8 października 2014

Nadlatują nowe siły!

„Lubię takich drani, jak ten łowca. Nieustraszony i pomysłowy”
- Hutt Jabba

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukażą się nowe rozszerzenia do gry figurkowej gry X-wing, które wprowadzą do gry nowe stronnictwo – Szumowiny i nikczemników!

W szeregach Szumowin i nikczemników znaleźć można wielu najbardziej znanych łowców nagród, piratów czy agentów Czarnego Słońca. Pośród nich najgorszą sławą okryli się między innymi Boba Fett, IG-88, Greedo czy Książe Xizor. Żyjąc poza prawem robią wszystko aby nie wmieszać się w galaktyczną wojnę domową i nie pozwolą nikomu zagrozić swoim interesom.

Kiedy Rebelianci lub siły Imperium próbują zagrozić ich nielegalnym działaniom, Szumowiny ruszają do walki w najlepszych maszynach jakie można kupić za pieniądze, takich jak Slave I, IG-2000 czy platforma bojowa klasy Star Viper produkcji MandalMotors. Te kosztowne i technicznie zaawansowane maszyny wspierane są przez liczne statki, które dowiodły swojej wydajności i użyteczności podczas niezliczonych bitew.

Most-Wanted-Backdrop

Szumowiny i nikczemnicy zostaną wprowadzeni do gry X-wing za pomocą czterech rozszerzeń:
- Ścigani
- Star Viper
- M3-A Interceptor
- IG-2000
Rozszerzenia z VI fali przedstawiają stronnictwo Szumowin i nikczemników jako zbiór indywidualistów, których łączą wspólne interesy, ale bardziej niż praca zespołowa i wspólne zwycięstwo interesują ich zyski. W związku z tym, unikatowe zdolności pilotów tego stronnictwa sprzyjają tworzeniu nieco innych eskadr niż te wykorzystywane przez graczy rebelianckich lub imperialnych.

Co więcej, za kredyty można nie tylko kupić statki, ale również je ulepszyć, a wiele Szumowin rozbudowuje swoje maszyny o drogie i często nielegalne modyfikacje, z których część należy do nowej grupy nielegalnych rozwinięć. Jeśli Imperium zadało sobie trud zdelegalizowania jakiejś technologii, musi ona mieć potencjał na tyle duży, by zainteresować Szumowiny.

Rozszerzenie Ścigani

W jaki sposób nowe stronnictwo może dołączyć do gry z wystarczającymi siłami aby podjąć walkę z Rebeliantami i Imperium? Na początek dzięki Ściganym – nowemu rozszerzeniu, które wprowadza do rozgrywki grono zbirów, najemników, piratów i przemytników przyprawy, jak również nową wersję jednego z najgroźniejszych łowców nagród – Bobę Fetta.

scigani

W Ściganych znajdzie się również zestaw kart statków, rozwinięć, żetonów i wskaźników, które pozwolą przystosować część statków z wcześniejszych rozszerzeń do wykorzystania we frakcji Szumowin i Nikczemników. W rozszerzeniu znajdzie się wsparcie dla takich maszyn jak Firespray-31, HWK-290, Y-wing czy Z-95 Łowca Głów. Dodatkowo, w skład rozszerzenia wchodzą trzy figurki statków o alternatywnym malowaniu, gotowe do wykorzystania w eskadrach Szumowin i Nikczemników – dwa Z-95 Łowca Głów i jeden Y-wing.

W rozszerzeniu znajdą się następujące elementy:

  • Jeden model Y-winga z alternatywnym malowaniem
  • Dwa modele Z-95 Łowców Głów w barwach Czarnego Słońca
  • 4 karty statku Firespray-31 dla stronnictwa Szumowin
  • 4 karty statku HWK-290 dla stronnictwa Szumowin
  • 6 kart statku Y-wing dla stronnictwa Szumowin
  • 6 kart statku Z-95 Łowca Głów dla stronnictwa Szumowin
  • 19 kart rozwinięć
  • Wskaźniki manewrów i żetony dla statków Firespray-31, HWK-290, Y-wing oraz Z-95 Headhunter

Aby gracze mogli pilotować swoje statki, Ścigani wprowadzają do gry dwadzieścia kart statków. Maszyny można wyposażyć w rozwinięcia spośród dziewiętnastu kart z tego rozszerzenia, pośród których znalazły się nowe rozwinięcia Astromechów z odzysku, modyfikacje i tytuły dla Y-wingów, nowe bronie dodatkowe (w tym jedna nielegalna) i trzech członków załogi tylko dla stronnictwa Szumowin, w tym okrytego złą sławą Greedo.

Dzięki statkom, pilotom, rozwinięciom, wskaźnikom i żetonom, Ścigani zapewniają wszystko, czego gracze będą potrzebować by wysłać swoje Szumowiny i Nikczemników do walki aby zarobić na nielegalnych przedsięwzięciach.

Rozszerzenie StarViper

Platforma bojowa klasy StarViper zaprojektowana przez MandalMotors w ścisłej współpracy z samym Księciem Xizorem była jednym z najgroźniejszych myśliwców w galaktyce.

StarViper

Zestaw dodatkowy StarViper zawiera jeden pomalowany model myśliwca StarViper w skali 1:270 i pozwala wprowadzić do rozgrywki ten doskonale wyważony statek, który może szybko zniszczyć wrogie maszyny jednocześnie unikając ich ognia.

