13 lutego 2015

Nadciąga mistrz tortur!

spadkobiercy_ishy

„Sprowadź mi nową zabawkę. Ta się chyba zepsuła.”
- Urien Rakarth

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się szósty zestaw wojenny z cyklu liderów do gry karcianej Warhammer 40 000: Podbój, zatytułowany Spadkobiercy Ishy.

Starożytne rasy ruszają do walki o panowanie w galaktyce. Niegdyś istniała tylko jedna rasa ludu Eldarów, lecz ich deprawacja szybko poprowadziła ich ku mocom Chaosu. Teraz część z nich kroczy ścieżką ascezy i wyrzeczenia, a pozostali – Mroczni Eldarzy – żyją w nieumiarkowaniu, stale karmiąc się niezliczonymi duszami.

Rozszerzenie Spadkobiercy Ishy zawiera dwóch nowych liderów – po jednym dla Eldarów i Mrocznych Eldarów, a każdy z nich posiada swój sygnowany oddział złożony z ośmiu kart. W rozszerzeniu znajdą się również czterdzieści dwie inne karty (po trzy kopie każdego z czternastu wzrorów), które pozwolą rozbudować pozostałe stronnictwa. Pośród nowych kart znajdą się przydatne sztuczki i taktyki dla każdego z nich, takie jak zabójczy czołg Kosmicznych wilków, potężna Artyleria Astra Militarum czy możliwość zmiany przeciwników w Paszczuny dzięki nieujarzmionym mocom psionicznym Orków. Dzięki Spadkobiercom Ishy, walka o sektor Traxis stanie się jeszcze większym wyzwaniem!

wachlarz

Mistrz tortur

urienW nowym rozszerzeniu Mroczni Eldarzy otrzymują kolejnego lidera – Uriena Rakartha. Jest on Homunkulusem, który poświęcił się nauce i doskonaleniu sztuki zadawania bólu, co oddaje jego specjalna zdolność. Dopóki jest zdrowy, zagrywanie każdego wydarzenia z cechą Tortura jest tańsze o jeden, podczas gry zagrywanie innych wydarzeń (nie-Tortur), wiąże się ze zwiększonym o jeden kosztem. Dzięki talii wypełnionej Torturami i wykorzystaniu swojej zdolności, Urien Rakarth może szybko zdobyć przewagę nad przeciwnikiem i poddawać go niekończącym się cierpieniom. Co więcej, Urien pozwala rozpocząć grę z ośmioma kartami na ręce – o jedną więcej niż większość liderów – zapewniając mu zapas Tortur zanim jeszcze gra się rozpocznie.

Urien Rakarth wyróżnia się również ze względu na skład swojego sygnowanego oddziału – do teraz większość liderów posiadała oddział składający się z czterech jednostek, dwóch wydarzeń, jednego wsparcia i jednego dodatku. Prawdziwą siłę Urien pokazuje dzięki czterem kopiom swojego wydarzenia – Eksperymentom Rakartha. Posiada ono cechę Tortura i może zostać zagrane w dowolnym momencie jako Akcja, pozwalając graczowi wybrać rodzaj karty: jednostkę, wsparcie, dodatek lub wydarzenie. Następnie przeciwnik musi odrzucić jedną kartę tego rodzaju lub zadać jedno obrażenie swojemu liderowi. Wykorzystując tę Torturę, można szybko pozbawić swojego przeciwnika najbardziej potrzebnych kart, lub szybko zadać obrażenia wrogiemu liderowi, czyniąc go podatnym na ataki jednostek Mrocznych Eldarów.

Urien Rakarth może czerpać moc także dzięki swoim pomocnikom – Wynaturzonym dręczycielom. W oddziale znajdują się dwie kopie tej karty, a dzięki wysokim wartościom ataku i wytrzymałości oraz niskiemu kosztowi, są niezwykle przydatną jednostką. Co więcej, pozwalają na alternatywne wykorzystanie kart Tortur. Jako akcję gracz może odrzucić Torturę, aby przygotować Wynaturzonych dręczycieli, umożliwiając im kolejny atak (lub ataki) w pojedynczej rundzie walki. Niezależnie od tego czy Tortury zostaną zagrane, czy wykorzystane do przygotowania Wynaturzonych dręczycieli, jest to jednostka, której nie wolno lekceważyć.

posokiKorzystając z dodatku – Rękawicy posoki – znajdującego się w sygnowanym oddziale, można podwoić skuteczność Tortur. Kiedy jest dołączony do lidera, zapewnia Reakcję, której treść brzmi: „Po tym, jak zagrasz kartę wydarzenia Tortura, wyczerp lidera, do którego dołączono tę kartę, aby skopiować jej efekt. Możesz wybrać nowe cele.”. Dzięki tej karcie Eksperymenty Rakartha oraz każda inna Tortura w talii jest podwójnie efektywna, dzięki czemu możliwe jest nieustanne dręczenie przeciwnika kolejnymi Torturami aż sam się podda.

Tortury mogą szybko zmniejszyć liczbę możliwości gracza, redukując liczbę kart w jego ręce do zera. Loch Uriena daje natomiast możliwość manipulowania także talią przeciwnika, jak również jego ręką. Kiedy loch znajduje się w grze, przeciwnik gra z odkrytą wierzchnią kartą z talii. Zapewnia to wiedzę o każdej karcie jaką dobiera przeciwnik. Dodatkowo, zdolność tego wsparcia pozwala na jego wyczerpanie aby zmusić obu graczy do odrzucenia wierzchniej karty z talii lub dobrania jej na rękę. Decydując, które karty znajdą się na ręce przeciwnika, a które zostaną odrzucone gracz może zdobyć nieocenioną przewagę w walce o sektor Traxis.

Walka o przyszłość sektora trwa, a nowe siły cały czas dołączają do wszystkich stron konfliktu. Czy staniecie po stronie Eldarów lub Mrocznych Eldarów. A może rzucicie do walki armie jednego z pozostałych stronnictw? Niezależnie od waszego wyboru, Spadkobiercy Ishy zapewnią wam nowe karty, które pozwolą przejąć inicjatywę na polu bitwy i sięgnąć po zwycięstwo, już w pierwszym kwartale tego roku!