20 października 2021

Mythwind: Zapowiedź

Mythwind_Box_Mockup_3d_1

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że nakładem naszego wydawnictwa ukaże się wyjątkowa gra Mythwind, której kampania właśnie trwa na Kickstarterze! Mythwind to asymetryczna kooperacyjna gra planszowa dla od 1 do 4 graczy w wieku powyżej 14 lat, w której jako jedna z dostępnych postaci będziemy eksplorować tajemniczą dolinę, przeżywać rozmaite przygody i… wykonywać nasze codzienne obowiązki, aby w jak najlepszy sposób przyczynić się do rozwoju społeczności.  Co jest jeszcze wyjątkowe? Sami decydujemy o tym czy i jak gra się zakończy!

Rozwój osady

Mythwind_Ilustracja_3

W Mythwind każda z postaci, w którą możemy się wcielić w inny sposób będzie pozyskiwać dobra konieczne do rozwijania tworzącego się zalążka osady. Możesz wybrać grę Rolnikiem, Rzemieślniczką, Handlarką lub Leśniczym. Rolnik jako specjalista od upraw będzie obsiewał pięknymi kafelkami swoje pole, pozyskiwał plony i w ten sposób przyczyniał się do rozwoju osady! A w przerwie od trudu i znoju z pewnością znajdzie czas na niejedną przygodę!

W grze możesz wcielić się także Rzemieśliczkę, wówczas wytwarzanie kolejnych produktów będzie Twoją codziennością, przekonasz się jednak że nawet najprostsze przedmioty wymagają czasu by mogły powstać. Gdy jednak je wytworzysz Twa kiesa zaciąży od monet, te zaś przeznaczysz na dalszy rozwój miasta! Kto wie, może dzięki Tobie dolina zmieni się w prężnie prosperująca osadę?

Każda z postaci dostępnych w grze będzie miała unikalne zasady.

Mythwind_Rozkad_Elementy Mythwind_Rozkad_Figurka_1

Niekończąca się opowieść

Mythwind_Ilustracja_1W Mythwind to WY określacie jak długo trwa rozgrywka, dzięki wyjątkowemu wykonaniu i przyjaznemu systemowi zapisu, sami decydujecie kiedy Wasza podróż i przygoda dobiegnie końca. Pomogą Wam w tym liczne karty kamieni milowych, które pozwolą śledzić najważniejsze wydarzenia w dolinie. Mnogość kart przygód, budynków a nawet system pór roku i pogody zapewni Wam niespotykaną dotąd regrywalność, a wszystko to w cieszącym oko wykonaniu, które na pierwszym miejscu stawia dobrą zabawę. Nawet instrukcja i zasady każdej postaci zostały przygotowane z myślą o jak najszybszym przystąpieniu do gry.

Same zasady są również bardzo intuicyjne. Rundy podzielone są na 3 fazy – świt, dzień i zmierzch w trakcie których będziemy rozwijać swoje postaci, wykonywać rozmaite akcje osobiste i miejsce, wszystko po to, aby wasze z wolna rozwijające się miasteczko coraz bardziej tętniło życiem. Akcje osobiste to akcje dostępne wyłącznie dla danej postaci, każda z nich posiada inne, zależne od tego czym się zajmuje. Z drugiej strony akcje miejskie to pula akcji dostępnych dla wszystkich postaci. Do tych drugich należy np. akcja eksploracji, która pozwala przeżywać rozmaite przygody czy akcja ulepszania miasteczka, która pozwoli podnosić współczynniki Waszej osady, niezbędne do jej dalszego rozwoju. Jak wspominaliśmy, w grze obecny jest system pogody i pór roku, za który odpowiadają specjalne karty pogody dobierane na początku rundy – mogą one pomóc, lub przeszkodzić w waszych planach!

Tajemnicza dolina czeka…

Atrakcyjne wykonanie, pełna asymetria, przyjazna kooperacja i możliwość niekończącej się rozgrywki to zaledwie kilka z zalet tej wyjątkowej gry, która już teraz może pochwalić się ponad 8 tysiącami wspierających na Kickstarterze!

Polska wersja językowa będzie dostępna w Pledge Managerze po zakończeniu kampanii oraz później w sklepach w całej Polsce.

Mythwind_Rozkład_Elementów