Podwójne działa laserowe zapewniają StarViperowi wartość podstawowego ataku na poziomie trzy, uzupełnianej przez wartość zwrotności trzy, osłon – jeden i kadłuba – cztery. Dodatkiem do tych imponujących statystyk jest specjalny wskaźnik manewrów oraz pasek akcji, na którym znalazły się zarówno akcje dopalacza jak i beczki, pozwalając łatwo przebijać się pomiędzy przeciwnikami.

Oczywiście gracze będą mogli wystawić do walki Księcia Xizora w jego Virago – prototypie StarVipera, który osobiście pomógł zaprojektować. Wyposażony w jeszcze więcej zaawansowanych technologii niż standardowy StarViper, tytuł Virago pozwala skorzystać z różnorodnych systemów i nielegalnych ulepszeń, takich jak Korektor celności czy Tłumiki inercyjne.

Rozszerzenie M3-A Interceptor

Jednym z lekkich myśliwców zaprojektowanych przez MandalMotors był M3-A „Scyk” Interceptor, który może zostać wyposażony w niemal dowolną broń, a na dodatek tak tani, że kartele Huttów i przemytnicy Car’dasa mogli pozwolić sobie na kupowanie ich w masowych ilościach, czyniąc je podstawą swoich flot.

M3-A

Rozszerzenie M3-A Interceptor zawiera jeden pomalowany model myśliwca M3-A Interceptor w skali 1:270.
M3-A Interceptor to lekki i zwinny statek, który posiada wartość ataku dwa, zwrotność trzy, kadłub dwa i jedną osłonę. Natomiast pośród pięciu rozwinięć znajdą się między innymi tytuł „Heavy Scyk” i nie mniej niż trzy działa, co oznacza, że gracze będą mieli mnóstwo możliwości dostosowania tego myśliwca, tak by idealnie pasował do ich floty.

Dodatkowo, rozszerzenie M3-A Interceptor oferuje dwie unikatowe i dwie nie unikatowe karty statków, wskaźnik manewrów i wszystkie niezbędne żetony.

Rozszerzenie IG-2000

Mocno zmodyfikowany myśliwiec szturmowy Agressor – IG-2000 – był statkiem jednego z najniebezpieczniejszych łowców nagród w galaktyce – Droida IG-88.

IG-2000-

Ponieważ IG-88 nie potrzebował systemów podtrzymywania życia i nie musiał obawiać się efektów przeciążeń, które zagrażają życiu organicznych pilotów, większość miejsca na pokładzie IG-2000 została przeznaczona na silniki i systemy uzbrojenia, czyniąc ten statek tak nieustraszonym jak jego bezwzględny pilot.

W grze X-Wing IG-2000 to potężny myśliwiec na dużej podstawce, o wartości ataku trzy, zwrotnością trzy, czterema osłonami i kadłubem cztery. Może używać dopalacza, uników, może namierzać cele i można go wyposażyć w dwa działa jednocześnie. Może on również wykonać karkołomną pętlę Segnora.

Rozszerzenie IG-2000 zawiera jeden model myśliwca IG-2000 w skali 1:270, cztery karty statków, dwanaście kart rozwinięć, wskaźnik manewrów i wszystkie żetony niezbędne by wytropić i schwytać swój cel.

Rozszerzenie IG-2000 to pierwszy zestaw dodatkowy do gry X-wing, w którym występują wyłącznie unikatowe karty statków. Każda z czterech kart reprezentuje jednego z identycznych droidów IG-88 łączących wspólną pamięć. Posiadają one tą samą wartość umiejętności pilota – 6, a tytuł IG-2000 pozwala łączyć ich umiejętności. Im więcej IG-88 ruszy do walki, tym bardziej będą niebezpieczni.

Uderzenie z ciemności

„Nigdzie na Tatooine nie trafisz na nędzniejszą zbieraninę łajdackich i podejrzanych typów”
- Obi-Wan Kenobi

bobaW oryginalnej trylogii Star Wars można było zaobserwować kilku przedstawicieli Szumowin i Nikczemników. W kantynie Mos Eisley, zgromadzonych na mostku Executora czy w pałacu Jabby na Tatooine. Każdy z nich mógł unikać konfliktów galaktycznej wojny domowej, ale tworzą oni nieodłączną część uniwersum Gwiezdnych Wojen, wywierając wpływ na życie milionów istot, w tym również najważniejszych bohaterów Sojuszu Rebeliantów.

Szumowiny i Nikczemnicy będą wkrótce istotną częścią rozgrywek w grę figurkową X-wing i nie będzie można nie zauważyć ich wpływu. Jak roje myśliwców TIE poradzą sobie z eskadrami dowodzonymi przez IG-88 i Virago? Co zrobią piloci X-wingów i B-wingów przyzwyczajeni do niewielkiej siły ognia myśliwców TIE w starciu z uzbrojonym w działa laserowe myśliwcem Scyk? Co się stanie kiedy Czarne Słońce przebije ofertę Imperium i kupi usługi Boby Fetta?

Wkrótce będziecie mogli odpowiedzieć na te pytania, kiedy Szumowiny i Nikczemnicy dołączą do walki, już w 2015 roku!