8 listopada 2017

Mikołaj przybywa do sektoru Traxis

fb-link

Ponura przyszłość, konflikty obejmujące całe układy planet, krwawe wojny, potężne armie, hordy żądnych krwi ras ksenosów – witajcie ponownie w mrocznym uniwersum gry Warhammer 40,000: Podbój.

Już wkrótce rozpoczniemy wielką świąteczną promocję, obejmującą także jednego z najlepszych LCG-ów ostatnich lat  grę Warhammer 40,000: Podbój. Dwa duże rozszerzenia, 3 cykle małych dodatków i tysiące rozegranych turniejów – mimo zakończenia serii, Podbój nadal pozostaje jedną z najlepszych gier karcianych na rynku, a świąteczna promocja to najlepszy moment, żeby spróbować swoich sił w podboju sektora Traxis.

Jednak z taką obfitością dodatków w promocji trudno zdecydować od czego zacząć! Dlatego dzisiaj przedstawiamy krótki poradnik, który pomoże wybrać najlepsze dla każdego rozszerzenia i podpowie, jak zacząć grę w Podbój. Wybierzcie swoje ulubione dodatki i zamówicie je w promocyjnej ofercie już w piątek 10.11! Wtedy też podamy dokładne ceny wszystkich rozszerzeń.

Podstawy

podboj

Pierwszą rzeczą, jaką musicie mieć, jeśli myślicie o rozpoczęciu bitwy o sektor Traxis, jest Zestaw podstawowy Warhammer 40,000: Podbój. Jeden egzemplarz zestawu w zupełności wystarczy do grania w domu. Uzupełniony o kilka wybranych dodatków da Wam mnóstwo możliwości budowania własnych talii.

Jeśli przed zakupem chcecie dokładnie dowiedzieć się na czym polega gra i jak wyglądają bitwy o planety sektora Traxis, to zajrzyjcie na nasz kanał YouTube, gdzie znajdziecie serię filmów z pełnym wprowadzeniem do gry, razem z prosto wyjaśnionymi zasadami.

Zestaw podstawowy warto jednak uzupełnić o kilka dodatków. Wasz wzrok przyciągają zapewne przede wszystkim dwa duże rozszerzenia – Wielki Pożeracz i Legiony Śmierci. Oba to bardzo solidny wybór na początek! Który wybrać? Spójrzmy:

wielki_pozeracz Wielki Pożeracz wprowadza kompletną frakcję Tyranidów – obcych, których jedynym celem egzystencji jest pożeranie kolejnych światów. Tyranidzi grają w wyjątkowy sposób – z jednej strony jako krwiożercza rasa nie mogą sprzymierzyć się z żadną frakcją, ale posiadają dwóch Liderów – właściwego wojownika i jego wyspecjalizowaną synapsę. Wybierz Wielkiego Pożeracza, jeśli chcesz zalać swoich przeciwników deszczem zabójczych ksenosów.
legiony_smierci Legiony Śmierci wprowadzają starożytną rasę Nekronów. Grając Nekronami, możesz być pewien, że wykorzystasz maksymalny potencjał wszystkich swoich kart w kolekcji, ponieważ rasa ta może „zniewalać” i wykorzystywać jednostki innych frakcji. Legiony Śmierci to świetny wybór, jeśli nie boisz się wyzwań i chcesz sprawdzić różne frakcje z zestawu podstawowego, ale do żadnej z nich nie chcesz się przywiązać na dłużej.

 Więcej możliwości

Zestawy Wojenne – małe rozszerzenia. Trzy cykle, w każdym sześć dodatków, a w każdym dodatku 60 kart – jest z czego wybierać. Tylko jak wybrać mądrze?

W przypadku małych dodatków nie ma określonej kolejności – każdy cykl i każdy dodatek wprowadza coś nowego do gry i tylko od Ciebie zależy, które dodatki wybierzesz. W każdym zestawie znajdziesz nowego lidera do jednej z frakcji i przypisane do niego karty. Jeśli chcesz rozbudować talię swojej ulubionej rasy i mieć więcej możliwości taktycznych, to przy wyborze dodatków kieruj się przede wszystkim nowym liderem. Pamiętaj jednak, że poza nim otrzymasz także karty do innych frakcji, dzięki czemu możesz stale zmieniać i testować inne talie.

Poniżej prezentujemy listę dodatków i liderów, których w nich znajdziesz. Kliknij na kartę, aby ją powiększyć.

Cykl Liderów:

ragnar

Ragnar Czarnogrzywy
(Space Marines)

ragnar

Ku’gath
(Chaos)

anushi

Aun’shi
(Tau)

zogwort

Stary Zogwort
(Orki)

cotaez

Torquemanda Coteaz
(Space Marines)

urien

Urien Rakarth
(Mroczni Eldarzy)

Cykl Upadku:

ragnar

Broderick Worr
(Astra Militarum)

baar

Ba’ar Zul
(Chaos)

gorzod

Gorzod
(Orki)

obiekt-omega

Obiekt: Ω-X62113
(Tyranidzi)

mavros

Kapelan Mavros
(Space Marines)

talyesin

Talyesin Fharenal
(Eldarzy)

Cykl Martwego Świata:

Sathariel_Inwokator

Sathariel Inwokator
(Chaos)

EpistolariuszVezuel

Epistolariusz Vezuel
(Space Marines)

grigory

Grigory Maksim
(Astra Militarum)

Iluminator-Szeras

Iluminor Szeras
(Nekroni)

Jain_Zar

Jain Zar
(Eldarzy)

Vhashaelhur

Vha’shaelhur
(Chaos)