18 sierpnia 2022

Małe Epickie Podziemia: Opowieści – Zapowiedź

MEO_box_800x800
Z przyjemnością  zapowiadamy rozszerzenie do gry Małe Epickie Podziemia: Opowieści, którego premiera planowana jest na listopad tego roku.
male_epickie_podziemia_opowiesci_wypelniacz2
W rozszerzeniu Opowieści, bohaterowie gromadzą się w cieple obozowego ogniska, świadomi niebezpieczeństw w otaczającej ich kniei. Przybyli na Wybrzeże Goblinów z krain całego Aughmoor, i każde z nich ma coś do opowiedzenia nowym towarzyszom. Jedni są tu dla sławy i chwały, inni dla złota, a niektórzy mają zgoła bardziej nikczemne cele. Ale w tej chwili ci tak różni towarzysze są sojusznikami, zgodnymi razem stawić czoła przeciwnościom: wejść do podziemi, pokonać Bossów, wypełnić zadania i uratować świat.
male_epickie_podziemia_opowiesci_wypelniacz1
W tym samym terminie dotrze do nas także dodruk gry podstawowej oraz kart podziemi. Gdy gry będą bliżej naszego magazynu, będziemy informować o formie dystrybucji kart, ale możecie być pewni, że wkrótce do Was trafią.

O grze Małe Epickie Podziemia

male_epickie_podziemia_3d_mockupMałe Epickie Podziemia to kooperacyjny dungeon crawler dla 1-4 graczy gotowych przemierzyć podziemia fantastycznego świata Aughmoore.

W Małych Epickich Podziemiach gracze wcielają się w grupę bohaterskich śmiałków, odkrywających straszliwe podziemia w poszukiwaniu ich Bossa. Za każdym rogiem, w każdym kolejnym pomieszczeniu na bohaterów czyhają gobliny, potworni sługusi i groźne pułapki.
Rozgrywka dzieli się na dwa akty: Podziemia oraz Bossa. W obu gracze muszą przemierzać modularną, zmieniającą się przy każdej rozgrywce planszę i ścigać się z przygasającym w każdej turze światłem pochodni. Gdy ta całkiem zgaśnie, nasi herosi będą na zawsze zagubieni w ciemnościach.
Po sprawdzeniu całego podziemia, oczyszczeniu go ze sługusów i odnalezieniu wejścia do leża, gracze muszą stoczyć wymagającą potyczkę z Bossem. Każdy Boss posiada wyjątkowe zdolności i leże o unikatowym środowisku, ułatwiającym lub utrudniającym walkę w zależności od wykorzystanych umiejętności i pozycji, z jakiej atakuje bohater.
male_epickie_podziemia_3d_mockup