19 września 2018

King & Assassins: Deluxe Edition

W miarę jak władza monarchy staje się olbrzymia, zmniejsza się jego bezpieczeństwo.

- Monteskiusz

Król nareszcie zszedł ze swego tronu, by spotkać się z prostym ludem – bezpieczny za murem tarcz postawionym przez tych, którzy mienią się rycerzami, zbrojni w siłę swego autorytetu. Gdy spaceruje wśród tłumów, nie zważa na coraz głośniejsze, gniewne okrzyki, ślepo wierząc, że poddani są zbyt bojaźliwi, aby kwestionować jego władzę. Niemniej w mieście działają zakulisowe siły gotowe obalić monarchę oraz tajni wysłannicy ukryci wśród tłuszczy, którzy tylko czekają, by uderzyć w najodpowiedniejszej chwili. Losy całego królestwa wkrótce się rozstrzygną…

pudelko

Z radością ogłaszamy wydanie King & Assassins: Deluxe Edition, reedycji naszej bestsellerowej gry strategii i intrygi dla 2 osób. Podczas rozgrywki gracze prowadzą jedną z dwóch rywalizujących ze sobą grup: bezlitosnego króla wraz z jego okutymi w zbroje pachołkami albo skrytobójców manipulujących tłumem z myślą o stworzeniu sobie możliwości ataku. Każda ze stron dysponuje określoną liczbą figurek, poruszając nimi po planszy, aby osiągnąć cel – odpowiednio przeprowadzić króla przez zatłoczony plac i ukryć go w zamku albo dokonać skrytobójczego ataku, nim monarcha zdoła uciec.

krol_rycerze

Co rundę dobierana jest jedna karta. Zawiera ona punkty akcji dostępne dla każdego gracza. Zależnie od typu figurki – króla, rycerza, zwykłego mieszkańca lub (na późniejszym etapie gry) zabójcy – każda postać dysponuje unikalnym zestawem akcji. Od graczy zależy, jak wydadzą swoje punkty akcji. Optymalizowanie działań oraz planowanie na kilka ruchów naprzód będzie istotne dla osiągnięcia zwycięstwa.

Jednak King & Assassins: Deluxe Edition jest grą opartą w równym stopniu o zmyślną strategię, jak też o umiejętność blefu. Przed rozpoczęciem rozgrywki osoba prowadząca zabójców wybiera trzech z dwunastu mieszkańców miasta, którzy w istocie są przebranymi skrytobójcami. Ich zadaniem jest zbliżenie się do króla i ujawnienie się w kluczowym momencie celem wyeliminowania monarchy. Z kolei grający królem musi przewidywać takie ataki i mądrze dzielić swoje punkty akcji pomiędzy różnych rycerzy, aby zapobiec zagrożeniu.

wachlarz_fig

King & Assassins: Deluxe Edition nie jest nową grą, ale odświeżoną i uaktualnioną edycją niezwykle udanego tytułu z 2013 roku. Na piątą rocznicę wydania przygotowaliśmy nową wersję gry obejmującą: większe pudełko, dwustronną planszę z zupełnie nowymi, oszałamiającymi ilustracjami średniowiecznego miasta i co najważniejsze – zestaw 23 szczegółowo wykonanych figurek w piętnastu wzorach! Wszystko to przekłada się na niezwykle wciągające doświadczenie, gwarantujące dwóm osobom wiele godzin emocjonującej zabawy.plansze

Dodatkowo już dziś możecie wypróbować grę w cyfrowej wersji przygotowanej przez Asmodee Digital i dostępnej na platformy iOS, Android oraz Steam. Tym sposobem będziecie mogli doskonalić swoje umiejętności strategiczne w grze solo, a potem zmiażdżyć przeciwnika w pojedynku na tradycyjnej planszy.

Premiera King & Assassins: Deluxe Edition jest zaplanowana na październik 2018 roku. Pierwsze egzemplarze gry trafią do sprzedaży na targi Spiel w Essen. Odwiedźcie nas na stoisku 2B-136, aby przetestować grę i zdobyć własny, przedpremierowy egzemplarz przywieziony specjalnie na to wydarzenie!

wizualizacja