13 stycznia 2016

Liga Sprawiedliwych wkracza do akcji

JL_batman

Liga Sprawiedliwych zbiera siły – dołącz do obrońców wielkich metropolii w nowej, kooperacyjnej grze kościanej Justice League: Hero Dice. W pierwszych dwóch zestawach, które są już dostępne, gracze będą mogli wcielić się w Batmana lub Supermana. Każdy z zestawów jest samodzielną grą dla jednego gracza, tak więc każdy z graczy powinien zaopatrzyć się w jeden zestaw.

Każdy z bohaterów posiada swoje wyjątkowe kości i specjalną mechanikę. Batman wkracza do akcji w swoim niezawodnym Batmobilu, dzięki któremu będzie mógł lepiej zaplanować swoje działania. Każdy symbol Batmobilu pozwoli mu odłożyć pewną ilość wyników, a pozostałe będzie musiał przerzucić. Superman podchodzi do walki bardziej bezpośrednio, a niezwykła siła pozwala mu z łatwością rozprawić się nawet z najtwardszymi ze złoczyńców. Jednak ten superbohater posiada jedną słabość – Kryptonit. Aby przezwyciężyć działanie promieniotwórczego pierwiastka, Superman musi używać innych symboli na swoich kościach, takich jak Laserowy wzrok, żeby zniwelować jego zabójcze działanie. Poza kośćmi każdy z bohaterów jest wyposażony w specjalną talię supermocy, zwiększających kontrolę nad losowością kości.

JL-wachlarz_batman

Jednak manipulowanie pulą kości i wykorzystywanie kart w odpowiednim momencie to jedynie środek do walki ze złoczyńcami, a ci potrafią uprzykrzyć życie superbohaterom. Poza zwiększaniem poziomu zagrożenia w mieście, superzłoczyńcy posiadają wiele nikczemnych zdolności. Lex Luthor nie tylko dodaje jeden symbol Kryptonitu do wyników Supermana, ale dodatkowo może być zaatakowany tylko przez co najmniej dwóch bohaterów. Przeciwnicy Batmana są niemniej przebiegli – Pingwin ogranicza liczbę dostępnych przerzutów, Two-face sprawia, że gracze nigdy nie mogą być do końca pewni wyników, które uzyskali, a walcząc ze Strachem na wróble nie można używać specjalnych kart supermocy.

To tylko niektóre z wyzwań i zadań stojących przed superbohaterami. Czy dołączysz do Ligii Sprawiedliwych i oczyścisz Gotham i Metropolis z przebiegłych złoczyńców?