16 marca 2020

Kingsburg nowa edycja – zapowiedź

clean_800x800_fb_kingsburg

Dzisiaj chcieliśmy zapowiedzieć premierę gry, której wydanie chodziło nam po głowie od bardzo dawna. Niestety zawsze coś stało na przeszkodzie. A to napięte plany wydawnicze, a to jakieś zmiany w grze, termin wydania itd. Dlatego z tym większą przyjemnością ogłaszamy wydanie polskiej wersji gry Kingsburg. Gra będzie mieć odświeżoną szatę graficzną jak i komponenty, dlatego warto aby mogli z nią zapoznać się nasi gracze w przetłumaczonej wersji. Naprawdę warto!

ilustr_2_320x325_kingsburgTym bardziej, że obecna, druga edycja gry, zawiera już w sobie dodatek „To Forge a Realm”. Oczywiście również w całości przetłumaczony na język polski. Dodatek zawiera moduły które, urozmaicą grę i sprawią, że dróg do zwycięstwa będzie jeszcze więcej. Znajdziecie tam między innymi:

  • Dodatkowe rzędu budynków – to więcej możliwości
  • Drugą stronę planszy gracza z budynkami – dla tych bardziej zaawansowanych
  • Dodatkowe moduły budynków – to kolejne taktyki na zwycięstwo
  • Karty gubernatorów – by mieć łatwiejszy start, każda z unikalną umiejętnością
  • Karty przeznaczenia – z efektem na koniec każdego roku
  • Żetony żołnierzy – które zastępują rzut kości podczas określania poziomu wsparcia od króla. Losowość jest mniejsza i to gracz decyduje o ilości wsparcia, ale każdy żeton może zostać zagrany tylko raz.
  • Ponadto ta edycja zawiera również szósty moduł, który wprowadza alternatywne nagrody dla doradców.
  • Na koniec: cztery nieopublikowane scenariusze stworzone przez autorów gry

monstrum_2_320x499_kingsburg

O grze

Królestwo Kingsburg jest zagrożone! U bram czekają armie potwornych najeźdźców, dążące do podboju i zniszczenia wszystkiego. Powierzono ci rolę gubernatora granicznej prowincji – musisz poradzić sobie zarówno z jej obroną jak i zarządzaniem. Zdobywając przychylność rodziny królewskiej oraz rady, pozyskaj złoto, drewno, kamień i wojska niezbędne do rozbudowy i wznoszenia umocnień. Nie jesteś jednak sam – inni gubernatorzy również będą starali się pozyskać to co najlepsze dla swoich prowincji, dlatego musisz się wykazać nie lada sprytem i przebiegłością!

Musisz wznosić zabudowania, umacniać fortyfikacje i wyszkolić wojsko.

bud_2_320x320_kingsburgPo upływie pięciu lat, tylko jeden z gubernatorów zostanie powołany do Rady Królewskiej – musisz się postarać aby to ciebie właśnie wybrano! Z biegiem czasu królestwo zacznie się rozrastać, podbijając nowe ziemie. Jednak różne niebezpieczeństwa, stare jak i nowe, ciągle będą zagrażać jego granicom. Król Tritus musi wyznaczyć nowych gubernatorów, którzy zajmą się obroną i rozwojem tych ościennych rejonów królestwa. Postęp i wykształcenie oferują dodatkowe możliwości zarządzania prowincją, a nowe, bezpieczniejsze drogi pozwalają skuteczniej przewidywać szanse na wsparcie posiłkami podczas nadchodzących bitew. Nowe wyzwania czekają w tym sensacyjnym, odświeżonym wydaniu gry Kingsburg!

O dacie wydania będziemy informować w późniejszych terminach. Bądźcie czujni, odwiedzajcie naszą stronę oraz nasz facebookowy fanpage dla naświeższych informacji.