8 września 2015

Jedyna gra, która ma znaczenie!

GOT_LCG

„W grze o tron zwycięża się albo umiera. Nie ma ziemi niczyjej.”
-Cersei Lannister

Za kilka tygodni swoją premierę będzie miała druga edycja gry karcianej Gra o Tron. Jest to najnowsza gra karciana Fantasy Flight Games z serii LCG. Jak już wcześniej informowaliśmy, gra ukaże się nakładem naszego wydawnictwa w polskiej wersji językowej. Pierwsza edycja, wydawana przez ponad 10 lat, do dziś cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Najnowsza odsłona tego tytułu stanowi świetną okazję do wprowadzenia nowych graczy w świat tej rewelacyjnej gry. Z kolei doświadczeni uczestnicy walk o Żelazny Tron będą mogli nadal cieszyć się swą ulubioną grą w odświeżonej odsłonie.

Mamy nadzieję, że Gra o Tron LCG podbije serca wielu miłośników zarówno gier karcianych jak i fanów sagi Pieśni Lodu i Ognia. Nasze plany dotyczące tego tytułu nie kończą się jedynie na przygotowaniu polskiej wersji gry. Chcemy pomóc graczom w stworzeniu dobrze zorganizowanej sceny turniejowej, która będzie zrzeszała graczy z całej Polski. Wykorzystując doświadczenie, nabyte przy organizowaniu scen turniejowych dla takich gier jak Warhammer: Inwazja czy Warhammer 40 000: Podbój planujemy wprowadzenie naszych autorskich rozwiązań w tej kwestii. Jesteśmy również w kontakcie z osobami odpowiedzialnymi za organizację sceny turniejowej pierwszej edycji.

Poniżej przedstawiamy nasze plany dotyczące wsparcia sceny turniejowej Gra o Tron LCG, które mamy nadzieję zachęcą Was do spróbowania swoich sił w starciu na sankcjonowanych turniejach.

Poniżej można zapoznać się z tym co szykujemy dla graczy, którzy postanowią rozpocząć swoją przygodę z polską edycją gry Gra o Tron: Gra karciana.

49_the_kings_law-tomasz_jedruszek

Serwis tematyczny

Podobnie jak dla pozostałych gier LCG, dla Gry o Tron przewidujemy uruchomienie dedykowanej strony internetowej – serwisu, na którym będzie można znaleźć ciekawe artykuły dotyczące gry, relacje z imprez, wywiady z graczami i wiele innych materiałów. Planujemy umożliwić graczom przesłanie do nas ciekawych materiałów, które będą umieszczanie na stronie. Najbardziej aktywni będą mogli otrzymać status redaktora i być nagradzani dodatkowymi gadżetami do gry.

Ranking turniejowy

Na stronie będą dostępne dwa ogólnopolskie rankingi turniejowe, zarówno dla formatu pojedynku (gra 1 na 1) jak i starcia (rozgrywka wieloosobowa). W trakcie sezonu, organizatorzy turniejów będą mogli wprowadzać informacje dotyczące planowanych przez siebie wydarzeń, jak i wyniki sankcjonowanych turniejów. Wszystkie te dane posłużą do wyłonienia najlepszych graczy w danym sezonie. Przez cały czas trwania sezonu wszyscy gracze polskiej edycji, będą za rozegrane turnieje otrzymywać kredyty, których liczba będzie uzależniona od ostatecznego miejsca w turnieju, jak i liczbie graczy, którzy brali w nim udział.

W ramach rankingu każdy gracz będzie miał w systemie swoje konto, na którym będzie mógł sprawdzić swoje rezultaty, porównać swoje wyniki z rywalami, czy sprawdzić liczbę zgromadzonych kredytów. Na koniec sezonu, wszyscy gracze, którzy grają polską wersją gry, będą mogli wziąć udział w specjalnym turnieju finałowym.

Relacja z finału 1 sezonu w Warhammer 40 000: Podbój

marched-to-the-wall-art

„Zaprowadzę w Westeros sprawiedliwość.”
-Stannis Baratheon

Kredyty = nagrody

Kredyty zgromadzone w ramach turniejów przez graczy wspierających polską edycję Gry o Tron, będą wymienialne na specjalne nagrody, w tym niedostępne nigdzie indziej gadżety związane z grą, jak i z całym światem Gry o Tron. Wachlarz nagród będzie bardzo różnorodny. Będą to między innymi plakaty, przypinki, kubki, akrylowe żetony, pudełka z grafikami i inne gadżety związane z grą.

Przykładowe nagrody w Warhammer 40 000 Podbój.

Konkursy

Turnieje nie będą jedynym sposobem na zdobycie kredytów wymiennych na nagrody. Na stronie będziemy organizować także konkursy, w których będzie można zdobyć dodatkowe kredyty.

Nasi wysłannicy pojawią się na wybranych imprezach, gdzie będą odbywały się prezentacje gry, turnieje oraz dodatkowe konkursy.

Sklepy stacjonarne

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że bardzo ważnym punktem dla wszelkich działań są stacjonarne sklepy z grami, dlatego w przypadku Gry o Tron właśnie one będą mogły liczyć na nasze dodatkowe wsparcie w postaci materiałów promocyjnych. Z naszej strony przełoży się to na bezpośrednie wsparcie takich miejsc, dlatego sklepy, które zaangażują się w promowanie polskiej wersji Gry o Tron, a tym samym rozwój lokalnej sceny turniejowej, będą mogły liczyć na nasze dodatkowe wsparcie m.in. w postaci talii demonstracyjnych czy też plakatów.

storm-of-swords

Ważna informacja dla osób planujących grać w inną niż polska wersję gry Gra o Tron: Gra karciana.

Większa część naszego dodatkowego wsparcia będzie dotyczyć tylko osób grających w polską wersję językową gry, ale każdy gracz, niezależnie od posiadanej wersji językowej gry, będzie mógł zarejestrować się na stronie rankingowej i uczestniczyć w turniejach sankcjonowanych czy Mistrzostwach Polski. Jednak dodatkowe kredyty wymienne na nagrody, dodatkowe bonusy oraz udział w specjalnym turnieju kończącym ranking będzie przeznaczony wyłącznie dla grających polską wersją językową. Chcemy w ten sposób odwdzięczyć się graczom za wybranie naszej rodzimej wersji gry i wspierać jej rozwój.

Na koniec pragniemy dodać, że polska wersja językowa gry będzie miała premierę równocześnie ze światową. Dołożymy wszelkich starań, aby wszystkie dodatki do gry ukazywały się równocześnie z ich premierą światową, tak by grający polską wersją mogli cieszyć się z dodatków, tak szybko, jak to możliwe.

Kolejne informacje dotyczące samej gry jak i wsparcia sceny turniejowej będziemy publikować na bieżąco, jednak już dziś chcieliśmy dać Wam znać na co możecie liczyć w związku z nadchodzącą premierą.

Wszelkie uwagi, pomysły oraz propozycje dotyczące Gry o Tron LCG można przesyłać na adres email: gotlcg@galakta.pl

ours-is-the-fury-art