5 stycznia 2021

Moje miasto już wkrótce!

Nominowana do prestiżowej nagrody Spiel Des Jahres gra Moje miasto jeszcze w styczniu dotrze do naszych magazynów. To najwyższa pora, żeby dowiedzieć się o niej nieco więcej!

To pierwsza gra typu legacy autorstwa żywej legendy świata gier planszowych – Reinera Knizi (m.in. Lost Citis: Pojedynek, Władca Pierścieni – Konfrontacja, Keltis, Pędzące Żółwie). System legacy oznacza, że w trakcie kolejnych partii gra będzie się zmieniać i ewoluować.

Waszym zadaniem jest budowa miasta, które rozwijacie podczas 24 epizodów gry, aby na koniec zdobyć jak największą liczbę punktów. Możecie w nią zagrać w 2-4 graczy już od 10 roku życia.

Jak grać?

Na początku gry każdy przyszły budowniczy otrzymuje jedną planszę miasta i kładzie ją przed sobą. Będzie to osobista plansza danego gracza przez wszystkie epizody.

post_fb_PLANSZA_MIASTA_1200x800_moje_miasto

Na początku wszystkie plansze są identyczne, jednak w ciągu gry każdy gracz będzie stopniowo zmieniał swoją planszę: będziecie po nich pisać, naklejać naklejki i rozwijać nowe obszary gry. Nie martwcie się – na tym polega ta gra i wspomniany system legacy! Dlatego każdy ma swoją własną planszę na całą grę, na której zapisuje wymyśloną przez siebie nazwę.

www_GALAKTA_CITY_600x226_moje_miasto

Każdy gracz ma do dyspozycji kafelki budynków, które podobnie jak w przypadku planszy są takie same dla każdego gracza. W obrębie Waszego miasta będziecie mogli stawiać budynki mieszkalne (żółte), publiczne (czerwone) oraz przemysłowe (niebieskie).

klocki

Waszym narzędziem będą Karty budowy. Gdy pociągniecie kartę ze stosu będziecie mogli wybudować wskazany na niej budynek. Wszyscy gracze umieszczają swój budynek w tym samym czasie. Na końcu każdego epizodu zdobędziecie za swoje budynki punkty, które zaznacza się na torze punktacji. Gracz, który po 24 epizodach posiada najwięcej zakreślonych symboli rozwoju, wygrywa całą grę w Moje miasto.

Tajemnicze koperty

 

plansza_koperty

Wyjątkową cechą Moje miasta jest 8 zamkniętych kopert. Wewnątrz każdej z nich znajduje się arkusz zasad opisujący kilka nowych reguł dla każdego z rozdziałów. Ponadto umieszczono w nich tabelę określającą, ile punktów można zdobyć lub stracić. Niektóre punkty są dodawane lub odejmowane natychmiast podczas gry, jednak większość z nich (w tym także późniejsze nagrody) przyznaje się na koniec epizodu.

Pamiętajcie! Nie podglądajcie zawartości zamkniętych kopert, dopóki nie będziecie rozgrywali odpowiadającego im rozdziału – nawet jeśli będziecie bardzo ciekawi, co jest w środku!

Planowana premiera

Gra pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu! Śledź nasz fanpage na Facebooku lub stronę www, aby nie przegapić premiery i związanej z nią przedsprzedaży.