a przede wszystkim dla tych, którzy mają żyłkę kolekcjonera, lubią dynamiczne bitwy i nie boją się strategicznego myślenia.


Imperium Atakuje

Imperium Atakuje jest figurkową grą przygodową, oferującą dwa warianty rozgrywki. W trybie kampanii gracze będą rozgrywać fabularyzowane misje (ponad 30 w zestawie podstawowym). Misje w trybie kampanii stawiają przed graczami wyjątkowe wyzwania, które zmuszą ich do wykorzystania wszystkich możliwości kontrolowanych przez nich postaci. Kiedy gracz aktywuje postać, może wykonać dwie z dostępnych akcji: poruszyć się, zaatakować wręcz lub za pomocą broni dystansowej, otwierać drzwi, przeszukiwać skrzynie w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów albo odpoczywać, aby zniwelować zmęczenie i wyleczyć rany. Wykonywane akcje i sposoby ich rozpatrywania są kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w każdej misji. W trybie pojedynku dwaj gracze mogą zmierzyć się w bezpośredniej, taktycznej walce, komponując własne oddziały imperium i rebeliantów według zaproponowanych w instrukcji zasad.  W standardowej misji w trybie pojedynku gracze tworzą drużyny złożone z żołnierzy i bohaterów oraz talie kart dowodzenia, które zapewnią im przewagę w bitwie. Wybierając spośród bohaterów oraz oddziałów reprezentujących trzy różne stronnictwa, a karty spośród wielu dostępnych kombinacji, gracze będą mieli wiele możliwości modyfikacji swoich sił uderzeniowych.
SWI01-ProductLayout
Dla kogo: Zawsze marzyłeś o tym, żeby wcielić się w jednego z bohaterów Gwiezdnych Wojen i przeżyć wszystkie fantastyczne przygody znane z filmów, książek i komiksów? Zastanawiałeś się, jak mogłyby się potoczyć losy Rebeliantów, gdyby dokonywali innych wyborów? Imperium Atakuje pozwala na stworzenie własnej bohaterskiej legendy Star Wars. Misje są różnorodne, a tryb pojedynku pozwala oderwać się na chwilę od wartkiej przygody i rozegrać taktyczne starcie. Jeśli lubisz gry przygodowe, może miałeś do czynienia z grami RPG, przywiązujesz się do swoich bohaterów i stawiasz na ciekawą, wartką akcję – Imperium Atakuje jest w sam raz dla Ciebie.


 Star Wars: Gra karciana

Star Wars LCG jest asymetryczną grą karcianą. Oznacza to, że każda ze stron konfliktu będzie działała nieco inaczej, a przede wszystkim – będzie miała inne cele do zrealizowania. Jasna strona Mocy, reprezentowana przez Jedi, Sojusz Rebeliantów i Szpiegów, ma za zadanie przejmować ważne dla Imperium planety lub sabotować działania, reprezentowane w grze przez karty Celów. Zdobycie trzech takich kart zapewnia zwycięstwo Rebelii i uwolnienie wszystkich istot galaktyki spod imperialnej tyranii. Ciemna strona Mocy, do której należą Sithowie, Imperialna Marynarka oraz Szumowiny i Nikczemnicy, ma za zadanie wybudować Gwiazdę Śmierci, która w grze reprezentowana jest przez osobny żeton. W trakcie gry gracze będą zagrywać karty, walczyć o kontrolę nad kartami celów oraz toczyć walki wykorzystujące innowacyjną mechanikę „walki o przewagę”, nadającą znaczenie w bitwie kartom, które pozostały na ręce gracza.
Starwars_lcg
Dla kogo: Proste zasady, zaawansowane taktyki, możliwość budowania talii i mnóstwo atrakcji dla kolekcjonerów i graczy turniejowych czynią ze Star Wars LCG grę dla każdego, kto szuka dobrej gry karcianej, która zaskoczy go dobrze działającą, świeżą mechaniką.


Star Wars: Imperium vs Rebelia

Ta niepozorna gra karciana oferuje bardzo prostą i ciekawą mechanikę. Na początku każdej rundy siły Imperium walczą z Sojuszem o nowo odkrytą kartę wydarzenia, taką jak Ucieczka z Tatooine. Każda karta wydarzenia posiada znajdującą się w lewym dolnym rogu wartość wydarzenia (dla Ucieczki z Tatooine wynosi ona jedenaście). Celem graczy jest zbliżenie łącznej wartości swoich kart do wartości wydarzenia, ale bez jej przekraczania. Dodatkowo karty oferują różne umiejętności, których aktywowanie często zmienia nie tylko to, co opisano w tekście karty, ale także ilość zapewnianych zasobów.
imperium_vs_rebelia
Dla kogo: Nie masz czasu na żadną z powyższych gier? Lubisz proste i niezobowiązujące rozgrywki? Szukasz chwili wytchnienia od dużych i wymagających tytułów? W takim razie Imperium vs Rebelia będzie strzałem w dziesiątkę. To gra lekka i przyjemna, ale niepozbawiona elementów taktycznych i planowania.

Moc jest w Was silna

Wybraliście grę dla siebie? Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomógł Wam rozeznać się w naszych produktach i dobrać coś idealnego dla siebie lub dla przyjaciół. Jeśli zaś ciągle nie znaleźliście tego, czego szukacie, to już w ten piątek 18 XII zapowiemy grę, która niebawem dołączy do zestawienia. Obiecujemy, że jest na co czekać!