28 listopada 2014

Natarcie wojsk Imperium!

imperium_atakuje

Zwycięstwo! Niszcząc Gwiazdę Śmierci, Rebelianci dali nadzieję żyjącej w strachu galaktyce. Imperium stara się podnieść po druzgoczącej porażce i stracie najpotężniejszej broni, podczas gdy Sojusz Rebeliantów stara się utrzymać z trudem zdobytą przewagę. Kiedy awaryjny nadajnik Imperium rozpoczyna transmisję z odległego posterunku na Yavinie IV, Rebelianci wysyłają niewielki oddział elitarnych agentów. Mają jeden cel: za wszelką cenę zagłuszyć transmisję…

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa w polskiej wersji językowej ukaże się Star Wars: Imperium Atakuje – gra figurkowa osadzona w uniwersum Star Wars, która pozwoli 2-5 graczom wziąć udział w wyjątkowych przygodach i rozgrywać taktyczne walki.

Star Wars: Imperium Atakuje rzuca graczy w wir wydarzeń, które nastąpiły po zniszczeniu Gwiazdy Śmierci nad Yavinem IV i oferuje dwa zupełnie różne sposoby rozgrywki. W rozgrywce w trybie kampanii, maksymalnie pięciu graczy rozegra serię ekscytujących misji połączonych w kampanię, a w trybie pojedynku dwóch graczy zbierze oddziały uderzeniowe i stanie do walki twarzą w twarz o kluczowe dla obu stron cele.

SWI01-ProductLayout

Dwie gry w jednej

Pierwszy wariant rozgrywki jaki oferuje Imperium Atakuje to tryb kampanii, w którym maksymalnie pięciu graczy wkracza w uniwersum Star Wars rozgrywając połączone fabularnie misje. Jeden z graczy dowodzi silnie uzbrojonymi siłami Imperium Galaktycznego, a pozostali gracze wcielają się w bohaterów Rebelii, wyruszających na misje i tajne operacje. W trakcie kampanii zarówno siły Imperium jak i Rebelianci będą zdobywać nowe umiejętności i wyposażenie, dzięki czemu postacie będą rozwijać się wraz z kolejnymi rozdziałami historii.

Star Wars: Imperium Atakuje oferuje również zupełnie inny sposób rozgrywki, w postaci pojedynku. Misje w tym trybie pozwalają dwóm graczom zmierzyć się w bezpośredniej, taktycznej walce. Gracze tworzą w nim własne oddziały imperialnych, rebelianckich lub najemnych sił, wraz z odpowiednimi taliami kart dowodzenia, które mogą zagrywać aby zyskać niespodziewaną przewagę. Każda misja w trybie pojedynku ma własne cele – niezależnie od tego czy gracze będą starali się odzyskać zaginione holokrony czy też bronić się przed szturmującymi oddziałami, będą musieli zmierzyć się z zagrożeniami i podejmować taktyczne decyzje w każdym z pojedynków.

Dodatkowo, w podstawowym zestawie gry Imperium Atakuje zawarte zostały dwa zestawy sojuszników: Luke’a Skywalkera oraz Dartha Vadera. Znajdują się w nich plastikowe figurki, wraz z nowymi misjami dla trybu kampanii i pojedynku, skupiającymi się na tych dwóch ikonicznych postaciach ze świata Star Wars.

SWI01-terrain-fan

Poprowadź oddział uderzeniowy

Fabularna kampania w grze Star Wars: Imperium Atakuje oferuje graczom ponad trzydzieści możliwych misji. Każda z nich przygotowywana jest z wykorzystaniem dwustronnych kafelków planszy, wybranych spośród ponad pięćdziesięciu dostępnych. Odwzorowują one różnorodne miejsca ze świata Star Wars, takie jak dżungle Yavina IV, pustynne pustkowia Tatooine czy metalowe korytarze imperialnej bazy.

W trybie kampanii jeden z graczy przejmuje kontrolę nad niezliczonymi siłami Imperium Galaktycznego, wśród których znajdą się szturmowcy, imperialni oficerowie, maszyny kroczące AT-ST, jak również najemnicy, oraz okryte złą sławą postacie takie jak IG-88 czy Datrh Vader. Cała potęga Imperium jest do jego dyspozycji, kiedy będzie próbował przechytrzyć, pojmać i zniszczyć Rebeliantów wszędzie, gdzie tylko się pojawią. Niezależnie od tego, czy będą tropić Rebeliantów z pomocą Trandoshańskich najemników, czy bronić kluczowych pozycji Gwardzistami Imperatora, siły Imperium stanowią poważne zagrożenie dla Sojuszu Rebeliantów.

jyn-odan

W trybie kampanii maksymalnie czterech graczy stanie do walki przeciwko tyranii Imperium, a każdy z nich wcieli się w elitarnego agenta Rebelii, walczącego ramię w ramię z bohaterami takimi jak Han Solo czy Luke Skywalker. Gracze będą mogli wcielić się w przemytnika, wojownika Wookiech a nawet w postać władającą Mocą i postarają się zrobić wszystko by pokrzyżować plany Imperium. Każda postać posiada własne karty klasy, które pozwolą mu zdobywać nowe zdolności i umiejętności w trakcie kampanii.

