4 lipca 2016

Na Hoth i z powrotem

Przedstawiamy cztery nowe dodatki do Star Wars: Imperium Atakuje, które trafią do sklepów wraz z dużym rozszerzeniem Powrót na Hoth. Do sił Rebelii dołączą Żołnierze z Bazy Echo i świetna przywódczyni i dyplomatka, Leia Organa. Imperium wyśle na mroźne pustkowia Hoth jednego ze swoich najlepszych dowódców – Generała Sorina, wspomaganego przez płatnego zabójcę, Dengara.

leia camp Leia Organa to zdolna i przekonująca przywódczyni, która potrafi zainspirować swoich sprzymierzeńców i poprowadzić ich do walki. To także pierwsza od czasów R2-D2 postać, która posiada dwie wersje swojej karty – jedną dla gry w kampanii i drugą do trybu konfrontacji. W kampanii Leia jest silnym przywódcą, który poza mobilizowaniem swoich jednostek, może też zdemoralizować wrogów i wyczerpać jedną kartę Imperium. W trybie konfrontacji druga umiejętność byłaby bez znaczenia, dlatego zastąpiono ją zdolnością, która pozwala na przywrócenie karty ze stosu odrzuconych kart dowodzenia i wtasowanie jej do swojej talii, dając niezwykle potężną możliwość zagrania po raz drugi najpotężniejszych kart dowodzenia. Jeśli Twoje jednostki potrzebują silnego dowódcy, który potrafi dostosować się do sytuacji panującej na polu bitwy – nie znajdziesz nikogo lepszego niż Leia Organa.
zolnierze z bazy Żołnierze z Bazy Echo to zahartowani w mroźnym klimacie Hoth żołnierze gotowi na wszystko. Z jednej strony to tylko zwykli Rebelianci, z drugiej – niezwykle skuteczni wojownicy, o ile zostaną dobrze wykorzystani i poprowadzeni do walki przez mądrego przywódcę. Dzięki dużej skuteczności na krótkim dystansie, są zabójczy dla odsłoniętych jednostek przeciwnika, do których uda im się dobiec. Co więcej, z łatwością mogą okrąży i wymanewrować wrogów, wybierając mniej uczęszczane ścieżki – długie przebywanie w trudnych warunkach Hoth nauczyło ich, jak przeprawiać się szybko przez trudny teren. Jeśli Żołnierze z Bazy Echo będą stanowić pierwszą linię Twojej armii, możesz być pewien, że przeciwnik nie wyjdzie ze starcia cało.
dengar Dengar to wyjątkowo zawzięty łowca, który nęka swoje ofiary z daleka. To także postać wyjątkowa w swoim działaniu – choć wydaje się, że jego premie są całkiem przeciętne, szybko okaże się, że nie mógł mieć lepszego stałego ulepszenia, niż +2 do celności. Kiedy Dengar trafi swoją ofiarę i zada jej choć jedno obrażenie, możesz przydzielić trafionej postaci dowolny szkodliwy stan. Co więcej z umiejętności tej można skorzystać kilka razy podczas jednego ataku. Uderz w swoich wrogów, kiedy są najsłabsi i odetnij im drogę ucieczki! Dengar jest niezastąpionym zabójcą, który skutecznie osłabia wrogów, doskonale dezorganizując szeregi Rebeliantów i wystawiając ich na ostrzał z cięższych dział.
sorin Jeśli mowa o ciężkich działach, to Generał Sorin jest świetnym dodatkiem do każdej armii, która zamierza przekonać przeciwnika do swoich racji zmasowaną siłą ognia. Generał Sorin potrafi rozpętać prawdziwe piekło na polu bitwy. Wszystkie droidy i pojazdy na polach sąsiadujących z Sorinem otrzymują prawdziwie niesłychaną premię bojową – po pierwsze mogą korzystać ze zdolności wzmocnień Generała Sorina (a jest z czego wybierać), a po drugie Sorin może użyć swojej zdolności, aby wybrana sąsiadująca figurka wykonała natychmiastowy atak jako przerwanie z dodatkowym atakiem obszarowym. Dyplomacja Imperium nie jest tak subtelna jak działania Lei Organy, ale za to jest zabójczo skuteczna.

 

Nie tylko Hoth

Zrekrutuj nowe jednostki i bohaterów – na pewno przydadzą Ci się na mroźnych pustkowiach Hoth. Warto też przetestować nowe oddziały w innym środowisku misji konfrontacyjnych. Ilość możliwości stale rośnie – znajdź własną doskonałą kompozycję bitewną i zdominuj  przeciwnika!

Nowe zestawy sojuszników i przemytników do Star Wars: Imperium Atakuje pojawią się w sklepach już na przełomie sierpnia i września tego roku!