8 kwietnia 2021

Kingsburg – dodatkowe i alternatywne rzędy budynków

Kingsburg_Fb__Modu_1_i_2_Dodatkowe_i_Alternatywne_Rzedy_Budynkow_1200_8001

 

Reedycja Kingsburga posiada dodatkowe rozszerzenia w pudełku z grą. Są one nieobowiązkowe, ale bardzo urozmaicają rozgrywkę i zwiększają zdecydowanie regrywalność. Te moduły to dodatkowe wyzwania, jakich mogą się podjąć doświadczeni gubernatorzy doradzający królowi.. Zanim je dodacie, dobrze jest najpierw opanować podstawowe zasady gry.

Dziś opowiemy o budowlach jakie mogą znaleźć się w królestwie.

Moduł alternatywne rzędy budynków

Alternatywne rzędy budynków należy potasować i losowo rozdać każdemu z graczy po dwa. Jeżeli gracz otrzymał dwa jednakowe rzędy, może odrzucić jeden z nich, by w jego miejsce otrzymać inny. Następnie każdy z graczy decyduje, czy podczas rozgrywki chce użyć obydwóch, jednego czy żadnego z otrzymanych rzędów.Gracze umieszczają używane przez siebie alternatywne rzędy budynków na swoich arkuszach prowincji, tak by zakrywały odpowiednie rzędy (zgodnie z literami po lewej stronie).

Kingsburg_Element_Instrukcji

Moduł dodatkowe rzędy

Podczas rozgrywki może być używana druga strona (rewers) arkusza prowincji, składająca się z 7 rzędów budynków. Zasady dotyczące stawiania i burzenia budynków pozostają bez zmian w stosunku do podstawowego trybu gry – by postawić dany budynek, gracz musi posiadać pozostałe budynki poprzedzające go w rzędzie, a jako pierwszy burzony jest budynek znajdujący się w najdalej wysuniętej na prawo kolumnie; jeżeli w tej kolumnie gracz posiada kilka budynków, zburzony zostaje ten z nich, który znajduje się w najwyższym rzędzie.

 

Gra jest do kupienia w najlepszych sklepach z grami planszowymi oraz w naszym galaktycznym sklepiku.