31 marca 2021

Kingsburg: Moduł kart przeznaczenia oraz żetonów wojsk

clean_800x800_fb_kingsburg

Reedycja Kingsburga posiada dodatkowe rozszerzenia w pudełku z grą. Są one nieobowiązkowe, ale bardzo urozmaicają rozgrywkę i zwiększają zdecydowanie regrywalność. Te moduły to dodatkowe wyzwania, jakich mogą się podjąć doświadczeni gubernatorzy doradzający królowi. Są nimi między innymi moduł Kart przeznaczenia oraz Żetonów Wojsk.

Karty przeznaczenia

Przed rozpoczęciem gry, należy potasować karty przeznaczenia i odłożyć je jako zakrytą talię przeznaczenia obok planszy. Każdego roku, na początku Fazy 1 należy odkryć wierzchnią kartę talii przeznaczenia. Efekt karty zaczyna działać od razu i utrzymuje się do zakończenia Fazy 8. Na koniec roku należy odrzucić kartę.

Żetony wojsk

Podczas przygotowania do rozgrywki każdy z graczy bierze zestaw sześciu żetonów wojsk w swoim wybranym kolorze. Każdy zestaw składa się z żetonów o wartości 0, 1, 1, 2, 3, 4. W zimie gracze nie wykonują rzutu kością do określenia liczby królewskich posiłków. Zamiast tego, przed odkryciem karty wroga, jednocześnie wybierają w tajemnicy po jednym ze swoich żetonów. Po tym jak wszyscy dokonali wyboru, gracze odkrywają swoje żetony i każdy z nich w ramach królewskich posiłków przesuwa swoją pieczęć na torze wojsk o liczbę pól wskazaną na wybranym przez siebie żetonie. Użyte żetony należy odłożyć z powrotem do pudełka, gracze nie mają już do nich dostępu podczas tej rozgrywki. Na koniec piątego roku, każdy gracz zyskuje PZ w ilości określonej przez ostatni żeton wojsk jakim dysponuje. Żetony wojsk Każdego z żetonów wojsk można użyć tylko raz na grę. Gracze muszą wybrać po jednym ze swoich żetonów do każdej bitwy, więc na koniec gry każdemu z graczy powinien zostać dokładnie jeden żeton wojsk

Grę możecie nabyć w najlepszych sklepach z grami planszowymi oraz w naszym galaktycznym sklepiku.