3 marca 2021

Na straganie: dzisiaj premiera

clear_800x800_fb_na_straganie

Czy praca na farmie to sielanka? Oj nie! Przekonajcie się sami, bo już dzisiaj swoją premierę ma gra Na straganie, w której będziecie zarządzać swoją farmą i sprzedawać wytworzone przez Was produkty.

W grze Na straganie, Waszym celem jest sprzedać z zyskiem liczne naturalne towary, wyprodukowane na Waszej farmie: mleko, jajka, miód oraz wełnę. Dzięki sile lokalnej społeczności będziecie czerpać korzyści nie tylko z własnych akcji, ale i z działań Waszych przeciwników.

Zasady gry w pigułce

Farm 17To familijna gra od 2-4 graczy w wieku już od 8 roku życia. Idealne wprowadzenie do ekonomicznych planszówek!

Podczas rozgrywki każdy gracz otrzymuje swój stragan oraz farmę składającą się z określonych pól. W swojej turze rzucamy 3 kostkami. Wynik jednej z nich przeznaczamy na wybór karty akcji lub usprawnienia z rynku, którą następnie kładziemy na wybrane przez siebie pole na planszy naszej farmy. Suma oczek z dwóch pozostałych kości aktywuje akcję z odpowiadającego wynikowi pola. Wynik ten możemy modyfikować za pomocą żetonów jutowych worków. Co ważne, nie tylko na polu gracza, który w danym momencie wykonuje turę, ale również na polach pozostałych farmerów. Gramy więc cały czas, nie ma czasu na nudę podczas, gdy inni rozgrywaliby swoją turę. W Na straganie stale jest coś do zrobienia.
.
Gra kończy się w momencie, gdy wyczerpie się stos kart do dokładania na rynek. Każdy z farmerów może aktywować po jeszcze jednym, wybranym polu akcji, ale już bez rzutu kośćmi. Zwycięża osoba, która zarobiła najwięcej ze sprzedaży swoich towarów.

Farm 15

Dodatkowe moduły

Powyżej opisaną rozgrywkę, możemy urozmaić dzięki 3 modułom dodatkowym, oferującym nowe możliwości i zmienność rozgrywki. Kiedy więc zdobędziecie już nieco doświadczenia w grze podstawowej, możecie dołączyć do waszej rozgrywki 1 lub więcej modułów dodatkowych, dowolnie je łącząc. Są to:

  • Moduł przyspieszenia – dzięki modułowi przyspieszenia gracze rozpoczynają rozgrywkę z różniącymi się od siebie farmami. Pozwala to na opracowanie bardziej złożonej strategii już na wczesnym etapie gry.
  • Moduł farmera – możesz użyć do transportowania swoich towarów różnych dostępnych przedmiotów. Jednak skorzysta-nie z transportu spowoduje, że stracisz okazję do ulepszenia swoich pól uprawnych.
  • Moduł celów – mieszkańcy twojej wsi zorganizowali zawody dla farmerów. Ten, kto jako pierwszy zrealizuje określone cele, otrzyma od nich sowitą nagrodę!

Farm 16

Dzisiaj premiera

Grę możecie nabyć w najlepszych sklepach z grami planszowymi oraz naszym sklepie internetowym już od dzisiaj. Instrukcję do gry znajdziecie tutaj. Gotowi na rywalizację między farmami?