25 kwietnia 2014

Najlepsi z najlepszych za sterami

asy

„Kontynuować odliczanie. Eskadry przechodzą na współrzędne szturmowe”.
- Admirał Ackbar

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się rozszerzenie Asy Rebelii do gry figurkowej X-Wing.

Rozszerzenie Asy Rebelii zawiera po jednej figurce A-Winga i B-Winga. Oba nowe modele występują w alternatywnej wersji malowania. Oprócz nich, w rozszerzeniu znajdą się cztery nowe karty statków, z nowymi, doświadczonymi pilotami, a także trzynaście kart rozwinięć, wskaźniki manewrów i wszystkie żetony potrzebne do wprowadzenia nowych myśliwców do najzacieklejszych walk przeciwko Imperium Galaktycznemu. W rozszerzeniu znajdzie się również nowa misja, która wyśle najlepszych pilotów Rebelii na desperacką misję ratunkową, która pozwoli wykorzystać wytrzymałość B-Winga i zwinność A-Winga.

SWX29-productspread

Nowe wzory malowania

Modele myśliwców z alternatywnymi wzorami malowania pozwalają odtworzyć heroiczne wysiłki pilotów Rebelii, którzy jako pierwsi zasiedli w eksperymentalnych prototypach A-Wingów oraz B-Wingów.

Tylko najlepsi z najlepszych mogli zasiadać za sterami prototypowych myśliwców floty Rebeliantów. Latanie zwinnym A-Wingiem wymagało niesamowitego skupienia i błyskawicznego refleksu. Poświęcenie pilotów pomogło Sojuszowi rozwinąć i ulepszyć pierwotny projekt, a A-Wing dowiódł swojej przydatności uszkadzając Gwiezne Niszczyciele podczas Bitwy o Endor.
Aby uhonorować pilotów, którzy jako pierwsi zasiedli za sterami tego statku, A-Wing w Asach Rebelii został pomalowany w barwy przedstawione na karcie Pilot prototypu – z niebieskim pasem i żółtymi wykończeniami.

a-wing

Dzięki swojemu ciężkiemu uzbrojeniu i wytrzymałym osłonom B-Wing szybko okazał się jednym z najgroźniejszych spośród rebelianckich myśliwców. Unikatowy system żyroskopów zapewniał stabilizację kabiny podczas walki, pozwalając pilotowi lepiej się skupić na skomplikowanych manewrach podczas walki. Obrotową kabinę i zaawansowany system czujników ANv-9q mogli opanować tylko najlepsi weterani, a ich szkolenie do walki na pokładzie tych stataków zabierało Rebelii więcej czasu, niż początkowo planowali.

Jako pierwsi za sterami eksperymentalnych B-Wingów zasiedli piloci eskadry Sztyletów i jako pierwsi uzyli ich w walce. W związku z tym nowy model B-Winga został oznaczony charakterystycznym czerwonym kolorem eskadry Sztyletów.

b_winv

Oba modele są utrzymane w skali 1:270, tak samo jak ich odpowiedniki z zestawów dodatkowych A-Wing i B-Wing.

Nowi piloci

Każdy A-Wing i B-Wing jest potężnym narzędziem Floty Rebeliantów, ich nowe warianty z tego rozszerzenia to tylko początek tego co oferują graczom.

Każdy myśliwiec potrzebuje pilota. Najbardziej wymagające statki potrzebują najlepszych pilotów w galaktyce. W Asach Rebelii znajdą się czterej piloci, którzy nie tylko podejmą wyzwanie lotu tymi maszynami, ale zrobią to prawdziwie mistrzowsko.

Przykładowo, Jake Farrell wrócił z emerytury aby nauczyć Rebeliantów walki z imperialną flotą i pomóc w projektowaniu A-Winga. W grze X-Wing pojawia się jako jeden z najbardziej skupionych pilotów. Za każdym razem kiedy wykonuje akcję skupienia lub otrzymuje żeton skupienia może wykonać darmową akcję beczki lub dopalacza.

farrell S14003-Ship_Cards-PO-5

Równie przydatną zdolność posiada jeden z pilotów B-Winga – Keyan Farlander. Za każdym razem kiedy wykonuje atak, może wydawać żetony stresu, aby zmieniać wyniki skupienia na kościach, na wynik trafienia. Dzięki tej zdolności nie tylko może odwrócić szkodliwy efekt na swoją korzyść, ale dodatkowo może bezkarnie wykonywać czerwone manewry. Przykładowo, można wykorzystać tą umiejętność do wykonywania skomplikowanego koiograniu praktycznie w każdej rundzie!

Dodatkowo, Asy Rebelii wprowadzają trzynaście kart ulepszeń, które mogą zmienić sposób wykorzystania statków w walce. Wśród nich znajdą się nowe rakiety, ulepszenie systemu o koszcie 1, karty tytułów dla obu statków, dwa rozwinięcia tylko dla Rebelii oraz pierwsze rozwinięcie o ujemnym koszcie.

radary testowy naprawa

Z nowymi ulepszeniami A-Wingi i B-Wingi będzie można tworzyć nowe konfiguracje i modyfikacje, dzięki czemu staną się bardziej wszechstronne i przydatne.

Skok w podprzestrzeń

SWX29-artW Asach Rebelii znajdzie się również nowa misja, Skok w podprzestrzeń, w której agent Rebeliantów schwytał wysokiej rangi Moffa. Jednakże zarówno agent jak i jego jeniec znajdują się w kapsule ratunkowej zmierzającej wprost w pole asteroidów. Siły Imperium zbliżają się do kapsuły, a Rebelianci stają do wyścigu, polegając na zwrotności A-Winga i wytrzymałości B-Winga.

Rebelianci rozpoczynają misję mając więcej punktów eskadry niż Imperium, ale będą potrzebować ich wszystkich, a także elitarnych zdolności pilotów myśliwców, aby odpierać kolejne fale wrogich maszyn i to podczas przeprowadzania kapsuły przez pole asteroid.

Przygotujcie maszyny

Chcecie pokazać swoje zdolności pilotażu? Zasiądźcie za sterami prototypowych maszyn Asów Rebelii! Nowe statki nadlecą już w II połowie tego roku!