Mutant: Rok Zerowy

Opis gry

mutant_year_zero_wizualizacja_3D_mockup_SzerokiWędrowaliśmy pośród pustych ruin i pordzewiałych wraków aut – pomników upadku Starożytnych.

Naphtę porwał czerw śmierci, a Hugusta Zgnilizna doprowadziła do szaleństwa. Nie mieliśmy już żarcia, a do picia została tylko zgniła woda. Ale musieliśmy iść dalej. Musieliśmy odnaleźć Eden. Nie mogliśmy wrócić do Arki z niczym, los Ludu spoczywał w naszych rękach. Nagle Franton, podobny do owada Szperacz, który prowadził nas przez pustkowia, zatrzymał się gwałtownie. „Strefowe ghule”, syknął, sięgając po swój śmieciowy karabin… Wciągnąłem powietrze, gotów zionąć kaskadą ognia na każdego, kto się zbliży. Po chwili, mrożący krew w żyłach wrzask dobiegł z ruin wokół nas.

Gra fabularna Mutant: Rok Zerowy przeniesie Was do świata po wielkiej Apokalipsie. Dumna ludzka cywilizacja upadła. Miasta zmieniły się w pustkowia. Wiatr hula po pustych ulicach, które stały się cmentarzyskami przeszłości. Jednak życie przetrwało – ruiny wciąż zamieszkuje Lud. Jesteście dziedzicami ludzkości, choć już nie do końca ludźmi. Wasze ciała i umysły są zdolne do nadludzkich wyczynów. Jesteście mutantami.

Pobierz darmowy PDF i zacznij swoją przygodę w postapokaliptycznym świecie!

Recenzje Mutanta: Roku Zerowego:

„Prawdopodobnie najlepsza postapokaliptyczna gra fabularna na rynku. Nic dodać, nic ująć”. – RPG.Net Playtest Review

„Moi gracze i ja doskonale bawiliśmy się podczas gry. Nie możemy doczekać się powrotu do Strefy”. – The British Fantasy Society

„Jeśli lubicie postapokaliptyczne gry fabularne, musicie choć raz zagrać w Mutanta!” – Stargazer’s World

© 2021 Cabinet Licensing LLC. MUTANT oraz powiązane logotypy, postacie, nazwy i charakterystyczne elementy wszystkich wymienionych stanowią zastrzeżone znaki towarowe Cabinet Licensing LLC, chyba że zaznaczono inaczej. Użyte za oficjalną zgodą. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Starter

mutant_rok_zerowy_starter_ebook_530x800

Starter do Gry Fabularnej Mutant: Rok Zerowy

Tula zawędrowała zbyt głęboko w Strefę. Najpierw przeszła przez mroczny las, potem podążyła wzdłuż starych torów kolejowych, biegnących pośród rozpadających się ruin i rdzewiejących wraków pociągów, ku dyskom pobłyskującym srebrem na horyzoncie. Tak bardzo pragnęła do nich dotrzeć. Zostać bohaterką Arki, słynną Szperaczką. Teraz zrozumiała, że wkrótce będzie raczej martwą Szperaczką. Jeśli nie umrze z pragnienia, zabiją ją strefowe ghule lub Zgnilizna. Właśnie wtedy je zauważyła. Rozrzucone po ziemi jak metalowe lalki. Martwe od dekad, mechaniczne istoty. Tula znała opowieści o nich. Co się tu wydarzyło? Nagle usłyszała hałas. Powarkiwania. Głosy. Dziewczyna sięgnęła po śmieciowy pistolet i przygotowała się do walki na śmierć i życie…

Niniejsza broszura stanowi wprowadzenie do Mutanta: Roku Zerowego, obsypanej nagrodami gry fabularnej od wydawnictwa Free League. Mutant: Rok Zerowy zabierze Cię do świata po wielkiej apokalipsie, zamieszkanego przez mutantów, roboty oraz zmutowane zwierzęta.

Pobierz darmowy PDF i zacznij swoją przygodę w postapokaliptycznym świecie!

