31 maja 2013

Konkurs dla autorów gier – wyniki w kategorii Ogólnej

Nadszedł czas aby ogłosić laureatów trzeciej, Ogólnej kategorii naszego pierwszego konkursu dla autorów gier.

Po licznych partiach testowych, długich dyskusjach i wielu przemyśleniach postanowiliśmy ostatecznie nie wyłaniać zwycięzcy w tej kategorii. Zamiast tego zdecydowaliśmy się wyróżnić cztery następujące gry (w kolejności alfabetycznej):

cel

Autor: Andrzej Tomczyk
Nagroda: 250zł

 

novus

Autorzy: Viola Kijowska i Marcin Ropka
Nagroda: 250zł

 

voodoo

Autor: Bogusz Ostrowski
Nagroda: 250zł

 

rock

Autorzy: Michał Jagodziński i Michał Gowarzewski
Nagroda: 250zł

 

Nasza decyzja o wyróżnieniu czterech powyższych gier wynika z faktu, iż na chwilę obecną nie zdecydowaliśmy się jeszcze na wydanie żadnej z gier w tej kategorii. Wyróżnione gry są w naszej opinii najciekawsze, ale nad każdą z nich autorzy muszą jeszcze bardzo dużo popracować, niejednokrotnie w znaczącym stopniu zmieniając kluczowe mechanizmy.

W ostatniej, ogólnej kategorii było jeszcze kilka innych gier, których część mechanizmów mogła się spodobać. Niestety, według naszej opinii, autorom nie udało się ich ze sobą właściwie połączyć. Być może zabrakło czasu na ostateczne przetestowanie prototypów.

Po zakończeniu tej fazy konkursu, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będziemy się kontaktować z autorami, których projekty nie zostały nagrodzone, ale wydały się nam na tyle interesujące, że chętnie się z nimi jeszcze raz zapoznamy po ich dopracowaniu. Z takimi autorami będziemy kontaktować się przez cały czerwiec. Dotyczy to każdej z trzech kategorii.

Gratulujemy wyróżnionym i życzymy wytrwałości w dalszej pracy nad ich projektami.

Dziękujemy wszystkim autorom za nadesłanie gier na nasz konkurs!

Już teraz możemy poinformować, że w czerwcu na naszej stronie opublikujemy podsumowanie całości konkursu, a także kolejne informacje skierowane do autorów gier.