10 grudnia 2015

Nadchodzi zima…

box

Sam powinieneś był zawładnąć królestwem. Było do wzięcia. Jaime opowiedział mi, jak zastałeś go na Żelaznym Tronie w dzień upadku King’s Landing i jak kazałeś mu z niego zejść. To była twoja chwila. Wystarczyło wejść tylko po stopniach i zasiąść na tronie. Popełniłeś błąd.

–George R.R. Martin, Gra o Tron

Informujemy, że nakładem naszego wydawnictwa już wkrótce ukaże się czwarty zestaw fabularny z cyklu Westeros do drugiej edycji Gry o Tron: Gry karcianej, zatytułowany Nie ma ziemi niczyjej.

Turniej Namiestnika się zakończył, a Eddard Stark próbuje odkryć przyczyny śmierci Jona Arryna. Daenerys Targaryen, w towarzystwie męża, Khala Drogo i wielkiego khalasaru, przeprawia się przez morze Dothraków. Wielkie Rody Westeros nie ustają w knowaniach, dążąc do zwiększenia swoich wpływów. Od piasków Dorne po mroźne lasy za Murem, napięcie rośnie z każdym dniem. Podobnie jak pozostałe dodatki w cyklu Westeros, Nie ma ziemi niczyjej przedstawia wydarzenia z pierwszej części sagi Lodu i ognia, wprowadzając do gry taki postaci jak Hodor czy Gendry. Rozszerzenie zawiera także pięć nowych kart fabuły, w tym 3 neutralne i 2 przypisane do konkretnych frakcji, znacznie rozszerzając wachlarz możliwości podczas budowania talii.

wachlarz

Żelaźni łupieżcy

Podczas gdy intrygi trawią zarówno ulice jak i dwory Królewskiej Przystani, mężowie i kobiety z Żelaznych Wysp zwracają się ku starej ścieżce wiary. Od teraz gracze kaplanmogą posłużyć się błogosławieństwami bogów ludów, które nigdy nie wyznawały wiary Siedmiu. Łaskę Utopionego Boga zapewni graczom Kapłan Utopionego Boga.

Nowy kapłan przyda się we wszystkich tych taliach, które skupiają się na wierze w Utopionego Boga. Kapłan Utopionego Boga zapewnia nie tylko tak cenny dla Greyjoyów symbol intrygi, ale także włada potężną umiejętnością: Każda postać z cechą Utopiony Bóg, którą kontrolujesz, otrzymuje +1 SIŁY. Zdolność ta podnosi zarówno siłę samego kapłana, jak i takich kart jak Aeron Damphair i Utopieni. Zagrywając kolejne kopie Kapłana Utopionego Boga, gracz podnosi zapał bitewny postaci z cechą Utopiony Bóg i wzmacnia je jednocześnie przed efektami kart obniżających SIŁĘ (takich jak Dracarys!).

Gdy dojdzie już do najazdów na zielone ziemie wschodu w imię Utopionego Boga, warto pamiętać o takich kartach jak Łup, która pozwala zagrabić złoto przeciwnika, jeśli przegrał on wyzwanie. Łup odrzuca tyle kart przeciwnika, ile złota zostało wydane, by zagrać tę kartę. Co więcej, koszt Łupu jest opłacany w złocie przeciwnika, uniemożliwiając mu efektywne zagrywanie wydarzeń. Efekt odrzucania kart przez Łup doskonale współgra z Euronem Wronim Okiem, pozwalając mu zdobyć więcej wartościowych miejsc.

Groza zimy

Podczas gdy Ród Greyjoy wraca na ścieżkę starej wiary w Utopionego Boga, mroźne wiatry budzą się w Westeros. Nadchodzi zima i słabi, którzy nie schronią się przed zimnem, zamarzną.

W Grze o Tron: Grze karcianej gracze mogą wykorzystać zimę na swoją korzyść używając karty Pierwszy śnieg zimy. Ta potężna karta fabuły, inspirowana projektem mistrza świata w pierwszą edycję Gry o Tron: Gdy karcianej, na początku fazy wyzwań, wraca na ręce ich właścicieli wszystkie postaci o koszcie trzy lub mniejszym, pozwalając tym samym na pozbycie się chmary słabych postaci przeciwnika, lub na ponowne zogniskowanie gry wokół kilku swoich postaci. Mimo że Pierwszy śnieg zimy uderza w postaci każdego z graczy, może okazać się to niespodziewaną pomocą – np. pozwalając oczyścić Ser Jorah Mormonta z żetonów zdrady.

pierwszy_snieg

Kolejna karta fabuły, Pośród upiorów, może wspomóc graczy, których przeciwnik chowa w ręce potężne postaci w obawie przed Dzikim ogniem, lub gdy zaistnieje nagła potrzeba odrzucenia kart z jego ręki. Efekt tej karty mówi, że wartość rezerw na karcie fabuły przeciwnika obniża się o dwa, potencjalnie zmuszając go do odrzucenia cennych kart, które chciałby zatrzymać. Upiory w swoim gronie mogą być przydatne także jako przynęta – po tym jak przeciwnik zagra większość swoich kart, odkrywa się na atak Dzikim ogniem lub na Pierwszy śnieg zimy.

Zwyciężaj lub giń

Włącz się w kolejny rozdział fabuły Gry o Tron, który podejmuje Nie ma ziemi niczyjej, najnowszy dodatek w cyklu Westeros. Zaaranżuj spisek i zbierz swoją świtę – Nie ma ziemi niczyjej zadebiutuje na sklepowych półkach już w pierwszym kwartale 2016.