15 lutego 2016

Nadchodzi zima

15339N-BOX-PO-1

Mamy przyjemność ogłosić, że trwają prace nad polskim wydaniem pierwszego dużego rozszerzenia do Gry o Tron: Gry karcianej, pt. Wilki Północy.

Mieszkańcy północy to trudni ludzie o chłodnym spojrzeniu. W ciężkich warunkach tych mroźnych krain najważniejszymi wartościami są honor i zaufanie. Nieustępliwi w negocjacjach i niepowstrzymani w walce – ludzie Starków są doskonale przygotowani nawet na najsroższą zimę.

Pierwsze duże rozszerzenie, Wilki Północy, zawiera głównie karty związane fabularnie z rodem Starków, oferując zupełnie nowe rozwiązania taktyczne, słowa kluczowe i cechy. Wgryź się w szeregi wrogów za pomocą Wilkorów i sięgnij po zwycięstwo z pomocą Rodu Tullych. Nawet sama Zima przychodzi z pomocą Starkom. W pudełku znajduje się także wielu znanych bohaterów w nowej odsłonie: Eddard Stark, Catelyn Stark, Jon Snow, czy Arya Stark, a także istotne postaci, które pojawiają się po raz pierwszy, m. in. Blackfish, czy Rickon Stark.

Mimo, że dodatek skupia się przede wszystkim na Rodzie Starków, każda z pozostałych frakcji otrzymuje dwie nowe karty, które urozmaicą rozgrywkę. Dodatkowo, Wilki Północy wprowadzają także karty neutralne, w tym sześć kart fabuły.

gt08_fan1

Rodzina, powinność, honor

caitleybRód Starków rządzi mroźną północą, lecz nie jest zupełnie sam. Jednym z najstabilniejszych sprzymierzeńców Starków jest Ród Tullych. Wilki Północy pozwalają graczom wezwać chorągwie Tullych z ich fortecy – wyspy Riverrun – na pomoc w podbojach Starków.

Karty Tullych skupiają się na szybkim osiągnięciu zwycięstwa, dając mnóstwo możliwości gromadzenia władzy na postaciach. Jedną z kart najlepiej obrazujących tę mechanikę, jest nowa wersja Catelyn Stark. Za siedem złota gracz otrzymuje kartę, która nie tylko cały czas rośnie w siłę, ale także szybko gromadzi duże ilości punktów potrzebnych do wygranej. Ród Tullych może działać jeszcze sprawniej, dzięki kartom takim jak Blackfish. Blackfish posiada słowo kluczowe renoma, a jeśli zbierze cztery żetony władzy, karty z cechą Ród Tullych nie klękają przy ataku. Co więcej, za każde wygrane wyzwanie militarne, Blackfish pozwala dobrać jedną kartę – nie musi nawet uczestniczyć w tym wyzwaniu.

Postaci z Rodu Tullych dają potężne możliwości gromadzenia punktów zwycięstwa, jednak zarówno do ich wykupienia i ochrony gracz będzie potrzebował złota. Z pomocą przychodzi Septon Rodu Tullych. W ramach akcji pozwala odrzucić władzę z jednej z postaci, aby obniżyć koszt następnej karty z Rodu Tullych lub Siedmiu o dwa.

Wieje mroźny wiatr

winterfWilki Północy wprowadzają wiele kart, które wchodzą w interakcje z cechą Zima. Jedną z takich kart, o których warto wspomnieć jest twierdza Starków, Winterfell. Nie tylko zwiększa ona siłę wszystkich postaci Starków o jeden, ale także chroni karty w fazie wyzwań. W momencie, w którym jakieś wyzwanie zostanie zainicjowane, gracz posiadający Winterfell może uklęknąć tą kartą, aby zniwelować działanie zdolności kart aż do końca tego wyzwania. Zdolność ta działa na karty wszystkich graczy, którzy nie zagrali w tej rundzie karty fabuły z cechą Zima.

Inne karty z Wilków Północy również nagradzają gracza za posiadanie dużej ilości kart fabuły z cechą Zima. Twardzi jak zima pozwala, po poświęceniu lub śmierci jednego z bohaterów Starków, wystawić z ręki za darmo postać o takim samym lub niższym koszcie. Dzięki temu można nawet zachowywać na polu bitwy najbardziej przydatne postaci, takie jak Bran Stark. Wystarczy, że po użyciu jego umiejętności, gracz, za pomocą Twardzi jak zima, wprowadzi do gry jego kopię z ręki.

Pod pokrywą lodu

Mimo, że Wilki Północy skupiają się głównie na Rodzie Starków, to każda frakcja otrzyma nowe narzędzia do snucia swoich intryg i działań wojennych.

Gracze będą mogli zapuścić się daleko za Mur z pomocą Kamiennego Węża, zakraść się na tyły wrogów i użyć ich własnych słów kluczowych przeciwko nim. W pogoni za złotem? Za sztandar Róży! daje graczowi tyle złota, ile wynosi siła jednej z jego postaci Tyrellów, o ile później ją poświęci. Nowy dodatek, Pstrokaty, zmusza przeciwnika do odrzucenia losowej karty z ręki za każdym razem, kiedy postać, do której dołączono ten dodatek, atakuje lub broni się.

gt08_fan2

Północ jest silna

Dawno temu, zanim jeszcze pojawiły się smoki, władzę w Westeros sprawowali Królowie Zimy z niezwyciężonej twierdzy Winterfell. Może czas, by przywrócić Starkom ich dawną świetność i należne im miejsce w świecie?

Nadchodzi zima. Wilki Północy pojawią się w sklepach w drugim kwartale 2016.