 Dzięki temu Starterowi poczujesz przedsmak pełnej rozgrywki i pozwoli ci on między innymi:

  • W kilka minut stworzyć unikatową postać. Zagraj jako Osiłek, Monter, Macher lub Szperacz.
  • Walczyć w szybkich i brutalnych starciach, w których liczy się każdy wystrzelony nabój, a szczegółowa lista ciężkich ran raz za razem znajduje praktyczne zastosowanie.
  • Maksymalnie wykorzystać umiejętności poszczególnych postaci, sięgając po niepowstrzymane moce mutantów.
  • Poznać trzy emocjonujące specjalne sektory Strefy, stanowiące idealne wprowadzenie w świat Mutanta: Roku Zerowego.

Akcesoria

Wkrótce więcej informacji!

Leże Saurian

Mutant: Rok zerowy – Kompendium Strefy 1: Leże Saurian

cover_615x800_mutant_rok_zerowy_leze_saurianNelma zanurzyła wiosło w czarnej tafli wody i odepchnęła się od brzegu. Śmieciowa tratwa wpłynęła bezszelestnie w smog Strefy. Był tak gęsty, że zdawało się, iż łódź unosi się wśród białej nicości. Nelma ponownie zanurzyła wiosło. Czuwający na dziobie Victon nagle wykonał dłonią ostrzegawczy gest. Coś usłyszał, a przynajmniej tak mu się zdawało. Nelma uniosła wiosło – w rzeczywistości starą łopatę śnieżną z dawnego świata – i wytężyła słuch. Cisza. Naraz ze smogu przed tratwą wynurzył się olbrzymi kształt. Był czarny i wiekowy. Gigantyczny metalowy cylinder, długi jak cała Arka, którego jeden koniec tonął w wodzie, a drugi spoczywał na kamienistej plaży. Nelma i Victon wpatrywali się osłupiali w ten cud. Nie zauważyli drobnych zmarszczek na wodzie tuż przy ich tratwie…

Kompendium Strefy 1: Leże Saurian to pierwszy oficjalny dodatek do gry fabularnej Mutant: Rok Zerowy. Ta 32-stronicowa broszura pełna jest ekscytujących lokacji fabularnych i narzędzi przydatnych w prowadzeniu rozgrywki. W skład dodatku wchodzą:

  • Leże Saurian: na wysepce pośród ciemnych wód Strefy spoczywa wielki, metalowy, pordzewiały cylinder. Plotki głoszą, że znaleźć tam można liczne skarby z czasów Starożytnych. Pytanie, czy jego jaszczuropodobni mieszkańcy są przyjaciółmi czy wrogami?
  • Prorok ze Srebrnego Jaja: Szperacze powtarzają, że człowiek z metalowej budowli na bagnach zna odpowiedzi na wszelkie pytania. Podobno potrafi nawet wskazać drogę do Edenu. Jednak niektórzy z tych, którzy idą go odwiedzić, już nigdy nie wracają.
  • Nasiono zła: Arka mierzy się z zagrożeniem, z jakim jeszcze nigdy nie miała do czynienia. Jeden po drugim członkowie Ludu zmieniają się w coś… innego. Kto – lub co – za tym stoi?
  • Dom rodzinny: być może świat się skończył, ale ta rodzina nie pozwoli, by taki drobiazg zmienił jej styl życia.
  • Dalekie podróże: zasady opuszczania Strefy i podróżowania po całych kontynentach.
  • Generator potworów: stwórz nowe, wyjątkowe, strefowe stwory za pomocą kilku rzutów kośćmi.

Partnerzy

Główni ambasadorzy projektu

saladyn  NIEZWYKLE OPOWIESCI logo_czarne_napis

Ambasadorzy projektu (RPG)

karczmarz_postapo_pustetlo alchemia-full-black
 graj_pion  Kanal termosa LOGO-2
dailykrakenlogo3 TJGT_BLACK-300x300
RP - Małe z cieniami Gry Fabularne Logo
CarnivalTEAM_blk  logo-przezroczyste

 

Ambasadorzy projektu (Post-apo)

otf_logotyp_black 13S_logo
 postapokalipsa-logo  Fallout_poland
 kk  Mamo_odwal_sie_logo
 FC_logo  Zakonki_logo