14 stycznia 2015

Kanciarze na murawie

nieczyste_zagrania

Cóż, Jim, myślę że jak dotąd, drużyny Gildii Zepsutych Zawodników prezentują się całkiem nieźle.

Masz całkowitą rację, Bob. Dzięki chorobom Nurglingów, bójkom Krasnoludów Chaosu i oszustwom Goblinów, nadchodzący sezon może być jeszcze bardziej interesujący niż dotychczasowe.

Kibice z pewnością się z tym zgodzą, a drużyny przeciwników już próbują się przystosować do niektórych bardziej… niekonwencjonalnych taktyk drużyn z Gildii!

Zapowiedziane przez nas w ubiegłym roku rozszerzenie Nieczyste Zagrania do gry Blood Bowl: Menedżer Drużyny wprowadzi do rozgrywki Gildię Zepsutych Zawodników – nowy oddział Związku Menedżerów Drużyn. Nowe drużyny stosują nietypowe style gry i techniki, aby zrobić z przeciwników krwawą miazgę, a łowcy talentów bacznie śledzą, co zaprezentują nowe zespoły. Aby nie dać się zaskoczyć na boisku, również przyjrzymy się najnowszym zawodnikom ligi Blood Bowl.

Zgniłki Nurgla

Jako zespół oddany bogowi zarazy, Zgniłki Nurgla cieszy się zasłużoną opinią najbardziej cuchnącej drużyny w Blood Bowl. Niewielu zawodników potrafi wykorzystać zabójcze choroby jako broń, tak jak członkowie drużyny Zgniłków. Pestigor oraz inni kluczowi zawodnicy posiadają zdolność szerzenie choroby, która pozwala im umieścić na środku pola żeton chroby. Kiedy jakiś zawodnik zostaje przypisany lub przeniesiony do rozgrywki ze znacznikiem choroby, natychmiast otrzymuje znacznik choroby, który obniża jego wartość sławy o jeden.

pestigor bestia

Poza roznoszeniem chorób, Zgniłki Nurgla potrafią także świetnie wykorzystywać zdolności powalonego, wprowadzone przez rozszerzenie Nagła Śmierć, zwłaszcza regeneracji. Kiedy zawodnik zostaje powalony, może natychmiast rozpatrzyć umiejętności powalonego, w tym oszustwo, podanie czy regenerację. Kiedy menedżer podejmuje próbę regeneracji zawodnika, rzuca dwiema kośćmi. Jeśli uzyska wynik „Zawodnik powalony”, może przygotować zawodnika, aby wykorzystać w tej rozgrywce jego pełną wartość sławy.

Zikkuraty z Zharr-Naggarund

Krasnoludy Chaosu, mistrzowie zemsty i zniszczenia, uwielbiają kroczyć do zwycięstwa po boisku zasłanym zwłokami ich byłych przeciwników. Dzięki zawodnikom takim jak Bykocentaur czy Hthark Niepowstrzymany, ich reputacja walczących do ostatniej kropli krwi a nawet chwilę dłużej jest w pełni zasłużona. Krasnoludy Chaosu posiadają liczne umiejętności oszustwa oraz ataku, które pomagają im zmiażdżyć przeciwników stojących na ich drodze. Jeśli jakiś zawodnik będzie miał pecha i powali Krasnoluda Chaosu, niemal na pewno spotka go odwet – prawie każdy zawodnik Zikkuratów posiada przynajmniej jedną umiejętność powalonego, która pozwala zemścić się na przeciwnikach.

hthrak miotacz

Krasnoludy Chaosu zaprezentują również nową umiejętność, która pojawi się w Nieczystych Zagraniach – faulowanie. Posiadać ją będzie między innymi Hobgoblin Miotacz. Jeśli menedżer zdecyduje się wykorzystać zdolność faulowania, wybiera przeciwnika, który ma zawodników w tej samej rozgrywce. Następnie patrzy na jedną z kart na ręce tego menedżera i decyduje, czy ten ma ją odrzucić, czy nie. Korzystanie z faulowania gracze nie tylko zyskują informacje o zawodnikach przeciwników, ale także pozwala pozbywać się najlepszych zawodników zanim w ogóle pojawią się na boisku!

Podłe Szczury

Jeśli chodzi o czyste szaleństwo na boisku, nikt nie może mierzyć się z Podłymi Szczurami. Z właściwym goblinom sprytem, wymyślili oni zupełnie nowe sposoby łamania zasad, na przykład z użyciem pogoskoczków, pił łańcuchowych czy bomb. Wypuszczenie na boisko Świrusa pozwoli pozbyć się najlepszych zawodników z przeciwnej drużyny dzięki jego wiernej pile, zdolności nieustraszony oraz szerokiemu wachlarzowi umiejętności ofensywnych. Użyteczne może okazać się również zadawanie obrażeń wielu zawodnikom na raz dzięki Bombardierowi. Miotając bombami za każdym razem kiedy uda mu się atak na innego zawodnika, Bombadier może zmasakrować całą drużynę przeciwników.

bombardier przyjemniaczek

Większość goblinów stara się być o krok przed rywalami wykorzystując swoją szybkość. Jeden ze sławnych zawodników – Waleczny Przyjemniaczek – posiada umiejętność sprintu i to nawet wtedy, kiedy zostanie powalony. Jeśli inny zawodnik będzie miał pecha i nie powiedzie mu się próba ataku na Przyjemniaczka, jego wyjątkowa mobilność pozwala na bezpieczne przeniesienie go do innej rozgrywki.

Puchar Blood Bowl czeka!

Trzy nowe drużyny z Gildii Zepsutych Zawodników oferują wyjątkowe umiejętności i zdolności menedżerom, którzy będą chcieli poprowadzić ich do zwycięstwa. Poza nowymi zespołami, Nieczyste Zagrania oferują o wiele więcej. Będziecie mogli sami się o tym przekonać wraz z premierą rozszerzenia!