28 lipca 2014

Nadlatują nowe statki!

Z przyjemnością informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa w polskiej wersji językowej ukażą się rozszerzenia z piątej fali dodatków do gry X-Wing. Dzisiaj przedstawimy dwa z nich: Rebeliancki YT-2400 oraz Imperialny VT-49 Decimator.

SWX23-24-art

Poza nowymi modelami statków, utrzymanymi w skali 1:270, te dwa rozszerzenia pozwolą wzbogacić grę o zupełnie nowe rozwinięcia i przeszkody, dzięki którym gracze odkryją nowe taktyki i strategie prowadzenia kosmicznych bitew.

Ponadto, w rozszerzeniach znajdzie się wiele postacie spoza filmowego kanonu Gwiezdnych Wojen, pierwsze rozszerzenie wieżyczki dla Imperium oraz karty rozwinięć zaprojektowane przez dwóch pierwszych Mistrzów Świata.

Frachtowiec YT-2400

Szybki i wszechstronny frachtowiec YT-2400 posiada nie mniej niż trzynaście miejsc w których można umieścić broń, co czyni go atrakcyjnym statkiem dla przemytników, najemników i innych osobników szukających dobrze uzbrojonego „transportu”. Pomimo tego, że seryjny frachtowiec YT-2400 posiada mnóstwo miejsca na ładunek, jego spora część zostaje często wykorzystana na zmodyfikowane systemy uzbrojenia i powiększone silniki.

Rozszerzenie frachtowiec YT-2400 pozwala wprowadzić do gry groźny statek, posiadający wartość głównej broni i zwrotność na poziomie 2, wartość kadłuba 5 oraz 5 osłon. Poza szczegółowym modelem statku, w rozszerzeniu znajdą się trzy nowe misje, żetony chmury odłamków, wskaźnik manewru, wszystkie niezbędne żetony oraz cztery karty statków, wśród których znalazł się słynny Dash Rendar.

swx23-layout

Oczywiście statek tak podatny na modyfikacje jak YT-2400 musi mieć dużo możliwości rozbudowy, dlatego w tym rozszerzeniu znajdzie się aż trzynaście kart rozwinięć, między innymi Lando Calrissian oraz tytuł Outrider – zaprojektowany przez jednego z Mistrzów Świata.

VT-49 Decimator

Przyznanie dowodzenia na VT-49 Decimatorem jest uznawane w Imperialnej Marynarce za znaczący awans dla niższych stopniem oficerów. Ten ciężko opancerzony transportowiec jest jednym z budzących największą grozę statków wojennych, często używany do przeprowadzania zwiadu lub desantu za liniami wroga.

Model statku z tego rozszerzenia jest największym, jaki do tej pory ukazał się do rozgrywki w standardowym formacie. Pomimo tego, że jest utrzymana w skali 1:270, szczegółowo wykonana figurka wyróżnia się na tle innych, mniejszych statków.

swx24-layout

Poza imponującą figurką statku, w rozszerzeniu znajdą się cztery karty staków, żetony chmury odłamków, wskaźnik manewrów i wszystkie niezbędne żetony, a także trzynaście nowych kart rozwinięć, takich jak Mara Jade czy Oficer floty, które pozwolą zapełnić trzy miejsca na rozwinięcia załogi Decimatora.

Do akcji!

Dzięki dwóm nowym statkom, wielu rozwinięciom, żetonom chmur odłamków i nowym misjom, piąta fala dodatków zapewni wiele mocnych wrażeń podczas rozgrywki. Nowe statki dołączą do bitwy już w IV kwartale tego roku!