18 maja 2016

Klątwa czarnego… Anioła śmierci

Mamy dobre wieści! Dotarł do nas transport wyczekiwanych nowości i dodruków, wśród których znalazły się takie tytuły jak Gra o Tron: Gra Karciana, Talisman, czy Anioł Śmierci. Co więcej dzisiaj swoją premierę ma też edycja poprawiona dodatku do Horroru w ArkhamKlątwy Czarnego Faraona. Poniżej prezentujemy pełną listę nowości:

klatwa_boxStarożytna, złowieszcza klątwa

Klątwa Czarnego Faraona (Edycja poprawiona) to rozszerzenie do gry planszowej Horror w Arkham. W pudełku znajdują się zmodyfikowane wersje elementów ze starej edycji Klątwy Czarnego Faraona, czyli 90 kart Przedwiecznych i 76 kart Badaczy, w tym nowi Sprzymierzeńcy, Zaklęcia, Korzyści i Utrapienia oraz Przedmioty muzealne. Ponadto edycja poprawiona zawiera dodatkowe elementy, które nie pojawiły się w pierwotnej edycji: arkusz Herolda Czarnego Faraona, znaczniki Pradawnych Szeptów, znaczniki Patroli oraz karty Spotkań Muzealnych, przedstawiające niezwykłe i śmiertelnie niebezpieczne okoliczności, w których znajdą się badacze poszukujący starożytnych reliktów rozsianych po Arkham!

Więcej o Klątwie Czarnego Faraona możecie przeczytać tutaj.

Majowe dodruki

talisman_magia_i_miecz Talisman

Gra, która od ponad ośmiu lat cieszy się niesłabnącą popularnością i wciąga w wir magicznych przygód i brawurowych zagrań kolejne rzesze graczy. Talisman: Magia i Miecz to opowieść o odważnych bohaterach zmagających się w walce o Koronę Władzy, tajemniczy artefakt i największy skarb świata Talismanu. Dzięki nowemu dodrukowi po raz kolejny dać się porwać przygodzie!

gra_o_tron Gra o Tron: Gra Planszowa

Gry o Tron: Gry planszowej nie trzeba już przedstawiać. To jedna z najlepiej przyjętych i lubianych gier strategicznych na świecie. Oparta na bestsellerowej sadze Pieśń Lodu i Ognia autorstwa George’a R.R. Martina, pozwala graczom wcielić się w przywódców wielkich Rodów Westeros i wziąć udział w epickich zmaganiach o Żelazny Tron. Zanurzcie się w grze pełnej zawiłych intryg, wielkich bitew, dyplomacji i niesamowitego klimatu Pieśni Lodu i Ognia.

GOT_LCG Gra o Tron: Gra Karciana

W drugiej edycji Gry o Tron: Gry karcianej, wojujące stronnictwa z Westeros czekają na polecenia graczy, zapraszając ich do włączenie się w walkę na śmierć i życie. W każdej grze gracze wpłyną na rozwój wydarzeń i zmierzą się z przeciwnikami na polu bitwy. Niezależnie czy w grze bierze udział tylko dwóch (pojedynek), czy też trzech lub więcej graczy (starcie), drogą do zwycięstwa jest wygrywanie wyzwań przeciwko swoim rywalom.

aniol_1d Anioł Śmierci

Spalić xenosów! Razem z kolegami pokieruj oddziałem Kosmicznych Marines, którzy zapuścili się na wrak olbrzymiego statku by dostać się do centrum kontroli i wykonać misję. Szybko okazuje się, że wrak jest opanowany przez hordę morderczych tyranidów i tylko dzięki pracy zespołowej i mądremu planowaniu Kosmiczni Marines mają szansę dostać się do celu swojej misji.

okladka_small Cytadela

Powiększaj swoje miasto budując nowe dzielnice, ale pamiętaj o tym aby mądrze inwestować – niektóre dzielnice są warte więcej od innych, ale ich wybudowanie kosztuje więcej złota. Aby zarządzać miastem potrzeba jednak czegoś więcej niż tylko złota. Ogromny wpływ na rozwój miast mają Lordowie, Damy, szlachetnie urodzeni i inni mieszkańcy.

To jeszcze nie wszystko! Już w przyszłym tygodniu (25 V) wyczekiwana premiera drugiego dużego rozszerzenia do gry karcianej Warhammer 40 000: Podbój – Legiony śmierci. Rozszerzenie wprowadza do gry nową frakcję, Nekronów, którzy swoimi technikami manipulacji i zaawansowanej technologii chcą zdominować inne rasy. Więcej o Nekronach możecie przeczytać tutaj.