22 listopada 2016

Królewski Namiestnik

namiestnik_cover

Mamy przyjemność zapowiedzieć nową grę dla 2 do 4 graczy, osadzoną w uniwersum Pieśni Lodu i Ognia. W przyszłym roku zostań Królewskim Namiestnikiem!

Wieść niesie, że król zwołał wielką ucztę, na której wybierze swojego nowego Namiestnika. Wszystkie rody odpowiedziały na wezwanie i każdy snuje własną sieć intryg w celu zdobycia zaufania Varysa, Pająka. Tylko najbardziej bezwzględny i zdeterminowany ród może osiągnąć sukces i zostać prawą ręką króla.

Królewski Namiestnik to dynamiczna gra o sprytnych, dyplomatycznych układach. W każdej turze gracze będą walczyć ze sobą o wpływy, korzystając w tym celu z pomocy Varysa, który może przekonywać inne Wielkie Rody Westeros. Jednak by osiągnąć sukces, trzeba wiedzieć kiedy zawrzeć pokój i kiedy zdradzić swoich przyjaciół.

va100_sample

Wezwij swoich sojuszników

Na początku gry gracze zastaną na stole cały dwór Królewskiej Przystani. Trzydzieści pięć postaci (i Varys) zostaje rozłożonych przed graczami w losowej kolejności w siatce o układzie 6×6 kart. Zadaniem gracza jest zdobycie jak największej liczby chorągwi Wielkich Rodów, ponieważ na końcu gry, ten z graczy, który kontroluje ich najwięcej, zostaje nowym Królewskim Namiestnikiem.

Aby zdobyć chorągwie, najpierw należy zdobyć zaufanie dam i lordów doń należących i nakłonić ich do dołączenia do spisku. Z pomocą przychodzi niezawodny Varys. W każdej turze gracz będzie mógł raz użyć Varysa, aby nazwać jeden ród, po czym przenieść go w linii prostej na jedną z postaci tego rodu. Po wykonaniu tego ruchu, gracz otrzymuje postać, na której Varys zakończył swój ruch, jak i wszystkie inne postaci tego rodu, które minął po drodze.

va100_diagram1

W powyższym przykładzie gracz wybrał dla Varysa ruch w lewo i ród Starków. Varys zakończył swój ruch na Eddardzie Starku, a po drodze minął Brana Starka. Po tym ruchu gracz zdobywa obie te postaci. Po tym, jak gracz zdobędzie co najmniej tyle postaci danego rodu, ile ma którykolwiek z przeciwników – zdobywa także chorągiew tego rodu.

va100_card_companion_ramsay-snow va100_card_companion_sandor-clegane

Do każdego rodu należeć będzie inna liczba postaci, co sprawia, że trudniej lub łatwiej będzie zdobyć jego zaufanie. Co więcej, kiedy gracz zdobędzie ostatnią postać z danego rodu, może skorzystać ze zdolności jednego z sześciu towarzyszy, którzy zostają ujawnieni na początku gry. Każdy z nich może przyczynić się w znacznym stopniu do osiągnięcia zwycięstwa. Sandor Clegane pozwala zabić dowolną postać w Królewskiej Przystani, na stałe usuwając ją z gry, a Ramsey Snow pozwala zamienić dwie postaci miejscami – każda zdolność wpływa na przebieg rozgrywki.

Zostań Królewskim Namiestnikiem

Królewski Namiestnik to druga najważniejsza osoba w królestwie (a często nawet najważniejsza). Co więcej ma jedną przewagę nad samym królem – często udaje mu się uniknąć przykrych konsekwencji królewskich decyzji. Odpowiedzialność jest na głowie króla, władza – w rękach Namiestnika. Zdobądź zaufanie Wielkich Rodów Westeros i przekonaj je do swojej sprawy!