10 marca 2023

Mistrzostwa Polski w Catan 2023: Ruszają eliminacje!

Z przyjemnością informujemy, że już w marcu rozpoczną się eliminacje do Mistrzostwa Polski 2023 w grę planszową Catan. Tak jak w latach ubiegłych, turniej odbędzie się w dwóch etapach. Pierwszy z nich to eliminacje w całej Polsce, do których możecie swobodnie dołączać i walczyć o fantastyczne nagrody. Eliminacje potrwają od 25 marca do 19 sierpnia 2023.

Dwóch najlepszych graczy w każdych eliminacjach zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale, który odbędzie się w pierwszej połowie września 2023 w Krakowie, natomiast zwycięzca oraz laureat drugiego miejsca finału Mistrzostw Polski poza nagrodami rzeczowymi otrzyma także bilet uprawniający do uczestnictwa w Mistrzostwach Europy w Catan.

W eliminacjach udział może wziąć każdy, kto nie wygrał jeszcze żadnego turnieju eliminacyjnego. Eliminacje będą odbywać się w różnych miejscach w Polsce, a kolejne wydarzenia będą pojawiać się na mapie eliminacji, która wkrótce pojawi się na naszej stronie internetowej. Zapisy będą prowadzili organizatorzy poszczególnych wydarzeń. Jeśli chciałbyś wziąć udział w takim wydarzeniu, ale w Twojej okolicy nikt nie organizuje turnieju – zajrzyj do swojej ulubionej kawiarni lub sklepu z grami i zapytaj, czy myśleli o zgłoszeniu swojego lokalu do naszego wydarzenia.

catan_mistrzostwa_2023_nagrody

W eliminacjach walczycie o wspaniałe nagrody! Za zajęcie pierwszego miejsca gracz otrzymuje: bilet uprawniający do udziału w finale, grę Moje Miasto oraz tackę na kości Catan. Za zajęcie drugiego miejsca gracz otrzymuje: bilet uprawniający do udziału w finale oraz tackę na kości Catan. Za zajęcie trzeciego oraz czwartego miejsca gracze otrzymują tackę na kości Catan.

Szczegółowe informacje na temat turnieju znajdziecie na stronie poświęconej wydarzeniu.

osadnicy-z-catanuW grze planszowej Catan wcielacie się w rolę pierwszych osadników, którzy przybyli na wyspę Catan. Szybko wznosicie pierwsze osady i budujecie pierwsze drogi. Okoliczne tereny zapewniają wam surowce niezbędne do rozwoju. Handel kwitnie, a osady rozrastają się do miast. Jednak po pewnym czasie na wyspie zaczyna brakować miejsca – wtedy rozpoczyna się walka o ziemię, surowce i władzę.

Gra planszowa Catan porwała już miliony graczy na całym świecie, a każdego dnia do tego grona dołączają jej nowi fani.

Zostań władcą Catanu!