24 listopada 2016

Królestwo Jabby

16373R-BOX-PO-600

Mamy przyjemność zapowiedzieć nowe rozszerzenie do gry Star Wars: Imperium Atakuje. Poznajcie świat niebezpiecznych gangsterów i przebiegłych łotrów w Królestwie Jabby.

Imperium jest bardziej agresywne i nieustępliwe niż kiedykolwiek. Zabraliście ze sobą kilkoro uciekinierów i próbujecie opuścić najlepiej obserwowane rejony galaktyki, aby móc choć na chwilę odetchnąć. Niestety wasz statek został zestrzelony na Tatooine. Wprawdzie Imperium nie ma tu tak dobrej siatki wywiadowczej, jak na innych planetach, ale to nie znaczy, że nie jesteście w niebezpieczeństwie – znajdujecie się w królestwie Jabby – najniebezpieczniejszego gangstera w galaktyce i jeśli chcecie przeżyć, musicie grać według jego zasad.

Królestwo Jabby to nowe rozszerzenie do gry Imperium Atakuje, które wprowadza całkowicie nową kampanię, w której gracze muszą przetrwać w półświatku gangsterów i łotrów na Tatooine, oraz nowe misje konfrontacyjne, które będą rozgrywały się w znanych z filmu miejscach.

swi32_sample2

Bohaterowie z przypadku

Bohaterowie, zestrzeleni na Tatooine i pozostawieni sami sobie szybko zorientują się, że są w poważnych tarapatach. W królestwie Jabby takie przypadki nie przechodzą bez echa i wkrótce zostają otoczeni przez podejrzane postaci. Jednak Jabba nie jest zwykłym zbirem – może pomóc bohaterom i ukryć ich przed siłami Imperium, ale ta pomoc nie będzie bezinteresowna. Ile będziecie skłonni zapłacić, żeby zyskać ochronę gangstera?

Trzech nowych bohaterów dołącza do Rebelii, a każdy z nich może wykazać się innymi zdolnościami. Shyla Varad to mandaloriańska wojowniczka, której umiejętności walki ostrzem i biczem są niezrównane. Vinto Hreeda to niezrównany rewolwerowiec, gotowy popisać się swoimi umiejętnościami, biorąc na cel żołnierzy Imperium. Wreszcie wśród rebeliantów pojawia się także Onar Koma – rosły ochroniarz, niezrównany w walce wręcz.

swi32_onar-koma-sheet

Dranie z nich…

Na Tatooinie można spodziewać się silnej obecności złoczyńców. Jest to oddane w rozszerzeniu dzięki dwunastu nowym kartom rozstawienia Najemników. Na waszych usługach będą Weequayscy piraci, Gamorreańscy strażnicy, a nawet sam Rankor – dzika bestia z pustkowi.

Oczywiście oddziały Imperium także dotarły na Tatooine. Standardowych szturmowców wyposażono w plecaki odrzutowe, co oznacza, że figurka Żołnierza z desantu dołącza do podstawowych sił Imperium. Szybcy i mobilni – tak najłatwiej opisać ich kartę. Nie są to najsilniejsi żołnierze, ale ich zdolność zapewnia niezwykłe możliwości taktyczne i ciągłe wycofywanie się po ataku i znikanie z pola widzenia przeciwników.

swi32_plastic

Wszystkie nowe jednostki możecie sprawdzić na dwóch nowych mapach konfrontacyjnych w czterech różnych misjach (w tym dwie można rozegrać nawet we czwórkę!). Przygotujcie się na walki bandytów, łotrów i nieprzeciętnych gangsterów – Królestwo Jabby pojawi się w sklepach w pierwszej połowie 2017.