5 listopada 2018

Listopadowe nowości i dodruki

Pod koniec roku, nie zwalniamy tempa. Będą wyjątkowe premiery i długo wyczekiwane dodruki. Poniżej podsumowanie planów wydawniczych na listopad.

Premiera Discover: Nieznane Lądy

Ta nowa gra autorstwa Coreya Konieczki o eksploracji i przetrwaniu jest jednocześnie pierwszą gry z linii Unique Games od Fantasy Flight Games.

dsc_discover_box

Ostateczny cel gry jest zawsze jeden – nieważne, czy grasz sam, czy w czwórkę – musisz przetrwać, ale to pozornie proste zadanie wiązało się będzie z odkryciem wielu sekretów. Logo Unique Games oznacza, że każda kopia Discover: Nieznanych lądów na świecie jest inna i zawiera niepowtarzalną mieszkankę postaci, wątków fabularnych, przedmiotów i wrogów. Przygoda, którą napotkasz w swoim egzemplarzu gry, będzie inna od tego, co znajdzie w pudełku Twój znajomy! Jednak bez względu na warunki, w jakich się znajdziecie, musicie odkryć jak trafiliście do samego serca dziczy – to, czy będziecie współpracować, czy działać samodzielnie, zależy już tylko od Was!

Chcesz dowiedzieć się więcej o grze Discover: Nieznane Lądy? Zachęcamy do przeczytania artykułów: Udając się w podróż, Z pamiętnika projektanta oraz Przetrwają tylko najlepsi!

Data premiery: 8 listopada.

 

Premiera rozszerzenia Star Wars: Przeznaczenie – Poprzez Galaktykę

Swoją premierę będzie miało także rozszerzenie do gry Star Wars: Przeznaczenie  – Poprzez Galaktykę. Uczestnicy turniejów jak i okazjonalni gracze będą mieli do dyspozycji kolejny zestaw dodatkowy. To jeszcze jedna okazja aby, jak najlepiej dopasować swoje talie do własnego stylu gry.

swd13_box_left-POL-241x300

Zbierz wszystkich swoich ulubionych bohaterów i weź udział w walkach o losy galaktyki!

Data premiery: 8 listopada

Mamy także dla Was niespodziankę! W wybranych sklepach oraz w naszym sklepie internetowym, przygotowaliśmy wyjątkową promocję. Kupując dwa zestawy dodatkowe z najnowszej edycji Poprzez Galaktykę, otrzymacie za darmo jeden zestaw dodatkowy Imperium w stanie wojny. Więcej informacji w kolejnych newsach.

Teraz już nic nie stanie na przeszkodzie na drodze do podbicia galaktyki!

Premiera rozszerzenia do Horroru w Arkham LCG: Rozbita Wieczność

Fani gier osadzonych w świecie Lovecrafta, będą mogli dopełnić cykl Zapomniana era, szóstym i ostatnim Zestawem Mitów z tego cyklu.

rozbita_wiecznosc

Zapomnianej erze badacze odwiedzili najmroczniejsze zakątki Ameryki Środkowej w poszukiwaniu zaginionego azteckiego miasta-państwa. Teraz, w Rozbitej Wieczności, poznają odpowiedzi na ostateczne, najważniejsze pytania. Jednak ostrożnie – nie jest to wiedza przeznaczona dla zwykłych śmiertelników, a ciężar prawdy może roztrzaskać resztki poczytalności nawet najbardziej doświadczonych badaczy.

Data premiery: 15 listopada

Premiera Catan: Narodziny Państwa Inków

W tym miesiącu będzie miała także miejsce premiera gry Catan: Narodziny państwa Inków. Samodzielnej gry dla 3-4 graczy, opartej na mechanice znanej ze „zwykłego” Catanu i wzbogaconej o nowe elementy, tematycznie związane z kulturą i rozwojem cywilizacji Inków. Gra zaoferuje Wam zupełnie nowe rozwiązania i opcje strategiczne w ramach znanego schematu.

catan_inka_mini-300x300

Inkowie są jedną z najbardziej fascynujących kultur Ameryki Południowej. Autorzy gry, zakochani w historii i zainteresowani tą cywilizacją, postanowili oddać kluczowe schematy rozwoju tej cywilizacji w Catanie: Narodzinach państwa Inków. Pula surowców została rozszerzona o zasoby charakterystyczne dla regionu, w którym rozgrywa się gra: ryby, pióra i liście koki. Jedną z nowych, kluczowych zasad gry jest wzrost i upadek plemion – kiedy do gry wkracza sama natura, sytuacja na planszy może zmienić się w mgnieniu oka, a dawne osady i miasta zostają opuszczone. Dzięki temu mapa dynamicznie się zmienia, a gracze otrzymują nowe opcje przebudowy opuszczonych terytoriów.

Data premiery: 22 listopada

Dodruk zestawu podstawowego Horror w Arkham LCG

Nie zapomnieliśmy także, o tych, którzy zainteresowali się serią karcianej wersji Horroru w Arkham nieco później. W najbliższych dniach w sklepach będą oni mogli znaleźć dodruk zestawu podstawowego, dzięki któremu będa mogli rozpocząć swoją przygodę z tym tytułem..

horror_w_arkham_lcg

Wówczas kolejne grupy nieustraszonych badaczy będą mogły ustalić jaka złowieszcza siła kryje się za spiskiem, który zagraża istnieniu ludzkości.

Dostępny od: 6 listopada

Dodruk rozszerzenia do Posiadłości Szaleństwa: Drugiej Edycji – Za progiem

za_progiem_mad23_mini_800

Pozostając w uniwersum Lovecrafta, fani drugiej edycji Posiadłości Szaleństwa będą mogli uzupełnić swoją serię o rozszerzenie – Za progiem. Dodatek zawiera nowych badaczy, nowe kafelki mapy i nowego potwora oraz umożliwia rozegranie dwóch nowych scenariuszy, pozwalając badaczom zmierzyć się z wszechwiedzącym Yog-Sothothem.

Dostępny od: 6 listopada