8 marca 2021

Na straganie: videoprezentacja gry

clear_800x800_fb_na_straganie

Wolicie poznawać gry oglądając wideo? Nie ma sprawy! Przygotowaliśmy dla Was prezentacje naszej nowości, czyli gry Na straganie, w której będziecie zarządzać swoją farmą i sprzedawać wytworzone przez Was produkty.

W grze Na straganie, Waszym celem jest sprzedać z zyskiem liczne naturalne towary, wyprodukowane na Waszej farmie: mleko, jajka, miód oraz wełnę. Dzięki sile lokalnej społeczności będziecie czerpać korzyści nie tylko z własnych akcji, ale i z działań Waszych przeciwników.

To familijna gra od 2-4 graczy w wieku już od 8 roku życia. Idealne wprowadzenie do ekonomicznych planszówek!

Podczas rozgrywki każdy gracz otrzymuje swój stragan oraz farmę składającą się z określonych pól. W swojej turze rzucamy 3 kostkami. Wynik jednej z nich przeznaczamy na wybór karty akcji lub usprawnienia z rynku, którą następnie kładziemy na wybrane przez siebie pole na planszy naszej farmy. Suma oczek z dwóch pozostałych kości aktywuje akcję z odpowiadającego wynikowi pola. Wynik ten możemy modyfikować za pomocą żetonów jutowych worków. Co ważne, nie tylko na polu gracza, który w danym momencie wykonuje turę, ale również na polach pozostałych farmerów. Gramy więc cały czas, nie ma czasu na nudę podczas, gdy inni rozgrywaliby swoją turę. W Na straganie stale jest coś do zrobienia.
.
Gra kończy się w momencie, gdy wyczerpie się stos kart do dokładania na rynek. Każdy z farmerów może aktywować po jeszcze jednym, wybranym polu akcji, ale już bez rzutu kośćmi. Zwycięża osoba, która zarobiła najwięcej ze sprzedaży swoich towarów.