SWI01-plastic

Misje w trybie kampanii stawiają przed graczami wyjątkowe wyzwania, które zmuszą ich do wykorzystania wszystkich możliwości kontrolowanych przez nich postaci, w walce o osiągnięcie celów misji. Kiedy gracz aktywuje postać, może wykonać dwie akcje – poruszyć się, zaatakować wręcz lub za pomocą broni dystansowej, otwierać drzwi, przeszukiwać skrzynie w poszukiwaniu przydatnych przedmiotów albo odpoczywać aby zniwelować zmęczenie i wyleczyć rany. Wykonywane akcje i sposób ich rozpatrywania jest kluczowy dla osiągnięcia sukcesu w każdej misji.

Grający rebeliantami muszą koordynować swoje działania i współpracować aby pokonać przeważające siły gracza imperialnego, starając się osiągnąć cele misji, kiedy w powietrzu jest gęsto od blasterowych strzałów. Bohaterowie muszą jednak działać szybko, ponieważ zasoby Imperium są niemal nieograniczone. Gracz imperialny w każdej rundzie otrzymuje punkty zagrożenia, które oznacza na wskaźniku. Zagrożenie może być wykorzystywane do uzupełniania oddziałów lub wzywania wsparcia, co przybliża Imperium do zmiażdżenia rebelianckich zespołów uderzeniowych przez potężne siły zbrojne.

SWI01-threat-dial

Podczas misji w trybie kampanii tylko gracz imperialny ma dostęp do wszystkich informacji o misji, co oznacza że bohaterowie nigdy nie są pewni jakie pułapki mogą na nich czekać. Droid którego szukają może znajdować się zaraz za drzwiami, ale nie wiadomo czy nie są one zabezpieczone, albo czy nie czeka za nimi złowroga postać Dartha Vadera.

Jednak nie wszystko jest stracone dla bohaterów Sojuszu Rebeliantów. Zarówno Rebelianci jak i Imperium zdobywają doświadczenie, które mogą wykorzystać na naukę nowych umiejętności oraz kredyty, za które mogą zakupić wyposażenie, dzięki któremu lepiej przygotują się na czekające ich niebezpieczeństwa.

Wybierz misje i ekwipunek

W kampanii Imperium Atakuje gracze znajdą wiele różnorodnych misji, celów oraz przeciwników i sojuszników. W miarę postępów w kampanii, gracze będą mieli dostęp do różnych misji, w zależności od przebiegu tych, które ukończyli wcześniej. Dzięki licznym misjom pobocznym, kampania w Imperium Atakuje nigdy nie będzie taka sama. Gracze mogą zostać pojmani podczas infiltracji imperialnego posterunku, albo zmuszeni oddać przysługę staremu znajomemu. Niezależnie, czy ich zadanie będzie polegać na wykradnięciu danych z zaszyfrowanego terminala Imperium, uciszeniu nadajnika czy pomocy w wyrównaniu rachunków Hana Solo, każda misja rzuci ich w wir wydarzeń w uniwersum Star Wars.

SWI01-item-fan

Uzbrojenie, wyposażenie oraz karty klas zarówno dla Imperium oraz Rebeliantów dodatkowo zwiększają regrywalność. Przemytnicy, renegaci albo bohaterowie Rebelii mogą stale rozwijać swoje umiejętności pasujące do ich specjalizacji. Dodatkowo, w trakcie kampanii gracze będą zdobywać kredyty, które pozwolą im na zakup różnorodnych przedmiotów, takich jak pistolety blasterowe czy wibroostrza, które dodatkowo można wyposażyć w ulepszenia, takie jak ekran taktyczny. Kiedy bohaterowie zdobywają doświadczenie i lepszy sprzęt, Imperium nie pozostaje w tyle, wykorzystując okazję do zwiększenia potęgi militarnej, ulepszenia technologii czy opracowania nowych taktyk.

Walka twarzą w twarz

Oprócz kampanii, gracze będą mogli zmierzyć się w sześciu dwuosobowych pojedynkach, zbierając oddziały Imperium, Rebelii i najemników. Każda z tych misji rzuca graczy w wir bezpośredniej walki.

SWI01-skirmish-mission-fan

W standardowej misji w trybie pojedynku gracze tworzą drużyny z żołnierzy i bohaterów oraz talie kart dowodzenia, które zapewnią im przewagę w bitwie. Wybierając spośród bohaterów oraz oddziałów reprezentujących trzy różne stronnictwa, a karty spośród wielu dostępnych kombinacji, gracze będą mieli wiele możliwości modyfikacji swoich sił uderzeniowych.

Podczas samych misji, gracze będą walczyć o osiągnięcie określonego celu, takiego jak ucieczka z zabójczym T-16 Skyhopperem czy odbiór kontrabandy dla Huttów. Niezależnie od celu, gra będzie się toczyć o wysoką stawkę, a każda misja będzie wymagać od graczy zdolności taktycznych.

Natarcie wojsk Imperium

Star Wars: Imperium Atakuje oferuje dynamiczną akcję osadzoną w uniwersum Star Wars, podzieloną na dwie gry i dziesiątki misji. Poprowadzicie elitarną drużynę rebelianckich agentów w sam środek imperialnych operacji w trybie kampanii, czy może raczej staniecie do walki twarzą w twarz w trybie pojedynku? Jedno jest pewne – natarcie sił Imperium rozpocznie się w 2015 roku!