2 października 2020

Na straganie – zapowiedź w dzień targowy

clear_800x800_fb_na_straganie

Minęły już czasy, gdy po zebraniu plonów wystarczyło dostarczyć je do lokalnej spółdzielni i cieszyć się wiejską sielanką. Obecnie żadna farma nie może się obejść bez małego straganu na miejscowym targu! Wytwórz w swojej farmie naturalne produkty i sprzedaj je z zyskiem na swoim straganie. Czerp korzyści z wszystkich działań w twojej wiejskiej społeczności. Komu uda się odnieść największy sukces?

Wydawnictwo Galakta ma przyjemność zapowiedzieć kolejny familijny tytuł w naszej ofercie – Na straganie, grę o rywalizacji pomiędzy farmami dla całej rodziny!

W grze Na straganie wcielisz się w rolnika chcącego jak najlepiej zagospodarować swoją farmę. Dzięki sprytnemu wykorzystywaniu akcji z pól możesz pozyskiwać towary na swój stragan: jajka, mleko, miód oraz wełnę. Nie zapomnij też posadzić kilku słoneczników! Ważne, aby nieustannie rozwijać swoją farmę – dzięki temu klienci z chęcią zapłacą więcej za twoje produkty!

Na straganie w dzień targowy…

Na początku każdy gracz otrzymuje swoją planszę farmy, na której znajduje się 10 pól. Już na początku na każdym polu nadrukowana została jedna z akcji: pozyskanie któregoś z towarów i/lub worka, posadzenie słonecznika lub sprzedaż towarów. Są to najbardziej podstawowe akcje, które w ciągu gry będzie można zmieniać na znacznie silniejsze. Przy każdym polu znajduje się jego numer oraz 0, 1 lub 2 pola, na których można „posadzić” żeton słonecznika.

Farm 15

Na środku stołu należy umieścić planszę targu – tak, nawet rolnik musi czasem coś kupić na którymś z kramów! W swojej turze aktywny gracz rzuca trzema kośćmi, po czym wybiera jedną z nich i umieszcza przy kramie z cyfrą odpowiadającą wynikowi na kości. W zamian może wziąć leżącą tam kartę i umieścić ją na swojej farmie, zakrywając jedną z wcześniej dostępnych akcji.

Wybór nie jest jednak taki oczywisty – choć każdy chce zdobyć jak najlepszą kartę, trzeba uważać, aby nie pomóc za bardzo innym graczom! Suma wyników z pozostałych dwóch kostek wskaże, które pole uprawne na swojej farmie może aktywować każdy z graczy. Dlatego czasem lepiej jest kupić nieco słabszą kartę, ale nie pozwolić przeciwnikom aktywować ich najmocniejszego pola.

Ponieważ los nie zawsze bywa dla rolników łaskawy i rzut kośćmi może nie pójść po ich myśli, zawsze warto mieć w zapasie żetony worków – za każdy wydany worek gracz może zmienić wynik wybranej kości o 1 w dół lub w górę. Jeśli gracz ma wystarczająco dużo worków, może nawet zmienić wynik z 1 na 6!

Farm 17

Karty nowych pól uprawnych dają dużo więcej możliwości, niż pole podstawowe – pozawalają na nowe rodzaje wymian towarów, odrzucanie kart oraz dużo większe zyski ze sprzedaży! Są wśród nich również dwa wyjątkowe typy kart: karty jednorazowe oraz ze strzałkami. Czerwone karty jednorazowe to karty, które umieszcza się na polu w normalny sposób, jednak po aktywacji danego pola należy je odrzucić. Są jednak warte swojej ceny, ponieważ zawarte na nich akcje są naprawdę silne! Z kolei karty ze strzałkami, chociaż same nie posiadają żadnej akcji, niejako „przekierowują” aktywację na pole obok – dzięki temu możemy zwiększyć częstotliwość aktywacji innego pola, gdzie umieściliśmy szczególnie silną kartę!

Farm 16

Pozyskiwane z akcji towary gracze umieszczają na swoim straganie, aby później móc je wymieniać na złoto, worki lub inne towary. Każdy stragan ma jednak swoją ograniczoną wielkość – można tam umieścić maksymalnie 16 towarów. Dlatego ważne jest, aby nie zapominać o akcji sprzedaży i korzystać z licznych możliwości, które dają nam nowe karty akcji – szczególnie, jeśli na naszej farmie rośnie wiele słoneczników, które zwiększają liczbę pozyskiwanych przez nas towarów!

Farm 12

„Na straganie” to gra dla całej rodziny o pozornie prostych zasadach, jednak dająca olbrzymie pole do strategicznego planowania. Decyzji do podjęcia jest naprawdę wiele, a każdy wybór wpływa nie tylko na naszą farmę, ale też na plansze innych graczy. Dużą regrywalność zapewnia nie tylko zróżnicowana talia upraw, ale też dołączone do gry trzy moduły dodatkowe dla doświadczonych graczy: moduł przyspieszenia, moduł celów oraz moduł rolnika! Dodają one do gry nowe zasady, zwiększają poziom trudności i jeszcze bardziej zaostrzają rywalizację!

O dacie premiery poinformujemy Was w późniejszym terminie.