19 sierpnia 2015

Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem – Fellowship 2015

fellow2015

„Doszło u nas w Bree do bardzo przykrych rzeczy, nawet do prawdziwej potyczki, w której padło kilku zabitych, na śmierć zabitych!”
- Barliman, Powrót Króla

Informujemy, że w dniach 13-15 listopada odbędzie się specjalne wydarzenie dla fanów gry karcianej Władca Pierścieni – Fellowship 2015, w ramach którego gracze będą mogli zmierzyć się z niebezpieczeństwami scenariusza opracowanego specjalnie na tę okazję.

Centralnym punktem Fellowship 2015 jest, składający się z 50 kart, scenariusz Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem. W trakcie wydarzenia gracze po raz pierwszy będą mogli się z nim zmierzyć w grupach, a na koniec każdy uczestnik otrzyma swoją własną kopię Morderstwa pod Rozbrykanym Kucykiem!

Dodatkowo, każdy z graczy biorący udział w Fellowship 2015 otrzyma także kartę Legolasa z zestawu podstawowego z alternatywną grafiką, jak również specjalną matę do gry, przedstawiającą Legolasa i Gimliego walczących ramię w ramię na murach Helmowego Jaru.

new-layout

Niebezpieczna banda rozbójników

„Są w Bree ludzie, którym nie wolno ufać.”
- Obieżyświat, Drużyna Pierścienia

investigating-the-crime-1aW scenariuszu Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem najwięksi bohaterowie Śródziemia spróbują rozwiązać tajemnicę zakrwawionego ciała, które Barliman Butterbur, właściciel „Pod Rozbrykanym Kucykiem”, znalazł porzucone w swoim zajeździe. Podążając za specjalnymi zasadami scenariusza, gracze stworzą „Talię Śledztwa” i będą musieli współpracować, aby rozpracować tajemnicę morderstwa, analizując listę możliwych podejrzanych i kryjówek. W rezultacie scenariusz ten jest wciągającą zagadką kryminalną, która rozgrywa się w Śródziemiu, a podczas Fellowship 2015 gracze z całego świata będą mieli pierwszą okazję aby zebrać się razem i rozpocząć śledztwo.

Jednakże, aby zwyciężyć w tym scenariuszu, nie wystarczy jedynie odnaleźć mordercę i zlokalizować jego kryjówkę. Każdy z pięciu podejrzanych w tym scenariuszu to niebezpieczny morderca, specjalizujący się w innym stylu walki. Dlatego też doświadczenia z rozgrywki oraz wyzwania stojące przed graczami będą różnić się, w zależności od kombinacji podejrzanego i kryjówki w danej rozgrywce, czyniąc Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem doskonałym scenariuszem do wielokrotnych rozgrywek, takich jak te w ramach Fellowship 2015.

fan

Uwaga: Elementy zestawów Fellowship 2015 zostaną przygotowane w polskiej wersji językowej. Scenariusz Morderstwo pod Rozbrykanym Kucykiem może być rozgrywany zarówno na normalnym, jak i łatwym poziomie trudności. Scenariusz ten będzie później dostępny w ramach Druku na Żądanie. Maty i karty z alternatywną grafiką będą dostępne jedynie w ramach wydarzenia Fellowship 2015 i nie będą później dostępne w normalnej sprzedaży.

Jak wziąć udział?

Jeżeli chcielibyście wziąć udział w rozgrywkach w ramach Fellowship 2015, już dziś możecie skontaktować się ze swoimi lokalnymi stacjonarnymi sklepami z grami planszowymi i dowiedzieć się o możliwość organizacji takiego wydarzenia. Do 28 sierpnia współpracujące z nami sklepy mają możliwość z zamawiania zestawów Fellowship 2015.